Nóg een procedure tegen Pepsi Raw

2 december 2008, 14:07 Roderick Mirande

Het bedrijf Cumberland Packing is een juridische procedure tegen RAW van Pepsi gestart bij het Europese merkenbureau in Alicante.

Nóg een procedure tegen Pepsi Raw

Dat blijkt uit onderzoek van merkenbureau Shieldmark.Zacco. Cumberland bezit een oudere Europese registratie van het merk IN THE RAW voor frisdrank. Het bedrijf is nu een Europese oppositieprocedure gestart, waarmee het de registratie van het gelijkende merk RAW van Pepsi wil tegenhouden.
G-Star, met zijn spijkerbroekenmerk RAW, spande eerder een procedure aan tegen Pepsi. De kans dat G-Star die procedure wint, is vrij klein volgens Bas Kist van Shieldmark.Zacco. Het gaat namelijk om verschillende producten, een spijkerbroek tegenover frisdrank.
In het Europese conflict met het merk IN THE RAW is de situatie echter anders. Daar staat Pepsi volgens Shieldmark.Zacco veel zwakker omdat het aanvallende merk IN THE RAW voor hetzelfde product, frisdrank, is geregistreerd. Om die reden is de kans groot dat het Europese Merkenbureau de registratie RAW van Pepsi zal tegenhouden, vanwege het gevaar voor verwarring met IN THE RAW.
Het vonnis van de Rechtbank Den Haag in de zaak tussen G-Star en Pepsi zal waarschijnlijk binnen twee weken bekend zijn. De uitslag van de door Cumberland aangespannen procedure bij het Europese merkenbureau laat tenminste nog enige maanden op zich wachten.



 

reageer


Onze huisregels

Neem de volgende beveiligingscode over:


Je reactie verschijnt na een kwartier op de site.

tip de redactie


tip ons nu

meer nieuws

RSS

ook interessant

meer opinie

meer achtergrond

tip

iChange

iChange

Juist in een tijd waarin we in economisch moeilijk vaarwater verkeren, moet een organisatie veranderen. Hoe blijf je daarbij zelf op koers en lever je toegevoegde waarde? Kom naar iChange; het congres over communicatie en verandering in de praktijk.

Meer info



Vacature: Adformatie zoekt


De Adformatie Groep is door de recentelijke overname door Sijthoff Media Groep aan haar tweede jeugd begonnen. Om onze bruisende ambities gestalte te geven zijn wij per direct op zoek naar mensen die ons team willen versterken.

Concreet zoeken wij op dit moment:
- Operations Manager
- Accountmanager(s) Cross Media

Download advertentie (Pdf)

rondvraag

Facebook ook voor kinderen jonger dan 13?

Facebook wil voortaan ook kinderen onder de 13 jaar toegang geven. Dat is tot nu toe verboden. Goed idee van Facebook?

reageer

Bureau van het Jaar: BSUR, Lemz of Wieden+Kennedy?


Volgende week wordt bekend welk bureau zich Bureau van het Jaar 2011 mag noemen.
Om inzicht te geven hoe bureaus zich profileren en wat de drie het afgelopen jaar goed gedaan hebben publiceren we hierbij hun papers.

Lees verder


Na afloop van het afgelopen WK stond de Oranje Actie Teller op 161 inhaak campagnes. Gaan we daar met het EK 2012 overheen?

In samenwerking met Activate&Co en Verse Reclame houdt Adformatie bij welke Oranje EK2012 inhakers van start gaan in Nederland.

Actuele stand: 129 inhakers.


Bekijk het overzicht

vacatures

meer vacatures

De Opportunisten elke donderdag vers

MARCOM12


Ontmoet nieuwe zakenpartners en relaties. MARCOM12 is the playground for professionals! Twee dagen vol met kennis en inspiratie, maar vooral ook om te delen!

Lees verder



Piece of Work: Stephanie Pistel

Piece of Work: Stephanie Pistel

In de nieuwe aflevering van Piece of Work vertelt Stephanie Pistel, directing photographer bij Caviar over de totstandkoming van de reclamecampagne ‘vintage’ voor schoenenmerk Sacha. En ze vertelt over hoe ze ‘ontdekt’ werd als topfotografe van wereldartiesten. Daarnaast laat ze zien waar ze haar inspiratie vandaan haalt. Pistel is ‘slave to the rhythm’. Dat blijkt ook uit haar keuze voor favoriete reclame van de Toyota Swagger. Een must see.
Bekijk het interview.
Meer video op Adfotube.



kennisbank






Boekentips en meer


deze week in adformatie

- Roy Kahmann
- ABC: KLM, W+K en Volkswagen
- Adverteerder zuinig op sociale media
- PANL Award Van der Velden

neem gratis een abonnement

nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van het laatste Marcom-nieuws met een gratis abonnement op één van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden