NRC Handelsblad blijft ‘groot’
NRC Handelsblad gaat niet mee in de ‘tabloidisering’ van de dagbladen: de krant blijft op broadsheetformaat verschijnen, zei de nieuwe eigenaar Derk Sauer gisteravond tijdens de uitreiking van Dagbladgoud.
Mediamagnaat Sauer sprak vrijuit over zijn plannen met de NRC-titels. ‘We gaan helderder maken waar het merk NRC voor staat. De positionering van een krant is essentieel. NRC is het huismerk van academisch Nederland, dat gaan we verder uitbouwen. Dat publiek, dat vroeger OSM (ons soort mensen) heette, daar zetten we een hek omheen en daar blijft iedereen met z’n poten vanaf.’
Op het besluit van de Volkskrant om naar een tabloidformaat te gaan, reageerde Sauer: ‘Dat wordt een interessant gevecht. Een tabloid staat voor snel en oppervlakkig, wij blijven groot. Een big paper voor big ideas.’
Sauer is ervan overtuigd dat dagbladen geen rol meer vervullen in het brengen van nieuws. Dat NRC Handelsblad op de dag na de val van het kabinet opende met ‘Kabinet gevallen’ irriteerde hem dan ook zodanig dat hij direct hoofdredacteur Birgit Donker belde. ‘De tijd van “all the news that’s fit to print” is echt voorbij. Ik wil niet weten wat er is gebeurd, want daar zijn andere media sneller in, ik wil weten waarom het is gebeurd.’
reageer (20)
He he, eindelijk iemand die eens nadenkt. Het is niet het medium wat telt maar de boodschap (lees doelgroep). Ik blijf abonnee. Zet em op, Derk!!
boris, dinsdag 23 maart 2010, 11:26
Derk heeft helemaal gelijk! Ik wil inzichten!
Bart v. A., dinsdag 23 maart 2010, 11:29
jammer dat NRC geen ochtendblad is.
henny, dinsdag 23 maart 2010, 11:33
Vooruit, we vergeven Sauer z’n flauwe NRC campagne. Zijn argumentatie is so right! Driewerf bravo! Ik neem weer een abo, want na die guillemet gotspe ben ik het Noord Hollands Dagblad gaan lezen.
Rob Linssen, dinsdag 23 maart 2010, 12:06
Klare taal, heel goed.
Paar puntjes van aandacht
1.
De kop was: Kabinet-Balkenende IV valt over Uruzgan;
PvdA stapt uit kabinet na marathonsessie over Afghanistan; harde confrontatie ministers over missie. En niet: ‘Kabinet gevallen’.
2.
Pas vlak voor de krant naar de drukker ging, gaf premier Balkenende een verklaring. Was het beter geweest om dan maar niets te melden? Duiding kost immers tijd. Ik waag het te betwijfelen. De duiding van de premier stond helder op de voorpagina; ‘Waar vertrouwen ontbreekt, is een poging om het over de inhoud eens te worden bij voorbaat tot mislukken gedoemd.’
3.
In lees NRC. Ik kreeg voldoende duiding op de bewuste dag en de dagen erna over de val van het kabinet.
4.
Een tabloid staat voor snel en oppervlakkig. Zo zou ik The Times en The Independent niet met droge ogen durven te omschrijven. Denk overigens wel dat de omschakeling van broadsheet naar tabloid riskant is, maar om heel andere redenen.
5.
Ik vraag me al het een en ander af als de eigenaar de hoofdredacteur gaat opbellen over een kop in de krant. Maar ik vraag me nog veel meer af als de eigenaar via publiek en Adformatie meldt dat hij de hoofdredacteur opbelt over een kop in de krant. Doet toch denken aan media-eigenaren uit Italië en Australië. Op zich niks mis mee, maar wel goed om te weten.
Paul Disco, dinsdag 23 maart 2010, 12:26
Italië of Australië, dat is nog heel sjiek hoor, in Nederland bellen vooral de eigenaren, tevens marktkooplui, van hah-bladen de hoofdredacteur. En Sauer deed dan ook nog blijkbaar om te laten merken dat hij niet weet wat journalistiek is. Wat dagbladjournalistiek óók is, namelijk elke dag een regeltje geschiedschrijving. Goeie kop, zeg: ‘Kabinet gevallen’. Een echte NRC-hoofdredacteur weet dat de meeste van zijn lezers GeenStijl niet lezen.
Sante Brun, woensdag 24 maart 2010, 9:38
Het NRC is niks en het wordt ook niks.
Ferenc Jacobs, woensdag 24 maart 2010, 13:10
@ferenc. Interessante invalshoek. Waarom ben je deze mening toegedaan?
Rob Linssen, woensdag 24 maart 2010, 13:13
Omdat hij voor de telegraaf werkt.
Rogier, woensdag 24 maart 2010, 13:41
‘Een tabloid staat voor snel en oppervlakkig, wij blijven groot’
Deze opmerking getuigt nog eens van diepgang.
madmaddy, woensdag 24 maart 2010, 13:56
Waarom dan die rare reclamcampagne? Krant is goed, online versie met diepgang! Ennuh… ik lees ook geenstijl, want ik wil het gewoon van twee kanten weten!
Dick, woensdag 24 maart 2010, 14:27
Ik vraag me of de farmaceutische industrie nog welkom is op de redactie van de krant om hun Gardasil en H1N1-vaccins aan te prijzen. Misschien wil Derk de NRC-traditie voorzetten van het inzetten van de eigen kinderen om vaccins aan te prijzen…
GW, woensdag 24 maart 2010, 15:49
Sinds wanneer matigt Derk Sauer zich het recht aan zich eigenaar van de NRC te noemen? Adformatie is blijkbaar niet op de hoogte van de feitelijke situatie.
En waar haalt Derk Sauer de moed c.q. het lef vandaan de hoofdredacteur van de NRC te bellen?
Enige bescheidenheid zou Derk Sauer sieren.
Sent Wierda, woensdag 24 maart 2010, 18:33
@ Wierda: het zou je sieren niet alleen de vinger te wijzen wat er fout is, maar daar tevens bij vermelden hoe de feitelijke situatie dan wel is?
s.y., donderdag 25 maart 2010, 0:30
Ach, je moetr Derk een beetje kennen. Maar overigens zit NRC/Handelsblad volop in een veranderingsfase. Je merkt het aan andere, niet-alledaagse openingen, meer en betere achtergrondverhalen etc. Als je de krant elke dag zorgvuldig leest, zie je dat er wel degelijk dynamiek is. Dat zal, nu de krant onder een nieuwe eigenaar volop de ruimte heeft, alleen maar toenemen, verwacht ik. (Ik heb geen aandelen, ben slechts abonnee).
Bob Lagaaij, donderdag 25 maart 2010, 8:29
Misschien moet Derk op zaterdag voor de belachelijk €2.95 (dat is het in guldens nooit geweest) zo’n OSM krantje kopen. Behalve het eerste katern en Economie (12p elk) is de rest al tabloid.
David, donderdag 25 maart 2010, 10:54
oeef… wat zit hier veel oud zeer. Derk Sauer weet waar hij over praat. Enne… NRC is een topkrant.
Frank, donderdag 25 maart 2010, 11:43
@S.Y.: het mag toch bekend worden verondersteld dat de NRC nu nagenoeg geheel in handen is van Egeria en dat Derk Sauer geheel niets te maken heeft met Egeria en -dientengevolge- slechts een heel klein vingertje in de pap mag hebben?
Derk Sauer kan zich maar beter onthouden van een mening over iets dat niet is gebeurd. De kop: ‘Kabinet gevallen’ heeft nooit groot op de voorpagina gestaan. De vraag rijst: leest Derk Sauer de NRC wel?
Sent Wierda, donderdag 25 maart 2010, 12:18
Het zal me benieuwen of met het vertrek van dit PCM-fossiel ook de PvdA-slaafse cultuur uit de krant verdwijnt. De onbeschaamde wijze waarop PvdA’ers het blad konden gebruiken als partij-blaadje stuitte mij dusdanig tegen de borst dat ik herhaaldelijk het opheffen van mijn abonnement overwogen heb. Met enige regelmaat, en al zeker in aanloop van de lokale verkiezingen stond er vrijwel dagelijks een kritiekloos “diepte-interview” of een profielschets van een prominente PvdA’er in, met slechts heel af en toe een politicus van een andere partij. Ook bij nieuwsberichten werden PvdA’ers vaker om hun mening gevraagd dan enig andere partij. De verhoudingen waren geheel zoek.
Het PvdA bolwerk SDM is dan wel meerderheidsbelang kwijt (wat heeft die stichting “Democratie en Media” van Ruud Koole, Els Swaab, Ed van Thijn, Marianne Sint en Wim Meijer eigenlijk nog over gehouden aan aandelen?).
PCM is gelukkigerwijs opgehouden met bestaan, maar de politiek partijdige cultuur die op de burelen ontstaan is krijgt men waarschijnlijk niet zo snel ongedaan. Ik hoop dat daar nog voor de verkiezingen werk van gemaakt wordt. Onpartijdig nieuws is namelijk wel zo prettig gezien de prijs die je er als consument voor betaalt.....
Abjectief, maandag 26 april 2010, 14:45
@Abjectief: De NRC heeft recent uitgebreide profielen geschreven over Hirsh-Balin, Balkenende en Eurlings. Dat waren stukken van een pagina of zes in de weekendkrant. Een vergelijkbaar profiel van PvdA politici waren er alleen van Cohen. Over SP, D66, GroenLinks of VVD politici is recent geen lang stuk verschenen. Als je al partijdigheid wil opmerken, zou de NRC dus eerder als CDA krant betiteld kunnen worden.
Jos, woensdag 28 april 2010, 12:23
meer nieuws
RSSSan ABC Accenten: KLM, W+K Amsterdam en Volkswagen
donderdag 24 mei 2012, 21:51
Lotto komt met Voetbalvrienden app
vrijdag 25 mei 2012, 10:43
Eindhoven krijgt wereldprimeur met augmented outdoor campagne
vrijdag 25 mei 2012, 8:27
Commercials leveren NLEnergie meer klanten op
vrijdag 25 mei 2012, 7:31
Lipton Ice Tea komt met Schreeuwhelmus
vrijdag 25 mei 2012, 7:24
Kruidvat wint Gouden Deurmat
vrijdag 25 mei 2012, 7:11
Unilever blijft bij Mindshare in de VS
vrijdag 25 mei 2012, 7:03
ook interessant
- Interview Frank Weijers: 'Fans blijven fans' dinsdag 29 mei 2012
- San ABC Accenten: KLM, W+K Amsterdam en Volkswagen donderdag 24 mei 2012
- Tango persiflage op Esso commercial donderdag 24 mei 2012
- Interview: Wouter Glaser begint Glasnost donderdag 24 mei 2012
- PANL Award naar Marieke van der Velden woensdag 23 mei 2012
meer opinie
- De opkomst van de Hispanic markt in de VS donderdag 24 mei 2012
- Tips van NewYork.nl voor een effectieve zakelijke Facebook pagina woensdag 16 mei 2012
- Contentindustrie blaakt van zelfvertrouwen zondag 6 mei 2012
- De grote informele QR code test donderdag 3 mei 2012
- De vernietiging van creativiteit donderdag 26 april 2012
meer achtergrond
- Acht inzichten in jongerengedrag voor marketeers woensdag 16 mei 2012
- The party is over vrijdag 20 april 2012
- Moe dinsdag 27 maart 2012
- Geert van Kuyck: hoe krijg je innovatie op de kaart bij Philips maandag 5 maart 2012
- Porno-industrie met de billen bloot bij IAA maandag 5 maart 2012
tip
iChange
Juist in een tijd waarin we in economisch moeilijk vaarwater verkeren, moet een organisatie veranderen. Hoe blijf je daarbij zelf op koers en lever je toegevoegde waarde? Kom naar iChange; het congres over communicatie en verandering in de praktijk.
Vacature: Adformatie zoekt
De Adformatie Groep is door de recentelijke overname door Sijthoff Media Groep aan haar tweede jeugd begonnen. Om onze bruisende ambities gestalte te geven zijn wij per direct op zoek naar mensen die ons team willen versterken.
Concreet zoeken wij op dit moment:
- Operations Manager
- Accountmanager(s) Cross Media
rondvraag
Bureau van het Jaar: BSUR, Lemz of Wieden+Kennedy?
Volgende week wordt bekend welk bureau zich Bureau van het Jaar 2011 mag noemen.
Om inzicht te geven hoe bureaus zich profileren en wat de drie het afgelopen jaar goed gedaan hebben publiceren we hierbij hun papers.
Na afloop van het afgelopen WK stond de Oranje Actie Teller op 161 inhaak campagnes. Gaan we daar met het EK 2012 overheen?
In samenwerking met Activate&Co en Verse Reclame houdt Adformatie bij welke Oranje EK2012 inhakers van start gaan in Nederland.
Actuele stand: 129 inhakers.
vacatures
-
Senior coördinator Studentenzaken
USG Capacity West-Zuid, Den Haag
-
Webredacteur
Abvakabo FNV, Zoetermeer
-
Grafik Abteilungsleiter DACH - Deutsch (AH8836)
Personato Werving en Selectie, Venlo
-
Hoofd Marketing & Communicatie
Het Nationale Toneel, Den Haag
-
Verkoopleider
MAIN Energie, Amsterdam
De Opportunisten elke donderdag vers
laatste reacties
Henk De bruin: De shirtsz van de makro moet dit jaar maar winnen, is nl. ook nog nuttig.
En de makro is nooit met...
Tosca: Heel erg lekker ... Ik maakte Caiprihinia altijd zelf ... maar dit is makkelijker en smaakt...
ridi: Inmiddels heb ik het gevonden............soory
ridi: Waar kan ik deze app vinden?
peter: Proef ik hier een aantal gefrustreerde ondernemers die het niet gelukt is met een goed verhaal...
MARCOM12

Ontmoet nieuwe zakenpartners en relaties. MARCOM12 is the playground for professionals! Twee dagen vol met kennis en inspiratie, maar vooral ook om te delen!
Piece of Work: Stephanie Pistel
In de nieuwe aflevering van Piece of Work vertelt Stephanie Pistel, directing photographer bij Caviar over de totstandkoming van de reclamecampagne ‘vintage’ voor schoenenmerk Sacha. En ze vertelt over hoe ze ‘ontdekt’ werd als topfotografe van wereldartiesten. Daarnaast laat ze zien waar ze haar inspiratie vandaan haalt. Pistel is ‘slave to the rhythm’. Dat blijkt ook uit haar keuze voor favoriete reclame van de Toyota Swagger. Een must see.
Bekijk het interview.
Meer video op Adfotube.
kennisbank
Boekentips en meer
deze week in adformatie
- Roy Kahmann
- ABC: KLM, W+K en Volkswagen
- Adverteerder zuinig op sociale media
- PANL Award Van der Velden
neem gratis een abonnement
nieuwsbrief
Blijf op de hoogte van het laatste Marcom-nieuws met een gratis abonnement op één van onze nieuwsbrieven.Aanmelden



