Omzet Sanoma Magazines daalt in eerste kwartaal
De omzet van Sanoma Magazines Nederland - Sanoma Uitgevers inclusief dochters en deelnemingen - is in het eerste kwartaal van 2009 uitgekomen op 110,6 miljoen euro. Dat is een daling ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar, toen de omzet 111,7 miljoen euro was.
De daling wordt veroorzaakt door licht verminderde inkomsten op de lezersmarkt. Wel bleven de inkomsten uit abonnementen ongeveer gelijk ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. De losse verkoop nam iets af.
Sanoma Magazines Nederland is er wel in geslaagd om een omzetstijging op de advertentiemarkt te realiseren. Die was vooral te danken aan een stijging van advertentie-inkomsten bij digital media.
De omzet van Sanoma Magazines - de divisie waartoe Sanoma Magazines Nederland behoort – daalde met 8,2 pct van 285,5 naar 262,1 miljoen euro in de periode januari–maart 2009. De omzet van Sanoma Magazines International nam significant af door moeilijke marktomstandigheden en sterk verslechterde wisselkoersen van vreemde valuta.
reageer (8)
En weer zijn de sterk teruglopende oplagen afgewenteld op de adverteerder door prijsstijgingen....Hoe lang pikt men dit nog??
Pierre, maandag 11 mei 2009, 9:00
@Pierre, waar baseer je deze veronderstelling op? Ik lees dit in elk geval niet terug in het bericht. De gerealiseerde omzetstijging op de advertentiemarkt schrijft SMN toe aan een stijging van advertentieinkomsten bij digital media. Over prijsstijgingen lees ik niets. Zou behoorlijk anti-cyclisch zijn om in recessietijd de advertentietarieven op te schroeven. Meestal gebeurt het omgekeerde, waarna, als het tij weer keert, met moeite de oude hogere tarieven weer kunnen worden gevraagd…
Astrid Prummel, maandag 11 mei 2009, 10:36
Beste Pierre, dank voor jouw snelle, in in mijn ogen simplistische, stellingname op dit persbericht. Waarop baseer jij je? Zou het kunnen dat de sterke(re) performance op de advertentiemarkt geheel andere oorzaken heeft? Een volgende keer graag inhoudelijke en opbouwende kritiek.
Jan, maandag 11 mei 2009, 11:52
@Pierre: heb je behoefte aan een nw inkoper? Dalende oplage houdt per definitie een lagere paginaprijs in..
Jan, maandag 11 mei 2009, 12:12
De daling wordt veroorzaakt door LICHT verminderde inkomsten op de lezersmarkt.
De losse verkoop nam IETS af.
Ik denk dat er hier ietwat verzachtende termen worden gebruikt, het is drama in het schap.
Maar goed als je magazines maakt en je eigen product distribueert en daarbij de adverteerder te vriend wil houden zijn deze verzachtende woorden wellicht te verklaren, PFFFFFFFFFFFFFFF.
jeroen, maandag 11 mei 2009, 13:31
Daarom online! Print is gewoon een suf medium. Met online kan je zoveel meer als het om video, geluid, interactie gaat.
Sjaak, maandag 11 mei 2009, 17:08
@Sjaak: Je leest zeker ook nooit een boek? Te suf voor je zeker? It shows.
silla, maandag 11 mei 2009, 18:33
Hoezo hokjes denken. Print loopt terug we zetten alles in op online. Laten we gaan banneren!! Hartstikke leuk natuurlijk. Maar pak ook het loyaltystuk eens aan. Hier liggen nog volop kansen.
Mia, maandag 11 mei 2009, 18:41
meer nieuws
RSSGoogle wil niet wachten met superprofielen gebruikers
maandag 6 februari 2012, 9:20
Univé levert beste klantprestatie
maandag 6 februari 2012, 11:10
Honden en celebrities bij Super Bowl 2012
maandag 6 februari 2012, 10:30
Marie Claire vernieuwd
maandag 6 februari 2012, 9:51
Kinnevik wil Metro volledig in handen krijgen
maandag 6 februari 2012, 9:47
Publieke zenders in week 5 op 35,1 pct
maandag 6 februari 2012, 9:40
‘Tv heeft last van ander mediagebruik’
maandag 6 februari 2012, 9:29
rondvraag
Is tijd rijp voor burgerfotografie?
ANP waagt een nieuwe poging met burgerfotografie. Het persbureau gaat foto's publiceren van geselecteerde lezers van NUfoto. Een poging van Skoeps liep vier jaar geleden uit op een mislukking. Gaat het nu wel lukken?
In beeld: Hanen festival bij GVR

Prijzen voor vakgenoten die boven het maaiveld uitsteken.
![]()
In aanloop naar het MWG Congres zal er om de paar dagen een column geplaatst worden van een van de sprekers.
Let op het is een estafette column! Ruud de Langen start de pennenstrijd en geeft het stokje door aan…
vacatures
-
Art director / Designer
Persuade, Rosmalen
-
Accountmanager
Veen Magazines, Diemen
-
Product Manager Food Service Benelux
Bonduelle Benelux, Eindhoven
-
Marketeer Vakantiehuizen Portal
@Leisure, Eindhoven
-
Hoofd Communicatie & Voorlichting
Elkerliek Ziekenhuis, Helmond
laatste reacties
Helmer Molenaar: Wel bijzonder dat er zo weinig inoudelijke reacties komen op deze, op z’n minst...
Ernst Zoete: Ik vraag me al tijden af of er achter Koos de Zeeuw misschien gewoon een reclameman...
Koos de Zeeuw: Is Thomas een achterneef van Thomas van Auino, Thomas von der Dunk of van Donald...
ron meijer: Nog even en dit is aan twee kanten een discussie uit het verleden.
Koos de Zeeuw: Koos een Mol? Dat vind ik zeer beledigend, zo diep hoef je niet te gaan om mij te...
De Opportunisten elke donderdag vers
kennisbank
Boekentips en meer
tip
RSLT Social Media School
14 en 15 maart 2012, Seats2Meet, Utrecht Leer hoe je social media succesvol kunt integreren binnen jouw organisatie. Volg ook de plenaire sessie met spraakmakende cases van o.a. Transavia, Heinz en SNS Reaal!
vacatures
-
Accountmanager New Business
Continu, Amsterdam
-
Salesmanager Industrie
Continu, Noord Holland Noord
-
Sales Representative
BCTN B.V., Den Bosch
-
Accountmanager Economie
Gemeente Amersfoort, Amersfoort
-
Art director / Designer
Persuade, Rosmalen
deze week in adformatie
- Ceo Draftfcb Dik Klicks
- Zoek de verschillen bij Center Parcs
- Metro gaat meer agressie tonen
- Lemz zet politiepet op
neem gratis een abonnement
nieuwsbrief
Blijf op de hoogte van het laatste Marcom-nieuws met een gratis abonnement op één van onze nieuwsbrieven.Aanmelden

