Online kredietadvertenties voldoen aan regels
De meeste advertenties van aanbieders van krediet die via zoekmachines onder de ogen komen van internetgebruikers, voldoen aan de regels voor reclame.
Dat meldde de Autoriteit Financiële Markten (AFM) donderdag na onderzoek naar de zogenoemde ‘zoekmachineadvertenties’ van kredietverstrekkers.
De AFM onderzocht 655 advertenties van 65 aanbieders via internetzoekmachine Google. Daarvan voldeden twintig advertenties van zestien partijen niet aan de reclameregels.
Zo moet de adverteerder aanvullende informatie verstrekken als hij een rentepercentage of een bedrag voor maandlasten noemt. Ook moet duidelijk zijn of het om een doorlopend krediet gaat en waar de kredietprospectus te krijgen is.
De AFM bekeek in maart al banners van kredietverstrekkers en bemiddelaars. Daaruit bleek dat ruim 80 procent van de reclames voldeed aan de eisen. Vorig jaar onderzocht de AFM eveneens advertenties van kredietaanbieders, maar dan in kranten en tijdschriften. Ook daar voldeden de meeste advertenties aan de regels.
meer nieuws
RSSSan ABC Accenten: KLM, W+K Amsterdam en Volkswagen
donderdag 24 mei 2012, 21:51
Lotto komt met Voetbalvrienden app
vrijdag 25 mei 2012, 10:43
Eindhoven krijgt wereldprimeur met augmented outdoor campagne
vrijdag 25 mei 2012, 8:27
Commercials leveren NLEnergie meer klanten op
vrijdag 25 mei 2012, 7:31
Lipton Ice Tea komt met Schreeuwhelmus
vrijdag 25 mei 2012, 7:24
Kruidvat wint Gouden Deurmat
vrijdag 25 mei 2012, 7:11
Unilever blijft bij Mindshare in de VS
vrijdag 25 mei 2012, 7:03
ook interessant
- Yahoo vaker gebruikt als zoekmachine vrijdag 20 april 2012
- Opta pakt dubieuze faxen Swiss Money Report aan woensdag 1 februari 2012
- NEC stopt met sponsor Voorschotje.nl maandag 16 januari 2012
- AFM tikt vergelijkingssites op de vingers woensdag 21 december 2011
- Ouders houden kinderen niet bij op mediagebied donderdag 17 november 2011
tip
Marketing Performers
Meer halen uit marketingtalent.Dit boek is geschreven voor marketingmanagers die willen weten hoe zij het beste uit hun medewerkers naar boven kunnen halen.
Vacature: Adformatie zoekt
De Adformatie Groep is door de recentelijke overname door Sijthoff Media Groep aan haar tweede jeugd begonnen. Om onze bruisende ambities gestalte te geven zijn wij per direct op zoek naar mensen die ons team willen versterken.
Concreet zoeken wij op dit moment:
- Operations Manager
- Accountmanager(s) Cross Media
rondvraag
Na afloop van het afgelopen WK stond de Oranje Actie Teller op 161 inhaak campagnes. Gaan we daar met het EK 2012 overheen?
In samenwerking met Activate&Co en Verse Reclame houdt Adformatie bij welke Oranje EK2012 inhakers van start gaan in Nederland.
Actuele stand: 129 inhakers.
vacatures
-
Senior coördinator Studentenzaken
USG Capacity West-Zuid, Den Haag
-
Webredacteur
Abvakabo FNV, Zoetermeer
-
Grafik Abteilungsleiter DACH - Deutsch (AH8836)
Personato Werving en Selectie, Venlo
-
Hoofd Marketing & Communicatie
Het Nationale Toneel, Den Haag
-
Verkoopleider
MAIN Energie, Amsterdam
De Opportunisten elke donderdag vers
laatste reacties
Henk De bruin: De shirtsz van de makro moet dit jaar maar winnen, is nl. ook nog nuttig.
En de makro is nooit met...
Tosca: Heel erg lekker ... Ik maakte Caiprihinia altijd zelf ... maar dit is makkelijker en smaakt...
ridi: Inmiddels heb ik het gevonden............soory
ridi: Waar kan ik deze app vinden?
peter: Proef ik hier een aantal gefrustreerde ondernemers die het niet gelukt is met een goed verhaal...
MARCOM12

Ontmoet nieuwe zakenpartners en relaties. MARCOM12 is the playground for professionals! Twee dagen vol met kennis en inspiratie, maar vooral ook om te delen!
Piece of Work: Stephanie Pistel
In de nieuwe aflevering van Piece of Work vertelt Stephanie Pistel, directing photographer bij Caviar over de totstandkoming van de reclamecampagne ‘vintage’ voor schoenenmerk Sacha. En ze vertelt over hoe ze ‘ontdekt’ werd als topfotografe van wereldartiesten. Daarnaast laat ze zien waar ze haar inspiratie vandaan haalt. Pistel is ‘slave to the rhythm’. Dat blijkt ook uit haar keuze voor favoriete reclame van de Toyota Swagger. Een must see.
Bekijk het interview.
Meer video op Adfotube.
kennisbank
Boekentips en meer
deze week in adformatie
- Roy Kahmann
- ABC: KLM, W+K en Volkswagen
- Adverteerder zuinig op sociale media
- PANL Award Van der Velden
neem gratis een abonnement
nieuwsbrief
Blijf op de hoogte van het laatste Marcom-nieuws met een gratis abonnement op één van onze nieuwsbrieven.Aanmelden


