PCM nadert pad met tweesprong

26 maart 2003, 0:00 Redactie

Uitgeversconcern PCM Uitgevers heeft vorig jaar een nettoverlies geleden van ruim 9 miljoen euro. Terwijl het bedrijf - onder andere uitgever van de Volkskrant, NRC Handelsblad, Trouw en AD – vandaag de jaarcijfers presenteert, meldt de Volkskrant dat het concern jaagt op de goeddraaiende schoolboekenuitgeverij Malmberg. Er zouden echter meerdere gegadigden voor de uitgeverij zijn, al maakt Malmberg niet bekend welke.

Voor PCM is het binnenhalen van de schoolboekenuitgeverij van groot belang voor de ontwikkeling van het bedrijf op de lange en middellange termijn. Als het concern naast Malmberg grijpt, zal het hoogstwaarschijnlijk zijn toekomststrategie drastisch wijzigen. Dat betekent dan dat PCM in afgeslankte vorm verder gaat, waarbij gehele of gedeeltelijke overnames door andere partijen niet kunnen worden uitgesloten.

Nu nog mikt PCM op meerdere uitgeefdisciplines in de hoop het bedrijf minder conjunctureel gevoelig te maken. Om die reden kocht PCM eind vorig jaar de Nederlandstalige medische uitgeverij Bohn Stafleu Van Loghum (BSL) van WoltersKluwer. Tevens bezit het bedrijf de uitgeverij van educatieve boeken ThiemeMeulenhoff.

PCM heeft de afgelopen jaren veel overnames gefinancierd en de pot is zo goed als leeg. De overname van de Dagbladunie – NRC en AD – in 1995 voor 375 miljoen euro houdt het bedrijf in een greep. Dit komt door de financieringsconstructie waarbij ING, Aegon en NIB het kapitaal verstrekte in de vorm van cumulatief-preferente aandelen. De constructie kost PCM jaarlijks 9 miljoen euro van de nettowinst.

Econoom Arie van der Zwan lichtte PCM vorig jaar door en concludeerde dat het bedrijf financieel in de houtgreep zit. Tot 2010 zou er vrijwel geen financiële ruimte zijn om in de kranten te investeren. Sindsdien is de toestand verslechterd en besloot PCM een einde te maken aan een continue verliesmaker, Het Parool. Maar ook die exercitie kostte het bedrijf zo’n 30 miljoenen euro.

Malmberg is sinds drie jaar in handen van de Britse investeringsmaatschappij 3i. Ook toen bood PCM op de uitgeverij, maar greep mis. De Britten betaalde destijds 195 miljoen euro voor de uitgeverij. Om dat deze de laatste jaren ronkende cijfers toonde, zal de huidige prijs beduidend hoger liggen.



 

reageer


Onze huisregels

Neem de volgende beveiligingscode over:


Je reactie verschijnt na een kwartier op de site.

tip de redactie


tip ons nu

meer nieuws

RSS

tip

Communicatiedesk vernieuwd

Communicatiedesk vernieuwd

Vind antwoorden op jouw communicatievraagstukken. Bekijk dan nu gratis drie artikelen in de Communicatiedesk. Deze database bevat meer dan 2.500 checklists, cases en artikelen.

Neem hier een kijkje



Vacature: Adformatie zoekt


De Adformatie Groep is door de recentelijke overname door Sijthoff Media Groep aan haar tweede jeugd begonnen. Om onze bruisende ambities gestalte te geven zijn wij per direct op zoek naar mensen die ons team willen versterken.

Concreet zoeken wij op dit moment:
- Operations Manager
- Accountmanager(s) Cross Media

Download advertentie (Pdf)

rondvraag

Facebook ook voor kinderen jonger dan 13?

Facebook wil voortaan ook kinderen onder de 13 jaar toegang geven. Dat is tot nu toe verboden. Goed idee van Facebook?

reageer


Na afloop van het afgelopen WK stond de Oranje Actie Teller op 161 inhaak campagnes. Gaan we daar met het EK 2012 overheen?

In samenwerking met Activate&Co en Verse Reclame houdt Adformatie bij welke Oranje EK2012 inhakers van start gaan in Nederland.

Actuele stand: 129 inhakers.


Bekijk het overzicht

vacatures

meer vacatures

De Opportunisten elke donderdag vers

MARCOM12


Ontmoet nieuwe zakenpartners en relaties. MARCOM12 is the playground for professionals! Twee dagen vol met kennis en inspiratie, maar vooral ook om te delen!

Lees verder



Piece of Work: Stephanie Pistel

Piece of Work: Stephanie Pistel

In de nieuwe aflevering van Piece of Work vertelt Stephanie Pistel, directing photographer bij Caviar over de totstandkoming van de reclamecampagne ‘vintage’ voor schoenenmerk Sacha. En ze vertelt over hoe ze ‘ontdekt’ werd als topfotografe van wereldartiesten. Daarnaast laat ze zien waar ze haar inspiratie vandaan haalt. Pistel is ‘slave to the rhythm’. Dat blijkt ook uit haar keuze voor favoriete reclame van de Toyota Swagger. Een must see.
Bekijk het interview.
Meer video op Adfotube.



kennisbank






Boekentips en meer


deze week in adformatie

- Roy Kahmann
- ABC: KLM, W+K en Volkswagen
- Adverteerder zuinig op sociale media
- PANL Award Van der Velden

neem gratis een abonnement

nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van het laatste Marcom-nieuws met een gratis abonnement op één van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden