Plasterk wil reclame op omroepsites beperken

15 januari 2010, 10:11 7 Maarten Hafkamp

Minister Ronald Plasterk (Cultuur) wil reclame op sites van de publieke omroep aan banden leggen.

Plasterk wil reclame op omroepsites beperken

Hij vindt dat de publieke omroep te veel concurreert met de kranten met deze inkomsten, zegt hij in een interview in Villamedia magazine. ‘De publieke omroep komt anders wel heel erg in het vaarwater van de kranten’, stelt Plasterk.
De bewindsman wil de Ster-reclames bij de publieke omroepen niet beperken, want die inkomsten zouden dan volgens hem regelrecht naar de commerciële omroepen verhuizen. Maar op internet verwacht Plasterk wel het effect van verdringing van de advertentie-inkomsten voor kranten. ‘Bij websites van publieke omroepen wil ik daarom kritisch kijken of dat niet beperkt kan worden.’
Bron: Villamedia (Frans Oremus)



 

reageer (7)

Wat denkt meneer palsterk dat een online strategie aangepast wrdt als de Ster beperkte ruimte aanbied op de sites en dat we masaal dagbladen gaan inzetten? Er zijn immers geen alterenatieve sites.....

Laurens, vrijdag 15 januari 2010, 11:49

Mijn god laat die man lekker lintjes knippen en laat hem ver (heel ver) van dit soort zaken vandaan blijven.. waarom niet gewoon internet afsluiten..dan komt het inderdaad wel weer goed met de kranten wereld.

Het schamele aanbod aan display dat op de publieke sites te zien is zal in de huidige markt verder afnemen, daarnaast kunnen de pre roll reclames ook rechtstreeks naar de commerciele, want dat is immers geen TV..

Als je dan al iets wil doen zorg dan voor een eenduidig beleid en niet dit soort onzinnig gezwets

David Wolff, vrijdag 15 januari 2010, 12:01

Dit komt op mij over als een slappe handreiking aan de dagbladen zie zo graag wat omzet zien vanuit de STER. Alleen raakt deze oplossing kant nog wal want als er geen pre rolls meer ingeschakeld mogen worden via de Ster dan kunnen we gewoon doorschuiven naar de (vaak goedkopere) pre roll alternatieven als RTL, Zoomin, SBS, Videostrip etc.

Kortom; Kansloze actie:-)

Reinier Breij, vrijdag 15 januari 2010, 12:09

Dit kan me niet ver genoeg gaan! Compleet reclameloze publieke omroepen zou in mijn ogen het beste zijn. Dat de overheid concurreert met commerciele omroepen/uitgevers vind ik absurd.
Het is alsof je als exploitant continu in een pitch zit om media orders met een concurrent aan wie je als je wint toch een percentage moet afstaan. (belasting)

Martijn Buisman, vrijdag 15 januari 2010, 13:33

Alsof het reclamegeld verhuist naar de commerciëlen of dagbladen. Ten eerste bereik je met de commerciëlen doelgroepen niet die de publieken wel bereiken. Ten tweede is adverteren in dagbladen duur in vergelijking met TV. Vanuit bet bereiken van je doelgroepen tegen een redelijke prijs is het te hopen dat ook Plasterk snel demissionair is.

Huib, vrijdag 15 januari 2010, 13:56

Minister Plasterk, volg eerst even een cursus Mediaplanning voordat U dergelijke onzin uitkraamt. Het is een echt vak hoor!

Frans Rodenburg, vrijdag 15 januari 2010, 14:25

Kritisch.
Kijken.

Niet 2 eigenschappen die wij op basis van wat wij afgelopen tijd zien en horen van politici kunnen verwachten. Laat staan in combinatie.

Jammer nu ik na de uitspraken van Plaster over de PO van afgelopen week juist weer een beetje positiver over hem dacht.

Alle Wijmenga, vrijdag 15 januari 2010, 19:00


Onze huisregels

Neem de volgende beveiligingscode over:


Je reactie verschijnt na een kwartier op de site.

tip de redactie


tip ons nu

meer nieuws

RSS

meer opinie

meer achtergrond

tip

Marketing Performers

Marketing Performers

Meer halen uit marketingtalent.Dit boek is geschreven voor marketingmanagers die willen weten hoe zij het beste uit hun medewerkers naar boven kunnen halen.

Meer informatie



Vacature: Adformatie zoekt


De Adformatie Groep is door de recentelijke overname door Sijthoff Media Groep aan haar tweede jeugd begonnen. Om onze bruisende ambities gestalte te geven zijn wij per direct op zoek naar mensen die ons team willen versterken.

Concreet zoeken wij op dit moment:
- Operations Manager
- Accountmanager(s) Cross Media

Download advertentie (Pdf)

rondvraag

Facebook ook voor kinderen jonger dan 13?

Facebook wil voortaan ook kinderen onder de 13 jaar toegang geven. Dat is tot nu toe verboden. Goed idee van Facebook?

reageer


Na afloop van het afgelopen WK stond de Oranje Actie Teller op 161 inhaak campagnes. Gaan we daar met het EK 2012 overheen?

In samenwerking met Activate&Co en Verse Reclame houdt Adformatie bij welke Oranje EK2012 inhakers van start gaan in Nederland.

Actuele stand: 129 inhakers.


Bekijk het overzicht

vacatures

meer vacatures

De Opportunisten elke donderdag vers

MARCOM12


Ontmoet nieuwe zakenpartners en relaties. MARCOM12 is the playground for professionals! Twee dagen vol met kennis en inspiratie, maar vooral ook om te delen!

Lees verder



Piece of Work: Stephanie Pistel

Piece of Work: Stephanie Pistel

In de nieuwe aflevering van Piece of Work vertelt Stephanie Pistel, directing photographer bij Caviar over de totstandkoming van de reclamecampagne ‘vintage’ voor schoenenmerk Sacha. En ze vertelt over hoe ze ‘ontdekt’ werd als topfotografe van wereldartiesten. Daarnaast laat ze zien waar ze haar inspiratie vandaan haalt. Pistel is ‘slave to the rhythm’. Dat blijkt ook uit haar keuze voor favoriete reclame van de Toyota Swagger. Een must see.
Bekijk het interview.
Meer video op Adfotube.



kennisbank






Boekentips en meer


deze week in adformatie

- Roy Kahmann
- ABC: KLM, W+K en Volkswagen
- Adverteerder zuinig op sociale media
- PANL Award Van der Velden

neem gratis een abonnement

nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van het laatste Marcom-nieuws met een gratis abonnement op één van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden