PO presenteert nieuwe zenderindeling
De Publieke Omroep heeft gisteren haar nieuwe zenderindeling gepresenteerd. Het doel is dat zenders een duidelijker profiel en doelgroep krijgen, zodat de neerwaartse spiraal in marktaandeel wordt gestopt. Nu is het aan de kijker om de nieuwe indeling te snappen.
Netcoördinator Ton F. Van Dijk zegt dat de kijker centraal staat. ‘Dat is het belangrijkste uitgangspunt van de nieuwe televisieprogrammering van de Publieke Omroep. De vertrouwde en hoog gewaardeerde programma’s van de omroepen zijn makkelijker te vinden. Op deze wijze hoopt de Publieke Omroep naast traditionele kijkers ook jongeren beter te bereiken. En dat is van wezenlijk belang met het oog op een gezonde toekomst voor de publieke omroep.’
Nederland 1 wordt een breed publieksnet, waar samen kijken centraal staat. Nederland 2 een verdiepend net en Nederland 3 is ‘innovatief en soms wat tegendraads voor relatief jongere kijkers’.
Bestuursvoorzitter Harm Bruins Slot houdt rekening met een periode van gewenning die vanaf 4 september intreedt. ‘Als ze bij de Albert Heijn de indeling veranderen moet ik ook eerst zoeken, maar na een tijdje weet je niet beter’, zegt hij tegen het ANP. Na die periode van gewenning moeten rond januari/februari 2007 de eerste positieve effecten meetbaar zijn. ‘Maar we zijn ook afhankelijk van de vernieuwingskracht van de makers zelf en hoe de andere zenders opereren’, geeft de PO-baas aan.
Financieel gaat het niet zo best met de PO. ‘Momenteel teren we in op onze reserves en we doen dat ook volgend jaar. Maar als er rond 2008 niets is veranderd, komen we in de problemen. Dan moet er misschien wel een net af. Maar voor die tijd zijn er verkiezingen, dus we hopen op acties van een nieuw kabinet.’
Het is afwachten hoe de kijker reageert, maar ook de programmamakers zelf moeten duidelijk nog even wennen. ‘Ik snap er geen reet van’, meldde Catherine Keyl gisteren tijdens de presentatie. Haar talkshow verhuist van het brede net Nederland 1 naar het verdiepende net Nederland 2. ‘Maar als je 800 duizend kijkers trekt, dan heb je toch een groot publiek?’, zegt ze in de Volkskrant.
meer nieuws
RSSSan ABC Accenten: KLM, W+K Amsterdam en Volkswagen
donderdag 24 mei 2012, 21:51
Lotto komt met Voetbalvrienden app
vrijdag 25 mei 2012, 10:43
Eindhoven krijgt wereldprimeur met augmented outdoor campagne
vrijdag 25 mei 2012, 8:27
Commercials leveren NLEnergie meer klanten op
vrijdag 25 mei 2012, 7:31
Lipton Ice Tea komt met Schreeuwhelmus
vrijdag 25 mei 2012, 7:24
Kruidvat wint Gouden Deurmat
vrijdag 25 mei 2012, 7:11
Unilever blijft bij Mindshare in de VS
vrijdag 25 mei 2012, 7:03
tip
Vakblad Communicatie
Volg vooruitstrevende vakgenoten in vakblad Communicatie. Hierin lees je alles over interne- en externe communicatie, corporate communicatie, sponsoring, nieuwe media en branding. Maak nu voordelig kennis en betaal slechts € 45,- voor het eerste halfjaar.
Vacature: Adformatie zoekt
De Adformatie Groep is door de recentelijke overname door Sijthoff Media Groep aan haar tweede jeugd begonnen. Om onze bruisende ambities gestalte te geven zijn wij per direct op zoek naar mensen die ons team willen versterken.
Concreet zoeken wij op dit moment:
- Operations Manager
- Accountmanager(s) Cross Media
rondvraag
Na afloop van het afgelopen WK stond de Oranje Actie Teller op 161 inhaak campagnes. Gaan we daar met het EK 2012 overheen?
In samenwerking met Activate&Co en Verse Reclame houdt Adformatie bij welke Oranje EK2012 inhakers van start gaan in Nederland.
Actuele stand: 129 inhakers.
vacatures
-
Marktonderzoeker
Ziekenhuis Bernhoven, Veghel en Oss
-
Senior coördinator Studentenzaken
USG Capacity West-Zuid, Den Haag
-
Webredacteur
Abvakabo FNV, Zoetermeer
-
Grafik Abteilungsleiter DACH - Deutsch (AH8836)
Personato Werving en Selectie, Venlo
-
Hoofd Marketing & Communicatie
Het Nationale Toneel, Den Haag
De Opportunisten elke donderdag vers
laatste reacties
Erna Matroos: Hoezo refereer je aan Gall&Gall;en Intratuin? Er wordt in dit artikel op de Adformatie-website niet over...
Henk De bruin: De shirtsz van de makro moet dit jaar maar winnen, is nl. ook nog nuttig.
En de makro is nooit met...
Tosca: Heel erg lekker ... Ik maakte Caiprihinia altijd zelf ... maar dit is makkelijker en smaakt...
MARCOM12

Ontmoet nieuwe zakenpartners en relaties. MARCOM12 is the playground for professionals! Twee dagen vol met kennis en inspiratie, maar vooral ook om te delen!
Piece of Work: Stephanie Pistel
In de nieuwe aflevering van Piece of Work vertelt Stephanie Pistel, directing photographer bij Caviar over de totstandkoming van de reclamecampagne ‘vintage’ voor schoenenmerk Sacha. En ze vertelt over hoe ze ‘ontdekt’ werd als topfotografe van wereldartiesten. Daarnaast laat ze zien waar ze haar inspiratie vandaan haalt. Pistel is ‘slave to the rhythm’. Dat blijkt ook uit haar keuze voor favoriete reclame van de Toyota Swagger. Een must see.
Bekijk het interview.
Meer video op Adfotube.
kennisbank
Boekentips en meer
deze week in adformatie
- Roy Kahmann
- ABC: KLM, W+K en Volkswagen
- Adverteerder zuinig op sociale media
- PANL Award Van der Velden
neem gratis een abonnement
nieuwsbrief
Blijf op de hoogte van het laatste Marcom-nieuws met een gratis abonnement op één van onze nieuwsbrieven.Aanmelden


