Politieke partij zwak merk

13 april 2010, 8:03 1 Maarten Hafkamp

Geen van de politieke partijen blijkt een sterk merk te zijn.

Politieke partij zwak merk

Dar blijkt uit de Omnibus Politieke Partijen van onderzoeksbureau MindWorld. De partijen werden beoordeeld op associaties als betrouwbaarheid, daadkracht, relevantie, soliditeit en eerlijkheid. ‘Hun relevantie is opvallend laag voor merken met een dergelijk belangrijke maatschappelijke functie’, zegt Rudmer van der Meulen van MindWorld.
De associatie betrouwbaarheid wordt alleen genoemd bij partijen die ooit geregeerd hebben. Voor kiezers is het vormen van een daadkrachtige partij van groot belang. Alle partijen worden hiermee voornamelijk negatief geassocieerd. PvdA wordt het meest als niet daadkrachtig gezien. GroenLinks, SP en D66 worden positief geassocieerd met soliditeit (eensgezindheid en krachtig beleid). VVD en PVV scoren negatief op soliditeit. Ook of de partij zich op eerlijke wijze handhaaft, is voor alle partijen van belang. Bij het CDA, PvdA en SP zijn de associaties op eerlijkheid het grootst. Alleen bij SP zijn deze positief.
Stemmen wordt door de meeste Nederlanders gezien als een voorrecht. Hun motivatie voor een partij berust op een combinatie van gedachtegoed, standpunten en het partijprogramma. Naast de inhoud oefent de aantrekkingskracht van de lijsttrekker invloed uit op het stemgedrag. Zo blijkt de vervanging van Bos door Cohen een goede zet, kampt Balkenende met negatieve associaties na de val van het kabinet en is Halsema veruit de sterkste lijsttrekker. 
Het merendeel van de stemmers weet op welke partij zij niet gaan stemmen. Op welke partij zij wél gaan stemmen, is nog niet duidelijk. D66 heeft de grootste groep met potentiële kiezers. Het CDA wordt het minst vaak overwogen door deze groep. Een groot deel van de stemmen van deelnemers die in 2006 niet gestemd hebben, maar dat nu wel van plan zijn, gaat naar de PVV.
Als Nederlanders ervoor kiezen in 2010 op een andere partij te stemmen dan zij in 2006 hebben gedaan, is de partijkeuze veelal rechtser.



 

reageer (1)

Nieuwe verkiezingen zouden een afrekening zijn met wat de partijen in het verleden uitgespookt hebben, zo roept men altijd tussen verkiezingen in. Daarover natuurlijk weer geen woord, wat nog maar eens aantoont dat het flauwekul is. Er wordt niet afgerekend, er wordt vooruit gekeken.

Jongkind, dinsdag 13 april 2010, 18:18


Onze huisregels

Neem de volgende beveiligingscode over:


Je reactie verschijnt na een kwartier op de site.

tip de redactie


tip ons nu

meer nieuws

RSS

meer opinie

tip

Marketing Performers

Marketing Performers

Meer halen uit marketingtalent.Dit boek is geschreven voor marketingmanagers die willen weten hoe zij het beste uit hun medewerkers naar boven kunnen halen.

Meer informatie



Vacature: Adformatie zoekt


De Adformatie Groep is door de recentelijke overname door Sijthoff Media Groep aan haar tweede jeugd begonnen. Om onze bruisende ambities gestalte te geven zijn wij per direct op zoek naar mensen die ons team willen versterken.

Concreet zoeken wij op dit moment:
- Operations Manager
- Accountmanager(s) Cross Media

Download advertentie (Pdf)

rondvraag

Facebook ook voor kinderen jonger dan 13?

Facebook wil voortaan ook kinderen onder de 13 jaar toegang geven. Dat is tot nu toe verboden. Goed idee van Facebook?

reageer


Na afloop van het afgelopen WK stond de Oranje Actie Teller op 161 inhaak campagnes. Gaan we daar met het EK 2012 overheen?

In samenwerking met Activate&Co en Verse Reclame houdt Adformatie bij welke Oranje EK2012 inhakers van start gaan in Nederland.

Actuele stand: 129 inhakers.


Bekijk het overzicht

vacatures

meer vacatures

De Opportunisten elke donderdag vers

MARCOM12


Ontmoet nieuwe zakenpartners en relaties. MARCOM12 is the playground for professionals! Twee dagen vol met kennis en inspiratie, maar vooral ook om te delen!

Lees verder



Piece of Work: Stephanie Pistel

Piece of Work: Stephanie Pistel

In de nieuwe aflevering van Piece of Work vertelt Stephanie Pistel, directing photographer bij Caviar over de totstandkoming van de reclamecampagne ‘vintage’ voor schoenenmerk Sacha. En ze vertelt over hoe ze ‘ontdekt’ werd als topfotografe van wereldartiesten. Daarnaast laat ze zien waar ze haar inspiratie vandaan haalt. Pistel is ‘slave to the rhythm’. Dat blijkt ook uit haar keuze voor favoriete reclame van de Toyota Swagger. Een must see.
Bekijk het interview.
Meer video op Adfotube.



kennisbank






Boekentips en meer


deze week in adformatie

- Roy Kahmann
- ABC: KLM, W+K en Volkswagen
- Adverteerder zuinig op sociale media
- PANL Award Van der Velden

neem gratis een abonnement

nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van het laatste Marcom-nieuws met een gratis abonnement op één van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden