Rechtszaak tegen nieuwe activiteiten NPO
Dagbladen en commerciële radio- en tv-zenders gaan in beroep tegen de beslissing dat de publieke omroep mag blijven uitbreiden in nieuwe media.
Zij stappen naar de rechter om de goedkeuring aan te vechten van nieuwe tv-zenders voor de mobiele telefoon en drie andere diensten van de publieke omroep. Demissionair staatssecretaris Van Bijsterveldt (Media, CDA) keurde die vier activiteiten vorige week goed.
De brancheverenigingen van dagbladuitgevers (NDP), commerciële omroepen (Vestra) en commerciële radiozenders (VCR) melden dat zij in beroep gaan bij de bestuursrechter. Zij vinden dat de publieke omroep de markt ernstig verstoort. De verenigingen vinden dat de staatssecretaris die verstorende effecten onvoldoende onderzocht, zo meldt NRC Handelsblad.
Dat is volgens de klagers in strijd met de afspraken die de regering heeft gemaakt met de Europese Commissie. Die heeft Nederland in het verleden beboet wegens ongeoorloofde staatssteun aan de publieke omroep, onder meer voor nieuwe media.
‘Nu bezuinigingen op de publieke omroep worden overwogen, is een dergelijk verstrekkend besluit door een demissionair bewindspersoon des te opmerkelijker’, staat in een persbericht van de brancheverenigingen. Zij protesteren al langer tegen de in hun ogen oneerlijke concurrentie van de publieke omroep, met name online.
Het gaat om een uitbreiding van Uitzending Gemist, interactieve servicemenu’s op digitale televisieplatforms, drie algemene tv-kanalen voor mobieltjes en twaalf digitale radiokanalen.
Ook de Raad voor Cultuur en het Commissariaat voor de Media, die advies moeten uitbrengen over nieuwe diensten, zijn kritisch over de digitale radiozenders. Het Commissariaat vraagt zich verder af of de kosten van de nieuwe diensten wel in verhouding staan tot de opbrengsten.
meer nieuws
RSSCDA en VVD in Eerste Kamer nog niet akkoord met cookiewet
vrijdag 3 februari 2012, 10:02
KLM lanceert meet&seat: inchecken via social media
vrijdag 3 februari 2012, 16:42
Albert Heijn viert zijn 125e verjaardag
vrijdag 3 februari 2012, 11:35
Elfstedentocht? Inhaken maar!
vrijdag 3 februari 2012, 10:31
Partnership NRC Carrière en TEDxMaastricht
vrijdag 3 februari 2012, 9:27
De Telefoongids waarschuwt klanten voor spookfacturen
vrijdag 3 februari 2012, 9:22
Mini Cooper blundert met campagne
vrijdag 3 februari 2012, 9:06
rondvraag
Is tijd rijp voor burgerfotografie?
ANP waagt een nieuwe poging met burgerfotografie. Het persbureau gaat foto's publiceren van geselecteerde lezers van NUfoto. Een poging van Skoeps liep vier jaar geleden uit op een mislukking. Gaat het nu wel lukken?
In beeld: Hanen festival bij GVR

Prijzen voor vakgenoten die boven het maaiveld uitsteken.
![]()
In aanloop naar het MWG Congres zal er om de paar dagen een column geplaatst worden van een van de sprekers.
Let op het is een estafette column! Ruud de Langen start de pennenstrijd en geeft het stokje door aan…
vacatures
-
Product Manager Food Service Benelux
Bonduelle Benelux, Eindhoven
-
Marketeer Vakantiehuizen Portal
@Leisure, Eindhoven
-
Hoofd Communicatie & Voorlichting
Elkerliek Ziekenhuis, Helmond
-
Brand Manager
Royaan B.V., Wijk bij Duurstede
-
Manager Marketing
Media Groep Limburg, Sittard
laatste reacties
Itai Gross: @Helmer, ben benieuwd waarom je dat denkt…
Koos de Zeeuw: Denemarken, Legoland. Nederland, Logoland. Ik stel voor “Elke Nederlander en/of...
Koos de Zeeuw: Wat een voos gezwam in de ruimte van Axe. Wedden dat Axe Anarchy For Her niet naar...
Koos de Zeeuw: Foutje, er had moeten staan cookewiet. En dan de opmerking dat het CDA zijn...
De Opportunisten elke donderdag vers
kennisbank
Boekentips en meer
tip
Drie minuten…
Een persoonlijk relaas van Burgemeester Bas Eenhoorn over het schietdrama in Alphen aan den Rijn. De auteursopbrengst van de verkoop van Drie minuten... is gedeeltelijk bestemd voor een herdenkingsmonument in Alphen aan den Rijn.
vacatures
-
Communicatie & Creatie Specialist (Online)
Kwantum, Tilburg
-
Product Manager Food Service Benelux
Bonduelle Benelux, Eindhoven
-
Marketeer Vakantiehuizen Portal
@Leisure, Eindhoven
-
Senior Project Manager Communications
Sanoma, Amsterdam
-
Senior Communications Advisor
Sanoma, Amsterdam
deze week in adformatie
- Ceo Draftfcb Dik Klicks
- Zoek de verschillen bij Center Parcs
- Metro gaat meer agressie tonen
- Lemz zet politiepet op
neem gratis een abonnement
nieuwsbrief
Blijf op de hoogte van het laatste Marcom-nieuws met een gratis abonnement op één van onze nieuwsbrieven.Aanmelden

