Retailer ontbreekt op het mobiele web
Van de tweehonderd grootste Nederlandse websites heeft ruim een kwart een mobiele site. Ongeveer 1,6 miljoen gebruikers surfen minstens een keer per maand over het mobiele web. Het aantal mobiele surfers is in een jaar gegroeid met naar schatting 30 tot 40 procent.
Dat blijkt uit het onderzoek ‘Mobiel internet in Nederland 2008’ van OMI² (een samenwerkingsverband van contentleveranciers, mobiele aanbieders en technische dienstverleners), Jungle Rating en Multiscope.
De kwaliteit en het aanbod van mobiele sites is nog erg wisselend. Nieuwssites zijn met 60 procent het sterkst vertegenwoordigd op het mobiele web. Daarentegen zijn er nog maar weinig grote winkelketens of online winkels die een mobiele variant van hun website aanbieden. De mobiele sites van onder meer DAG, NOS, Hyves, ABN Amro en KLM scoren het best op de criteria vindbaarheid, navigatie, hyperlinks, lay-out en relevantie.
Volgens de onderzoekers is de recente snelle groei van mobiel internet te danken aan de beschikbaarheid van betere toestellen en snellere verbindingen, de introductie van ‘flat fee’-abonnementen (voor een vast bedrag per maand, waardoor kosten overzichtelijk zijn) en de opkomst van mobiele zoekmachines. Zij verwachten dat de toename de komende jaren versneld zal doorzetten en dat niet alleen het aantal gebruikers zal stijgen, maar ook de frequentie per gebruiker.
reageer (2)
wie heeft er eigenlijk behoefte om met z’n mobiel iets te bestellen? Is toch veel handiger en veiliger met de laptop of pc.
Rob Beemster, dinsdag 24 juni 2008, 14:41
bestel ontzettend veel online met mobiel. Amazon heeft zelfs een speciale iphone site. Werkt super.
Jantje, woensdag 25 juni 2008, 10:59
meer nieuws
RSSCDA en VVD in Eerste Kamer nog niet akkoord met cookiewet
vrijdag 3 februari 2012, 10:02
KLM lanceert meet&seat: inchecken via social media
vrijdag 3 februari 2012, 16:42
Albert Heijn viert zijn 125e verjaardag
vrijdag 3 februari 2012, 11:35
Elfstedentocht? Inhaken maar!
vrijdag 3 februari 2012, 10:31
Partnership NRC Carrière en TEDxMaastricht
vrijdag 3 februari 2012, 9:27
De Telefoongids waarschuwt klanten voor spookfacturen
vrijdag 3 februari 2012, 9:22
Mini Cooper blundert met campagne
vrijdag 3 februari 2012, 9:06
rondvraag
Is tijd rijp voor burgerfotografie?
ANP waagt een nieuwe poging met burgerfotografie. Het persbureau gaat foto's publiceren van geselecteerde lezers van NUfoto. Een poging van Skoeps liep vier jaar geleden uit op een mislukking. Gaat het nu wel lukken?
In beeld: Hanen festival bij GVR

Prijzen voor vakgenoten die boven het maaiveld uitsteken.
![]()
In aanloop naar het MWG Congres zal er om de paar dagen een column geplaatst worden van een van de sprekers.
Let op het is een estafette column! Ruud de Langen start de pennenstrijd en geeft het stokje door aan…
vacatures
-
Product Manager Food Service Benelux
Bonduelle Benelux, Eindhoven
-
Marketeer Vakantiehuizen Portal
@Leisure, Eindhoven
-
Hoofd Communicatie & Voorlichting
Elkerliek Ziekenhuis, Helmond
-
Brand Manager
Royaan B.V., Wijk bij Duurstede
-
Manager Marketing
Media Groep Limburg, Sittard
laatste reacties
Itai Gross: @Helmer, ben benieuwd waarom je dat denkt…
Koos de Zeeuw: Denemarken, Legoland. Nederland, Logoland. Ik stel voor “Elke Nederlander en/of...
Koos de Zeeuw: Wat een voos gezwam in de ruimte van Axe. Wedden dat Axe Anarchy For Her niet naar...
Koos de Zeeuw: Foutje, er had moeten staan cookewiet. En dan de opmerking dat het CDA zijn...
De Opportunisten elke donderdag vers
kennisbank
Boekentips en meer
tip
Communicatiedesk vernieuwd
Vind antwoorden op jouw communicatievraagstukken. Bekijk dan nu gratis drie artikelen in de Communicatiedesk. Deze database bevat meer dan 2.500 checklists, cases en artikelen.
vacatures
-
Communicatie & Creatie Specialist (Online)
Kwantum, Tilburg
-
Product Manager Food Service Benelux
Bonduelle Benelux, Eindhoven
-
Marketeer Vakantiehuizen Portal
@Leisure, Eindhoven
-
Senior Project Manager Communications
Sanoma, Amsterdam
-
Senior Communications Advisor
Sanoma, Amsterdam
deze week in adformatie
- Ceo Draftfcb Dik Klicks
- Zoek de verschillen bij Center Parcs
- Metro gaat meer agressie tonen
- Lemz zet politiepet op
neem gratis een abonnement
nieuwsbrief
Blijf op de hoogte van het laatste Marcom-nieuws met een gratis abonnement op één van onze nieuwsbrieven.Aanmelden

