‘Ruimere reclameregels Talpa en SBS’
De reclameregels voor Talpa en SBS moeten versoepeld worden. Het gaat om een verruiming van de mogelijkheden van split-screen-reclame en sponsoring.
Dit schrijft het Commissariaat voor de Media aan staatssecretaris Van der Laan (Media, D66). Vorige week maakte de staatssecretaris al bekend dat alle commerciële omroepbedrijven gelijkwaardig moeten worden op commercieel gebied. RTL valt nu onder Luxemburgse wetgeving en heeft daardoor meer mogelijkheden op reclamegebied dan in Nederland gevestigde zenders.
Het commissariaat probeert al tien jaar, zonder succes, om RTL onder Nederlandse wetgeving te brengen. Nu kiest het commissariaat ervoor om de ruimere mogelijkheden van RTL ook aan andere zenders te gunnen, aldus NRC Handelsblad. Het CvdM zegt dat Talpa en SBS nu nadeel hebben van het feit dat RTL adverteerders meer mogelijkheden kan bieden. Volgens een woordvoerder gaat ook een nieuwe Europese richtlijn uit van een soepeler reclamebeleid.
In de praktijk betekent dit een verruiming van de sponsormogelijkheden. In de toekomst is dan de zin ‘Dit programma wordt mede mogelijk gemaakt door...’ te horen. Ook mag een pay-off van de sponsor worden genoemd. Verder mogen SBS en Talpa van het Commissariaat splitscreen-reclame maken.
Het commissariaat sluit niet uit dat toch verschillen zullen blijven bestaan tussen RTL en de andere commerciële omroepen. Zo kunnen dezelfde regels verschillend geïnterpreteerd worden in Nederland en Luxemburg.
meer nieuws
RSSSan ABC Accenten: KLM, W+K Amsterdam en Volkswagen
donderdag 24 mei 2012, 21:51
Lotto komt met Voetbalvrienden app
vrijdag 25 mei 2012, 10:43
Eindhoven krijgt wereldprimeur met augmented outdoor campagne
vrijdag 25 mei 2012, 8:27
Commercials leveren NLEnergie meer klanten op
vrijdag 25 mei 2012, 7:31
Lipton Ice Tea komt met Schreeuwhelmus
vrijdag 25 mei 2012, 7:24
Kruidvat wint Gouden Deurmat
vrijdag 25 mei 2012, 7:11
Unilever blijft bij Mindshare in de VS
vrijdag 25 mei 2012, 7:03
tip
Communicatiedesk vernieuwd
Vind antwoorden op jouw communicatievraagstukken. Bekijk dan nu gratis drie artikelen in de Communicatiedesk. Deze database bevat meer dan 2.500 checklists, cases en artikelen.
Vacature: Adformatie zoekt
De Adformatie Groep is door de recentelijke overname door Sijthoff Media Groep aan haar tweede jeugd begonnen. Om onze bruisende ambities gestalte te geven zijn wij per direct op zoek naar mensen die ons team willen versterken.
Concreet zoeken wij op dit moment:
- Operations Manager
- Accountmanager(s) Cross Media
rondvraag
Na afloop van het afgelopen WK stond de Oranje Actie Teller op 161 inhaak campagnes. Gaan we daar met het EK 2012 overheen?
In samenwerking met Activate&Co en Verse Reclame houdt Adformatie bij welke Oranje EK2012 inhakers van start gaan in Nederland.
Actuele stand: 129 inhakers.
vacatures
-
Marktonderzoeker
Ziekenhuis Bernhoven, Veghel en Oss
-
Senior coördinator Studentenzaken
USG Capacity West-Zuid, Den Haag
-
Webredacteur
Abvakabo FNV, Zoetermeer
-
Grafik Abteilungsleiter DACH - Deutsch (AH8836)
Personato Werving en Selectie, Venlo
-
Hoofd Marketing & Communicatie
Het Nationale Toneel, Den Haag
De Opportunisten elke donderdag vers
laatste reacties
Erna Matroos: Hoezo refereer je aan Gall&Gall;en Intratuin? Er wordt in dit artikel op de Adformatie-website niet over...
Henk De bruin: De shirtsz van de makro moet dit jaar maar winnen, is nl. ook nog nuttig.
En de makro is nooit met...
Tosca: Heel erg lekker ... Ik maakte Caiprihinia altijd zelf ... maar dit is makkelijker en smaakt...
MARCOM12

Ontmoet nieuwe zakenpartners en relaties. MARCOM12 is the playground for professionals! Twee dagen vol met kennis en inspiratie, maar vooral ook om te delen!
Piece of Work: Stephanie Pistel
In de nieuwe aflevering van Piece of Work vertelt Stephanie Pistel, directing photographer bij Caviar over de totstandkoming van de reclamecampagne ‘vintage’ voor schoenenmerk Sacha. En ze vertelt over hoe ze ‘ontdekt’ werd als topfotografe van wereldartiesten. Daarnaast laat ze zien waar ze haar inspiratie vandaan haalt. Pistel is ‘slave to the rhythm’. Dat blijkt ook uit haar keuze voor favoriete reclame van de Toyota Swagger. Een must see.
Bekijk het interview.
Meer video op Adfotube.
kennisbank
Boekentips en meer
deze week in adformatie
- Roy Kahmann
- ABC: KLM, W+K en Volkswagen
- Adverteerder zuinig op sociale media
- PANL Award Van der Velden
neem gratis een abonnement
nieuwsbrief
Blijf op de hoogte van het laatste Marcom-nieuws met een gratis abonnement op één van onze nieuwsbrieven.Aanmelden


