‘Ruzie tussen PCM en Wegener over AD’
Dagbladuitgevers Wegener en PCM ruzieën nog over de vraag wie een noodzakelijke reorganisatie bij het AD moet betalen.
Dat meldt Het Financieele Dagblad (FD). Het is het laatste onderwerp waarover de twee uitgevers het met elkaar eens moeten worden. Eind april maakten Wegener en PCM bekend dat er een akkoord was over het AD. PCM neemt het belang van Wegener in het AD en de drukkerij Nieuwsdruk West in Den Haag over en Wegener PCM Lokale Media.
De Apeldoornse uitgever vindt dat PCM en De Persgroep het AD maar onder handen moeten nemen nadat de krant in handen is gekomen van PCM, terwijl De Persgroep wil dat de reorganisatie nog voor de overdracht plaatsheeft. De totale reorganisatiekosten zijn hoger als gewacht wordt tot na de overdracht, omdat dan alle boventallige AD’ers gebruik kunnen maken van de gunstige vertrekregelingen binnen PCM. Momenteel valt een deel van het AD-personeel onder de soberder regeling van Wegener.
Duidelijk is in ieder geval dat er een forse ontslagronde op stapel staat. Volgens ingewijden gaat de herstructurering van het AD zo’n 20 miljoen euro kosten en staan daarbij 200 van de 700 banen op de tocht. PCM en De Persgroep willen een groot gedeelte van het werk dat nu nog in Rotterdam gedaan wordt naar Amsterdam halen. Daarbij gaat het vooral om diensten op het gebied van advertentieverkoop.
reageer (2)
Het blijft een dilemma voor uitgevers met een portfolio aan titels. Centrale advertentieverkoop en focus op het totaal aan omzet of verkoop per cluster of zelfs per titel.
Zelf ben ik opgegroeid in de tijd van Admedia (lees ; Sanoma) met een centrale organisatie, heb ervaring bij 1 titel ( Quote) en bij PcM heb ik de sales voor het AD naar Rotterdam zien vertrekken.
Ik zou de service naar mediaburo’s centraal houden en verder een combinatie van keyaccountmanagers voor de grootste 500 landelijke adverteerders en verder per titel focussen.
Dat inzicht heeft voor mij ook 25 jaar geduurd ;-)
Advies nodig ? http://www.vetteshit.tv
michael, dinsdag 19 mei 2009, 14:09
Ruzie...... gaat het hier om het boete-kleed. Wie gaat zijn handen in onschuld wassen. Het is duidelijk dat er wat moet gebeuren. Maar helaas gaat men een ruzie creëren wie de boeman moet spelen. Hebben de hoge heren niets anders te doen? Als zij hun eigen taken een beetje goed hadden uitgevoerd, was dit allemaal niet nodig geweest. En dan kun je zeggen “ja maar… de economie enz enz. Kennelijk kan die Belg dit wel, en dat heeft hij ook bewezen. Heren bestuurders schaam je....mismanegement!!!!!!! ja, ja en nog eens ja. Alleen jammer dat de kleine man hiervan de dupe is. Het zou een verplichting moeten zijn dat bestuursleden die niet goed presteren zonder munten naar huis worden gestuurd.
eduardo, woensdag 20 mei 2009, 23:18
meer nieuws
RSSSan ABC Accenten: KLM, W+K Amsterdam en Volkswagen
donderdag 24 mei 2012, 21:51
Lotto komt met Voetbalvrienden app
vrijdag 25 mei 2012, 10:43
Eindhoven krijgt wereldprimeur met augmented outdoor campagne
vrijdag 25 mei 2012, 8:27
Commercials leveren NLEnergie meer klanten op
vrijdag 25 mei 2012, 7:31
Lipton Ice Tea komt met Schreeuwhelmus
vrijdag 25 mei 2012, 7:24
Kruidvat wint Gouden Deurmat
vrijdag 25 mei 2012, 7:11
Unilever blijft bij Mindshare in de VS
vrijdag 25 mei 2012, 7:03
ook interessant
- Unilever blijft bij Mindshare in de VS vrijdag 25 mei 2012
- Ford kiest voor 'no logo' vrijdag 25 mei 2012
- Van den Brink uit rvb Wegener dinsdag 22 mei 2012
- De Persgroep neemt VNU Media over: 9 vragen aan Frits Campagne van de Persgroep dinsdag 15 mei 2012
- Metro Holland verhoogt oplage fors in 2012 dinsdag 15 mei 2012
meer opinie
- Trends en inspiratie uit de social world. woensdag 16 mei 2012
- Miami speaks woensdag 9 mei 2012
- De vernietiging van creativiteit donderdag 26 april 2012
- Who let the dog out? dinsdag 17 april 2012
- Maatschappelijke verantwoordelijkheid voor creatieve bedrijven woensdag 4 april 2012
meer achtergrond
- Acht inzichten in jongerengedrag voor marketeers woensdag 16 mei 2012
- Oranje Barometer: Oranje Actie Teller EK 2012 maandag 23 april 2012
- Hoe maak je een bureau toekomstbestendig? dinsdag 28 september 2010
- Football is big in Amsterdam dinsdag 22 juni 2010
- Eurobest: Four (m)ad men in Amsterdam donderdag 26 november 2009
tip
Drie minuten…
Een persoonlijk relaas van Burgemeester Bas Eenhoorn over het schietdrama in Alphen aan den Rijn. De auteursopbrengst van de verkoop van Drie minuten... is gedeeltelijk bestemd voor een herdenkingsmonument in Alphen aan den Rijn.
Vacature: Adformatie zoekt
De Adformatie Groep is door de recentelijke overname door Sijthoff Media Groep aan haar tweede jeugd begonnen. Om onze bruisende ambities gestalte te geven zijn wij per direct op zoek naar mensen die ons team willen versterken.
Concreet zoeken wij op dit moment:
- Operations Manager
- Accountmanager(s) Cross Media
rondvraag
Na afloop van het afgelopen WK stond de Oranje Actie Teller op 161 inhaak campagnes. Gaan we daar met het EK 2012 overheen?
In samenwerking met Activate&Co en Verse Reclame houdt Adformatie bij welke Oranje EK2012 inhakers van start gaan in Nederland.
Actuele stand: 129 inhakers.
vacatures
-
Marktonderzoeker
Ziekenhuis Bernhoven, Veghel en Oss
-
Senior coördinator Studentenzaken
USG Capacity West-Zuid, Den Haag
-
Webredacteur
Abvakabo FNV, Zoetermeer
-
Grafik Abteilungsleiter DACH - Deutsch (AH8836)
Personato Werving en Selectie, Venlo
-
Hoofd Marketing & Communicatie
Het Nationale Toneel, Den Haag
De Opportunisten elke donderdag vers
laatste reacties
Erna Matroos: Hoezo refereer je aan Gall&Gall;en Intratuin? Er wordt in dit artikel op de Adformatie-website niet over...
Henk De bruin: De shirtsz van de makro moet dit jaar maar winnen, is nl. ook nog nuttig.
En de makro is nooit met...
Tosca: Heel erg lekker ... Ik maakte Caiprihinia altijd zelf ... maar dit is makkelijker en smaakt...
MARCOM12

Ontmoet nieuwe zakenpartners en relaties. MARCOM12 is the playground for professionals! Twee dagen vol met kennis en inspiratie, maar vooral ook om te delen!
Piece of Work: Stephanie Pistel
In de nieuwe aflevering van Piece of Work vertelt Stephanie Pistel, directing photographer bij Caviar over de totstandkoming van de reclamecampagne ‘vintage’ voor schoenenmerk Sacha. En ze vertelt over hoe ze ‘ontdekt’ werd als topfotografe van wereldartiesten. Daarnaast laat ze zien waar ze haar inspiratie vandaan haalt. Pistel is ‘slave to the rhythm’. Dat blijkt ook uit haar keuze voor favoriete reclame van de Toyota Swagger. Een must see.
Bekijk het interview.
Meer video op Adfotube.
kennisbank
Boekentips en meer
deze week in adformatie
- Roy Kahmann
- ABC: KLM, W+K en Volkswagen
- Adverteerder zuinig op sociale media
- PANL Award Van der Velden
neem gratis een abonnement
nieuwsbrief
Blijf op de hoogte van het laatste Marcom-nieuws met een gratis abonnement op één van onze nieuwsbrieven.Aanmelden



