SP: reclamebord met qr-code bij A4 moet weg
SP-Kamerlid Farshad Bashir wil dat minister Melanie Schultz van Haegen (Infrastructuur) een 'mysterieus' reclamebord langs de snelweg A4 bij Leiderdorp laat weghalen.
Bashir steltde vrijdag schriftelijke vragen aan de bewindsvrouw. Langs de snelweg staat een bord met witte en zwarte vlakken. Het gaat hier om een qr-code, een soort streepjescode. Automobilisten kunnen de code ontcijferen door hun smartphone te pakken. Met het mobieltje kan de code ontcijferd worden. Dan blijkt dat het bord van een projectontwikkelaar is die een ontwerpwedstrijd heeft uitgeschreven. De code leidt naar de spelregels van de wedstrijd.
Bashir noemt deze werkwijze ‘levensgevaarlijk’. Hij wil nu dat Schultz maatregelen neemt en het bord laat weghalen. Ook vraagt hij haar om plaatsing van dergelijke reclameuitingen in de toekomst te voorkomen.
Bron: ANP.
reageer (7)
Dit is toch een fantastisch actie van die projectontwikkelaar! Als dit soort reclame uitingen niet meer mogen (wat ik me niet kan voorstellen), mag je dan nog wel zeggen “Surf snel naar onze website”?
Leon - TTM Communicatie, maandag 21 februari 2011, 10:42
@Leon, je snapt wel dat het dwingen tot pakken van smartphone en al rijdend (want parkeren kun je er niet) een foto maken daarmee in het verkeer niet wenselijk en verboden is?
Zonder je smartphone heb je er geen reet aan namelijk en aan een bord met “ surf snel naar onze website” wel.
Alex, maandag 21 februari 2011, 10:45
Ik denk dat de ophef die rondom dit reclamedoek ontstaat al meer mediawaarde oplevert dan de ontwikkelaar ooit had kunnen bedenken. Daarbij gaan er mensen nu vanzelf naar de website en hebben ze met deze unieke, maar toch wel gevaarlijke actie, in elk geval voor ophef gezorgd bij het ministerie! PR-bureau heeft goed werk verricht zeg ik ;). Maar Alex helemaal waar, het is niet echt wenselijk om ook daadwerkelijk mee te doen aan de actie, maar eerlijk gezegd denk ik niet dat dit het doel is geweest!
thijs dorreboom, maandag 21 februari 2011, 11:10
Valt dit nog onder -communicatie-, of is dit eigenlijk niet veel meer dan makkelijk effectbejach? En ehh,… heeft de exploitant van het bord ook niet een heeeeel klein beetje verantwoordelijkheid voor wat er wordt geplaatst?
Theo Nieveen Copy & Concept, maandag 21 februari 2011, 12:30
Die QR-codes, die nu overal zo teasend opduiken, doen me denken aan de tijd dat URLs op zichzelf nog opvielen. Toen ging men er veel te lang van uit dat de consument zodanig geïntrigeerd was door deze mysterieuze, vaak gewildplakte wereldwijdewebadressen, dat men er met een notitieblok op uit trok, teneinde de achterliggende internetpagina’s later thuis één voor één te bezoeken.
Het zal de nieuwigheid wel zijn, maar als er al een paar man en een paardenkop een QR-code zonder enige reden scannen, dan is ook nu deze wijze van communiceren geen lang leven beschoren, lijkt me.
Edward Bardoul, maandag 21 februari 2011, 15:22
QR code scannen kan ook door bijrijder gebeuren. Verder is het al verboden om als bestuurder een telefoon in de hand te houden tijdens het rijden. Dus verder wetgeving lijkt me overbodig. Slimme actie, maar wellicht beter om dit op ander locatie te doen. Maar ja, dan had je ook de ophef (lees publiciteit) niet gehad.
Remy de Jong, maandag 21 februari 2011, 18:36
QR-codes zijn lelijk, leiden naar een url die tien keer makkelijker in te typen zou zijn, communiceren op zich niets, werken niet altijd en als klap op de vuurpijl is een ouderwetse barcode ook gewoon te scannen met een smartphone. De Second Life van 2010.
Tim, dinsdag 22 februari 2011, 11:29
meer nieuws
RSSSan ABC Accenten: KLM, W+K Amsterdam en Volkswagen
donderdag 24 mei 2012, 21:51
Lotto komt met Voetbalvrienden app
vrijdag 25 mei 2012, 10:43
Eindhoven krijgt wereldprimeur met augmented outdoor campagne
vrijdag 25 mei 2012, 8:27
Commercials leveren NLEnergie meer klanten op
vrijdag 25 mei 2012, 7:31
Lipton Ice Tea komt met Schreeuwhelmus
vrijdag 25 mei 2012, 7:24
Kruidvat wint Gouden Deurmat
vrijdag 25 mei 2012, 7:11
Unilever blijft bij Mindshare in de VS
vrijdag 25 mei 2012, 7:03
ook interessant
- Eindhoven krijgt wereldprimeur met augmented outdoor campagne vrijdag 25 mei 2012
- Klacht tegen EK-reclame NLENergie afgewezen donderdag 24 mei 2012
- Campina deelt melk uit in heel Nederland woensdag 23 mei 2012
- Sp!ts zes weken huis-aan-huis woensdag 23 mei 2012
- RCC: 537 keer reclamecode overtreden in 2011 vrijdag 4 mei 2012
meer opinie
- De grote informele QR code test donderdag 3 mei 2012
- De mediawerkelijkheid van Job Cohen woensdag 22 februari 2012
- Advertising versus content property zondag 12 februari 2012
- Email marketing geketend maandag 30 januari 2012
- Affiliate marketing: spooky business donderdag 17 november 2011
meer achtergrond
- Oranje Barometer: Oranje Actie Teller EK 2012 maandag 23 april 2012
- Hoe overleef ik de recessie donderdag 5 februari 2009
- Gamercials donderdag 29 januari 2009
- 'Zelfregulering houdt uitstekend de druk op de ketel' donderdag 7 augustus 2008
tip
Brand Flow
Hoe creëer je als merk een optimale merkervaring? In Brand Flow lees je hoe merken als IKEA, Nike, BMW, Apple en Starbucks in staat zijn om over langere periode succesvol te zijn.
Vacature: Adformatie zoekt
De Adformatie Groep is door de recentelijke overname door Sijthoff Media Groep aan haar tweede jeugd begonnen. Om onze bruisende ambities gestalte te geven zijn wij per direct op zoek naar mensen die ons team willen versterken.
Concreet zoeken wij op dit moment:
- Operations Manager
- Accountmanager(s) Cross Media
rondvraag
Na afloop van het afgelopen WK stond de Oranje Actie Teller op 161 inhaak campagnes. Gaan we daar met het EK 2012 overheen?
In samenwerking met Activate&Co en Verse Reclame houdt Adformatie bij welke Oranje EK2012 inhakers van start gaan in Nederland.
Actuele stand: 129 inhakers.
vacatures
-
Marktonderzoeker
Ziekenhuis Bernhoven, Veghel en Oss
-
Senior coördinator Studentenzaken
USG Capacity West-Zuid, Den Haag
-
Webredacteur
Abvakabo FNV, Zoetermeer
-
Grafik Abteilungsleiter DACH - Deutsch (AH8836)
Personato Werving en Selectie, Venlo
-
Hoofd Marketing & Communicatie
Het Nationale Toneel, Den Haag
De Opportunisten elke donderdag vers
laatste reacties
Erna Matroos: Hoezo refereer je aan Gall&Gall;en Intratuin? Er wordt in dit artikel op de Adformatie-website niet over...
Henk De bruin: De shirtsz van de makro moet dit jaar maar winnen, is nl. ook nog nuttig.
En de makro is nooit met...
Tosca: Heel erg lekker ... Ik maakte Caiprihinia altijd zelf ... maar dit is makkelijker en smaakt...
MARCOM12

Ontmoet nieuwe zakenpartners en relaties. MARCOM12 is the playground for professionals! Twee dagen vol met kennis en inspiratie, maar vooral ook om te delen!
Piece of Work: Stephanie Pistel
In de nieuwe aflevering van Piece of Work vertelt Stephanie Pistel, directing photographer bij Caviar over de totstandkoming van de reclamecampagne ‘vintage’ voor schoenenmerk Sacha. En ze vertelt over hoe ze ‘ontdekt’ werd als topfotografe van wereldartiesten. Daarnaast laat ze zien waar ze haar inspiratie vandaan haalt. Pistel is ‘slave to the rhythm’. Dat blijkt ook uit haar keuze voor favoriete reclame van de Toyota Swagger. Een must see.
Bekijk het interview.
Meer video op Adfotube.
kennisbank
Boekentips en meer
deze week in adformatie
- Roy Kahmann
- ABC: KLM, W+K en Volkswagen
- Adverteerder zuinig op sociale media
- PANL Award Van der Velden
neem gratis een abonnement
nieuwsbrief
Blijf op de hoogte van het laatste Marcom-nieuws met een gratis abonnement op één van onze nieuwsbrieven.Aanmelden



