SpinAwards ook open voor Belgen

14 januari 2010, 10:09 6 Maarten Hafkamp

De organisatie van de SpinAwards heeft besloten dat met ingang van dit jaar ook Belgische bureaus mogen inzenden.

SpinAwards ook open voor Belgen

De organisatie speelt hiermee in op het feit dat steeds meer bureaus uit België actief zijn in Nederland, zoals Boondoggle en These Days. Volgens het bestuur van de SpinAwards is het geen poging om het aantal inzendingen, dat door de crisis naar verwachting zo’n 20 procent lager komt te liggen, geforceerd op te krikken.
Huib Maaskant: ‘We komen elkaar steeds vaker tegen en spreken dezelfde taal. We kwamen erachter dat er in België geen prijs bestaat die interactief werk bekroont, dus het leek ons logisch om de SpinAwards open te stellen.’
Volgens general manager van de Creative Club of Belgium, Terry Focant, bestaat er in België wel degelijk een aantal creatieve prijzen voor interactief werk, zoals de Golden Egg (equivalent van de Lamp), de Belgische Cyber Lions (o.a. IAB) en de MIXX Awards. Toch denkt zij dat er wel belangstelling voor de SpinAwards kan zijn. ‘Een award winnen is altijd goed.’
Het afgelopen jaar scoorden de Belgen verrassend goed op de internationale prijzenfestivals. De Belgen blijken het inzenden goed in de vingers te hebben. Is Maaskant niet bang dat de benedenburen er met alle prijzen vandoor gaan? ‘Concurrentie is alleen maar goed. De SpinAwards wordt al een paar jaar lang gedomineerd door een handvol bureaus. Als het zo is dat de Belgen veel beter werk maken, dan is het zo en dan zullen wij volgend jaar moeten bewijzen dat we het beter kunnen.’



 

reageer (6)

Volgend jaar ook Luxemburg.

Piet Miller, donderdag 14 januari 2010, 13:07

‘De Belgen blijken het inzenden goed in de vingers te hebben’ kun je ook vertalen als ‘De Belgen blijken er veel voor over te hebben om goed in te zenden’. Je moet het budget er maar voor over hebben om 1 uiting in 10 categorieen voor 300 euro per categorie in te sturen (Eurobest / Toyota IQ bijv.). Maar ik kan me voorstellen dat Spinawards daar geen moeite mee heeft ;-)

reclamerob, donderdag 14 januari 2010, 15:30

...en Marokko het jaar daarop!

Ali, donderdag 14 januari 2010, 20:21

Dat de organisatie van de SpinAwards heeft besloten dat ook de Belgische bureaus mogen insturen vind ik een goede ontwikkeling. Het niveau zal alleen maar stijgen. En daar kunnen wij allemaal weer ons voordeel mee doen. En dat Belgen er veel voor over hebben om 1 uiting in 10 categorieën in te sturen zoals bijvoorbeeld bij Toyota IQ is Nederland ook niet vreemd. De Upload Cinema van Lowe/Draftfcb telde ik het afgelopen jaar in Cannes ook in 9 categorieën. 1 of 10 verschillende categorieën een goed idee komt altijd bovendrijven. Dus gewoon goed werk maken en lekker insturen!

Marc van Wageningen, vrijdag 15 januari 2010, 11:22

Ik vind dat Stephan Fellinger en de zijnen daar goed aan doen. er heerst hier toch een soort lamlendigheid als het gaat om insturen. Daarnaast zie je dat we toch ook al televisieformats over en weer gebruiken en co-produceren. Belgen zijn (bijna) altijd het beste in het Nationaal Dictee, laten we onze borst nat maken voor de creatieven uit ons kleine buurland. Taalkundig is het ook wel geestig denk ik die Vlaamse inzendingen. Staat overigens de poort ook open voor Wallonië, alhoewel ze daar weinig creatiefs doen dunkt me, of bedoelt men gewoon België zoals wij allen dat kennen?

http://www.dekleuver.nl

Boudewijn, vrijdag 15 januari 2010, 15:51

En dan de uitreiking gezellig een keertje in Antwerpen, zou leuk zijn.

MvO, vrijdag 15 januari 2010, 16:09


Onze huisregels

Neem de volgende beveiligingscode over:


Je reactie verschijnt na een kwartier op de site.

tip de redactie


tip ons nu

meer nieuws

RSS

meer opinie

meer achtergrond

tip

Goed Boek

Goed Boek

Op zoek naar kansen voor een maatschappelijke innovatie? Goed Boek biedt tien kansen om de overgang naar een betere toekomst mogelijk te maken. Voor iedereen die niet alleen hoop wil bieden maar ook tot handelen over wil gaan.

Meer info óf gelijk bestellen



Vacature: Adformatie zoekt


De Adformatie Groep is door de recentelijke overname door Sijthoff Media Groep aan haar tweede jeugd begonnen. Om onze bruisende ambities gestalte te geven zijn wij per direct op zoek naar mensen die ons team willen versterken.

Concreet zoeken wij op dit moment:
- Operations Manager
- Accountmanager(s) Cross Media

Download advertentie (Pdf)

rondvraag

Facebook ook voor kinderen jonger dan 13?

Facebook wil voortaan ook kinderen onder de 13 jaar toegang geven. Dat is tot nu toe verboden. Goed idee van Facebook?

reageer


Na afloop van het afgelopen WK stond de Oranje Actie Teller op 161 inhaak campagnes. Gaan we daar met het EK 2012 overheen?

In samenwerking met Activate&Co en Verse Reclame houdt Adformatie bij welke Oranje EK2012 inhakers van start gaan in Nederland.

Actuele stand: 129 inhakers.


Bekijk het overzicht

vacatures

meer vacatures

De Opportunisten elke donderdag vers

MARCOM12


Ontmoet nieuwe zakenpartners en relaties. MARCOM12 is the playground for professionals! Twee dagen vol met kennis en inspiratie, maar vooral ook om te delen!

Lees verder



Piece of Work: Stephanie Pistel

Piece of Work: Stephanie Pistel

In de nieuwe aflevering van Piece of Work vertelt Stephanie Pistel, directing photographer bij Caviar over de totstandkoming van de reclamecampagne ‘vintage’ voor schoenenmerk Sacha. En ze vertelt over hoe ze ‘ontdekt’ werd als topfotografe van wereldartiesten. Daarnaast laat ze zien waar ze haar inspiratie vandaan haalt. Pistel is ‘slave to the rhythm’. Dat blijkt ook uit haar keuze voor favoriete reclame van de Toyota Swagger. Een must see.
Bekijk het interview.
Meer video op Adfotube.



kennisbank






Boekentips en meer


deze week in adformatie

- Roy Kahmann
- ABC: KLM, W+K en Volkswagen
- Adverteerder zuinig op sociale media
- PANL Award Van der Velden

neem gratis een abonnement

nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van het laatste Marcom-nieuws met een gratis abonnement op één van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden