Sultana: ‘Ola vergelijkt appels met peren’

dinsdag 19 mei 2009, 10:28

Sultana: ‘Ola vergelijkt appels met peren’

Sultana reageert met een landelijke advertentie op de reclamecampagne van Ola waarin een waterijsje met het tussendoortje wordt vergeleken.

‘Appels met peren vergelijken’, zegt Sultana. Het meldt daarom in de advertentie: ‘Volgens Ola kun je beter een Sultana nemen.’ Volgens Sultana is zijn fruitbiscuitje een voedzaam tussendoortje en raketijs snoep.

De tussendoortjesvergelijker van Ola rangschikt verschillende tussendoortjes op aantal calorieën per portie. De raket staat met 40 kilocalorieën op plek drie, na de soepstengel en de rijstwafel. Terwijl de fruitbiscuit de achtste plaats inneemt met 55 kilocalorieën.

Sultana slaat terug met de vergelijking van de hoeveelheid suikers in beide producten. Het ijsje bevat negen gram suiker en de biscuit anderhalve gram, staat in de advertentie. Met als bron de tussendoortjesvergelijker van Ola. Sultana wil dat Ola het ontstane misverstand rechtzet door de campagne rondom de tussendoortjesvergelijker te beëindigen.

‘IJsjes zijn lekker en niet gezond’, zegt directeur Bart Merkus van Sultana tegen VMT online. ‘We hebben het op een sportieve manier proberen op te lossen en we nemen aan dat Unilever (moederbedrijf van Ola) een sportief bedrijf is en op die manier zal reageren’, zegt Merkus.

Unilever is niet van plan om de campagne rondom de tussendoortjesvergelijker van Ola stop te zetten, meldt VMT in een ander bericht. Fleur van Bruggen, woordvoerster van Unilever zegt tegen VMT dat de tussendoortjesvergelijker tussendoortjes vergelijkt op basis van calorieën met elkaar. ‘Dat is precies wat het Voedingscentrum ook doet. Om een goed beeld te krijgen heb je één maat nodig.’

 

reageer (2)

Zit er maar 9 gram suiker in een Raket? O, dat valt dus hartstikke mee!

rub&, dinsdag 19 mei 2009, 12:28

Conclusie: het is allebei troep als je het vergelijkt met appels en peren.

Frank, dinsdag 19 mei 2009, 13:58


Onze huisregels

Neem de volgende beveiligingscode over:

tip de redactie


tip ons nu

meer nieuws

RSS

marcom eventkalender

kennisbank


Wegens groot succes wederom een Social Media School

Social Media School
Leer Social Media succesvol te integreren binnen je eigen organisatie.
Ervaar de impact van Social Media op marketing.
Kies je eigen programma uit 18 uitdagende workshops:

… met avondspecial: goede en slechte cases.
Bekijk het programma en schrijf je nu in!
13 & 14 oktober 2010

tip

Internal Branding

Internal Branding

vanaf € 31,75

Wat is Internal Branding en hoe pak je het aan? Het boek Internal Branding 2.0 geeft antwoorden op de meestgestelde vragen.


deze week in adformatie

- Unilever overweegt reclamefolders
- Relatie Adidas met 180 lijkt voorbij
- Spil Games ziet groei in social media
- BrandAsset: 'Microsoft sterk merk'

neem gratis een abonnement

nieuwsbrief