T-shirts met uitspraak Kate Moss mogen niet

Reclame 11 augustus 2011, 8:42 Maarten Hafkamp

Een Britse website mag van de Britse Reclame Code Commissie geen T-shirts aan kinderen verkopen met daarop een pro-anorexia uitspraak van topmodel Kate Moss.

T-shirts met uitspraak Kate Moss mogen niet

‘Niets smaakt zo goed als slank zijn voelt’, staat er op de T-shirts. Deze uitspraak deed Moss in 2009 toen ze tijdens een interview gevraagd werd naar haar levensmotto.
De verkoop van het ‘blijf-mager T-shirt’ werd onmiddellijk veroordeeld door campagnevoerders, inclusief de groepen ‘Say No to Size Zero’ en ‘Beating Eating Disorders’. Volgens critici creëert het T-shirt bij jonge, beïnvloedbare meisjes een volledig verkeerd beeld van schoonheid en gezondheid.
Na verschillende klachten heeft de commissie besloten dat er niet langer met de shirts geadverteerd mag worden, omdat ze jonge kinderen inderdaad zouden kunnen aanzetten tot het ontwikkelen van een eetstoornis.
Bron: NOS.   



 

reageer


Onze huisregels

Neem de volgende beveiligingscode over:


tip de redactie


tip ons nu

meer nieuws

RSS

ook interessant

rondvraag

Raar bevlogen

Mat, lam, een voorzitter die wél bevlogen is, een Engelssprekende presentator, en een koffer vol ‘Lampjes’ voor Christian Borstlap die vervolgens niet de Grand Prix wint, omdat de twitter-film van Woedend! / Wefilm een opvallendere case was. Een bijzondere, rare avond was het. Getuige de reacties. Wat moet de ADCN doen om weer geliked te worden?

reageer

NK Marketing en Media wielrennen

Velomedia organiseert dit jaar voor de tweede keer het Nederlands Kampioenschap Marketing & Media: een NK voor collega’s uit marketing, reclame en media.

Lees verder

MARCOM Academy

MARCOM Academy Zoek jij meer verdieping in je vak? Bezoek dan één van de masterclasses in de MARCOM Academy.

Meer informatie

Happy Ad!



Why not use our creativity to bring people closer to that which everyone seeks and longs for: happiness!

Dat is het uitgangspunt van The Happy Ad Project.

Deze week de Happy Ad van Hein Scholma, Thabasco: DoGood4all

Meer Happy Ads

Registratie MARCOM13 geopend


Mogen we jou dit jaar weer verwelkomen op 12/13 juni?

Meld je nu gratis aan



tip

Nieuw: Branding NL

Nieuw: Branding NL

Volledig vernieuwde uitgave met state-of-the-art visies van Nederlandse professionals. Bevat praktische & strategische adviezen rondom alle aspecten van integraal modern merkmanagement.

Meer informatie



De Opportunisten elke week vers

vacatures

meer vacatures




Denk anders, schrijf anders



Je schrijft goed, maar het mag frisser, geinspireerder? Put vaker uit persoonlijke associaties en invallen. Orden je gedachten eens anders dan logisch. Resultaat: volop inspiratie en ideeën.

Creatief tekstschrijven. vrijdag 31/5 en 14/6, Soest.
Cursusprijs € 695,-.
Klantwaardering: 9+ (bron: springest.nl)
Collega mee: 10% korting p.p.

Bureau Zuijdgeest Beter Schrijven.

Klik hier voor meer informatie!

campagnes

kennisbank






nu in adformatie

Wie gaan TMG en SBS leiden?
IAB stelt Stir-onderzoek ter discussie
Nieuwe BNO-directeur Van Lennep: ‘Geen tombola’s in het ontwerpvak’

En verder onder meer: SP-branche over oranje, Roland van der Vorst: afscheid ‘met gemengde gevoelens’, Ruud Hendriks helpt startups


neem gratis een abonnement

Boekentips en meer





nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van het laatste Marcom-nieuws met een gratis abonnement op één van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden