Telegraaf aast op positie Marktplaats.nl

8 juli 2004, 23:00 Redactie

De Telegraaf Holding en de Noordelijke Dagblad Combinatie (NDC) gaan samen een advertentiesite op internet ontwikkelen onder de naam Speurders.nl. Deze site gaat na de zomer de lucht in en wil hét alternatief worden voor de populaire vraag- en aanbodsite Marktplaats.nl.

Volgens Marktplaats.nl trekken de advertenties van dit bedrijf op internet dagelijks 520.000 bezoekers. De Telegraaf en NDC (Leeuwarder Courant en Dagblad van het Noorden) hebben de handen ineen geslagen, omdat beide uitgevers een sterke positie innemen op de landelijke en regionale lezersmarkt. ‘We willen marktleider worden’, stelt projectleider Michiel van der Meer van Speurders.nl. Met de investering zijn ‘meerdere miljoenen euro’s’ gemoeid.

Het Telegraaf-concern en NDC zien het aantal advertenties in hun uitgaven teruglopen. Telegraaf-directielid Ad Swartjes: ‘De huidige omzet van traditionele rubrieksadvertenties is op dit moment nog steeds vijftien maal groter dan de online markt, maar de resultaten liggen onder druk. Wat betreft het aantal advertenties, is het volume op de online markt nu al een factor zes groter. De verschuiving van offline naar online is onomkeerbaar en onafwendbaar.’ Dat zegt ook Van der Meer: ‘Internet is het superieure medium geworden voor vraag en aanbod. Dat is een onstuitbare beweging.’

Op Speurders.nl kunnen lezers goederen te koop aanbieden of kijken naar aanbiedingen. De rubrieksadvertenties in de krant komen automatisch op internet terecht. Net als op Marktplaats.nl is dat gratis.
De stap van de Telegraaf en NDC komt voor Marktplaats.nl niet als een verrassing. ‘We zijn benaderd om samen te werken, maar hebben ervoor bedankt, omdat we er geen toegevoegde waarde in zagen’, meldt directeur Frank Crebas. Volgens hem
betreden de uitgevers de markt ‘vijf à zes jaar te laat. Bovendien gooien ze hun eigen glazen in, want rubrieksadvertenties in de krant brengen meer op. Ik wens ze veel succes.’

Op de markt voor vraag en aanbod op internet moeten de Telegraaf en NDC ook concurreren tegen eBay. Verder introduceerde Wegener vorig jaar de soortgelijke site Kleintjesmarkt.nl.



 

reageer


Onze huisregels

Neem de volgende beveiligingscode over:


Je reactie verschijnt na een kwartier op de site.

tip de redactie


tip ons nu

meer nieuws

RSS

tip

MarketingLive

MarketingLive

Kom naar MarketingLive voor een kijkje achter de schermen bij wereldmerken als Unilever, the Coca Cola Company en Sara Lee.

Meer info



Vacature: Adformatie zoekt


De Adformatie Groep is door de recentelijke overname door Sijthoff Media Groep aan haar tweede jeugd begonnen. Om onze bruisende ambities gestalte te geven zijn wij per direct op zoek naar mensen die ons team willen versterken.

Concreet zoeken wij op dit moment:
- Operations Manager
- Accountmanager(s) Cross Media

Download advertentie (Pdf)

rondvraag

Facebook ook voor kinderen jonger dan 13?

Facebook wil voortaan ook kinderen onder de 13 jaar toegang geven. Dat is tot nu toe verboden. Goed idee van Facebook?

reageer


Na afloop van het afgelopen WK stond de Oranje Actie Teller op 161 inhaak campagnes. Gaan we daar met het EK 2012 overheen?

In samenwerking met Activate&Co en Verse Reclame houdt Adformatie bij welke Oranje EK2012 inhakers van start gaan in Nederland.

Actuele stand: 129 inhakers.


Bekijk het overzicht

vacatures

meer vacatures

De Opportunisten elke donderdag vers

MARCOM12


Ontmoet nieuwe zakenpartners en relaties. MARCOM12 is the playground for professionals! Twee dagen vol met kennis en inspiratie, maar vooral ook om te delen!

Lees verder



Piece of Work: Stephanie Pistel

Piece of Work: Stephanie Pistel

In de nieuwe aflevering van Piece of Work vertelt Stephanie Pistel, directing photographer bij Caviar over de totstandkoming van de reclamecampagne ‘vintage’ voor schoenenmerk Sacha. En ze vertelt over hoe ze ‘ontdekt’ werd als topfotografe van wereldartiesten. Daarnaast laat ze zien waar ze haar inspiratie vandaan haalt. Pistel is ‘slave to the rhythm’. Dat blijkt ook uit haar keuze voor favoriete reclame van de Toyota Swagger. Een must see.
Bekijk het interview.
Meer video op Adfotube.



kennisbank






Boekentips en meer


deze week in adformatie

- Roy Kahmann
- ABC: KLM, W+K en Volkswagen
- Adverteerder zuinig op sociale media
- PANL Award Van der Velden

neem gratis een abonnement

nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van het laatste Marcom-nieuws met een gratis abonnement op één van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden