Tros-baas: NPO graaft eigen graf

Media 5 februari 2013, 14:23 3 Jaap Bartelds

Als de NPO zijn plannen doorzet om minder ruimte vrij te maken voor amusement en human interest, weigert de Tros te fuseren met de Avro.

Tros-baas: NPO graaft eigen graf

Tros-directeur Peter Kuipers zinspeelt in een interview met de Volkskrant op het stuklopen van het complete fusieproces: ‘Als wij niet vrijwillig meegaan, worden de fusies vanuit Den Haag verplicht en ligt alles weer open.’

Volgens Kuipers wordt de Tros het kind van de rekening in het nieuwe prioriteitenbeleid van de Nederlandse Publieke Omroep (NPO), waarin de focus ligt op journalistiek, drama, documentaires, kinderen, kennis en cultuur. De Tros richt zich op amusement voor het grote publiek, met programma’s als Bananasplit, Animal Crackers en reality uit Volendam. De Tros-baas is verbolgen: ‘Afspraken moeten worden nagekomen. Ik heb een uitzendlicentie tot 2016, waarin staat dat de Tros haar profiel kan blijven waarmaken: een brede omroep voor 17 miljoen mensen. Met de prioriteiten die de NPO nu vastlegt, lukt dat zeker niet. En dit gebeurt ook niet, in ieder geval niet onder mijn leiding.’

Kuipers stelt dat het hem niet alleen om amusement gaat, ‘De Tros is meer dan dat. Kijk naar EenVandaag, Kamerbreed en Radar. Hagoort heeft ook al gezegd dat we ons geen zorgen moeten maken omdat 80 procent van onze programma’s vast wel een plek zal krijgen, ook in de nieuwe schema’s. Maar het gaat ons erom of je een publieke omroep wilt blijven voor 17 miljoen mensen, of dat je - door nu al veel te fors te bezuinigen - een publieke omroep voor de elite wordt.’

Gebeurt dat laatste, dan graaft de NPO zijn eigen graf, vindt Kuipers. ‘Ga maar na, de publieke omroep wordt minder aantrekkelijk voor een groot publiek, dat betekent minder Ster-inkomsten en dus opnieuw minder geld voor de programma’s.’

Meer bij de Volkskrant.



gerelateerde artikelen

 

reageer (3)

Volgens, de zich zelf overschattende, Tros-directeur Peter Kuipers wordt de Tros het kind van de rekening in het nieuwe prioriteitenbeleid van de Nederlandse Publieke Omroep (NPO).  Nou en?  Volgens mij krijgt de Tros de rekening gepresenteerd voor jarenlang soezen en dromen en daar creeer je dorre geesten mee. De taken van de Tros zijn al lang bijna compleet, en verfrissend, overgenomen door anderen zoals bijvoorbeeld omroep MAX.  Niet realistisch aandoend is dat Tros-directeur Peter Kuipers vindt dat de Tros iets wil blijven, dat ze niet is,  nl. een publieke omroep voor 17 miljoen mensen ofwel dat de Tros zich, met haar programma’s richt op het amusement voor het grote publiek.  Nou dat is me dan wel DE gotspe van 2013 zeg, hier worden 17 miljoen mensen in één Peter Kuipers volzin voor treurbuissufferds uitgemaakt. Ik stel vast dat de Tros niet meer van deze tijd is, zichzelf heeft overleefd, en ik begrijp ook dat daarom het complete fusieproces moet zijn vastgelopen.

Aad van Luijk, woensdag 6 februari 2013, 12:26

Aad, helemaal eens. En de Nederlandse Publieke Omroep bestaat uit meer dan alleen de TROS. Het is de combinatie van al die omroepen en hun programma’s die de NPO zo rijk maken. Het lijkt wel alsof ze alleen maar tijd hebben om elkaar de tent uit te vechten.

En trouwens, wat vindt de AVRO van dit soort uitspraken? Wil meneer Kuipers voor het altaar nog weglopen?

Erna Matroos, woensdag 6 februari 2013, 17:26

IK heb een uitzendlicentie. NIET onder MIJN LEIDING. Een brede omproep voor 17 MILJOEN mensen! Hiversum heeft er een probleem bij.

Peter Woodward, woensdag 6 februari 2013, 18:55


Onze huisregels

Neem de volgende beveiligingscode over:


tip de redactie


tip ons nu

meer nieuws

RSS

ook interessant

meer opinie

rondvraag

Raar bevlogen

Mat, lam, een voorzitter die wél bevlogen is, een Engelssprekende presentator, en een koffer vol ‘Lampjes’ voor Christian Borstlap die vervolgens niet de Grand Prix wint, omdat de twitter-film van Woedend! / Wefilm een opvallendere case was. Een bijzondere, rare avond was het. Getuige de reacties. Wat moet de ADCN doen om weer geliked te worden?

reageer

NK Marketing en Media wielrennen

Velomedia organiseert dit jaar voor de tweede keer het Nederlands Kampioenschap Marketing & Media: een NK voor collega’s uit marketing, reclame en media.

Lees verder

MARCOM Academy

MARCOM Academy Zoek jij meer verdieping in je vak? Bezoek dan één van de masterclasses in de MARCOM Academy.

Meer informatie

Happy Ad!



Why not use our creativity to bring people closer to that which everyone seeks and longs for: happiness!

Dat is het uitgangspunt van The Happy Ad Project.

Deze week de Happy Ad van Hein Scholma, Thabasco: DoGood4all

Meer Happy Ads

Registratie MARCOM13 geopend


Mogen we jou dit jaar weer verwelkomen op 12/13 juni?

Meld je nu gratis aan



tip

Marketeer of the Year

Marketeer of the Year

Wie van de genomineerden mag zichzelf op 29 mei Marketeer of the Year 2013 noemen?

Meer informatie



De Opportunisten elke week vers

vacatures

meer vacatures




Denk anders, schrijf anders



Je schrijft goed, maar het mag frisser, geinspireerder? Put vaker uit persoonlijke associaties en invallen. Orden je gedachten eens anders dan logisch. Resultaat: volop inspiratie en ideeën.

Creatief tekstschrijven. vrijdag 31/5 en 14/6, Soest.
Cursusprijs € 695,-.
Klantwaardering: 9+ (bron: springest.nl)
Collega mee: 10% korting p.p.

Bureau Zuijdgeest Beter Schrijven.

Klik hier voor meer informatie!

campagnes

kennisbank






nu in adformatie

Wie gaan TMG en SBS leiden?
IAB stelt Stir-onderzoek ter discussie
Nieuwe BNO-directeur Van Lennep: ‘Geen tombola’s in het ontwerpvak’

En verder onder meer: SP-branche over oranje, Roland van der Vorst: afscheid ‘met gemengde gevoelens’, Ruud Hendriks helpt startups


neem gratis een abonnement

Boekentips en meer





nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van het laatste Marcom-nieuws met een gratis abonnement op één van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden