Tv-kijker wordt deelnemer

3 oktober 2006, 23:00 Redactie

De televisieconsument van morgen gaat zelf deelnemen aan de creatie van content. Televisiekijken wordt daarmee televisie maken en beleven.

Deze – weinig verrassende – conclusie trekt Roland Berger Strategy Consultants in haar net verschenen rapport over de toekomst van de beeldbuis. Er heerst op dit moment grote onzekerheid over de snelheid waarmee tv en internet zullen integreren, maar dat het gaat gebeuren lijdt geen twijfel. Het sleutelwoord wordt interactie.
Hiermee waarschuwt Roland Berger ook voor de huidige koers die de sector vaart. In de muziekwereld heeft het gebrek aan nieuwe businessmodellen en oplossingen geleid tot een shake-up bij de introductie van digitale muziek. ‘Wij denken dat de televisiewereld daar op dit moment nog onvoldoende rekening mee houdt: een shake-up die erin kan resulteren dat de hele sector zwaar in de problemen komt’, zegt Jochem Moerkerken, lid van het managementteam van Roland Berger Nederland en auteur van het rapport.
Volgens het bureau is het noodzaak om nu verschillende scenario’s te schetsen, gezien de onzekerheden over de snelheid van verandering. Moerkerken: ‘Met name distributiemaatschappijen (kabelaars) en televisiemaatschappijen moeten zich opmaken voor een fundamentele verandering van hun manier van geld verdienen. De oude advertentie-inkomsten en abonnementskosten zullen onderhevig zijn aan nieuwe vormen van content, andere betaalwijzen en andere afrekenmodellen.’



 

reageer


Onze huisregels

Neem de volgende beveiligingscode over:


Je reactie verschijnt na een kwartier op de site.

tip de redactie


tip ons nu

meer nieuws

RSS

tip

Vakblad Communicatie

Vakblad Communicatie

Volg vooruitstrevende vakgenoten in vakblad Communicatie. Hierin lees je alles over interne- en externe communicatie, corporate communicatie, sponsoring, nieuwe media en branding. Maak nu voordelig kennis en betaal slechts € 45,- voor het eerste halfjaar.

Meer informatie of abonneren



Vacature: Adformatie zoekt


De Adformatie Groep is door de recentelijke overname door Sijthoff Media Groep aan haar tweede jeugd begonnen. Om onze bruisende ambities gestalte te geven zijn wij per direct op zoek naar mensen die ons team willen versterken.

Concreet zoeken wij op dit moment:
- Operations Manager
- Accountmanager(s) Cross Media

Download advertentie (Pdf)

rondvraag

Facebook ook voor kinderen jonger dan 13?

Facebook wil voortaan ook kinderen onder de 13 jaar toegang geven. Dat is tot nu toe verboden. Goed idee van Facebook?

reageer


Na afloop van het afgelopen WK stond de Oranje Actie Teller op 161 inhaak campagnes. Gaan we daar met het EK 2012 overheen?

In samenwerking met Activate&Co en Verse Reclame houdt Adformatie bij welke Oranje EK2012 inhakers van start gaan in Nederland.

Actuele stand: 129 inhakers.


Bekijk het overzicht

vacatures

meer vacatures

De Opportunisten elke donderdag vers

MARCOM12


Ontmoet nieuwe zakenpartners en relaties. MARCOM12 is the playground for professionals! Twee dagen vol met kennis en inspiratie, maar vooral ook om te delen!

Lees verder



Piece of Work: Stephanie Pistel

Piece of Work: Stephanie Pistel

In de nieuwe aflevering van Piece of Work vertelt Stephanie Pistel, directing photographer bij Caviar over de totstandkoming van de reclamecampagne ‘vintage’ voor schoenenmerk Sacha. En ze vertelt over hoe ze ‘ontdekt’ werd als topfotografe van wereldartiesten. Daarnaast laat ze zien waar ze haar inspiratie vandaan haalt. Pistel is ‘slave to the rhythm’. Dat blijkt ook uit haar keuze voor favoriete reclame van de Toyota Swagger. Een must see.
Bekijk het interview.
Meer video op Adfotube.



kennisbank






Boekentips en meer


deze week in adformatie

- Roy Kahmann
- ABC: KLM, W+K en Volkswagen
- Adverteerder zuinig op sociale media
- PANL Award Van der Velden

neem gratis een abonnement

nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van het laatste Marcom-nieuws met een gratis abonnement op één van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden