Tv-spot Frits Bom moet van de buis
De tv-commercial 'De Leningman' waarin Frits Bom reclame maakt voor Becam-kredieten, moet van het scherm. Het vertrouwen dat Bom nog steeds van het publiek als Vakantieman en Consumentenman gaat niet samen met deze reclame, oordeelt de Reclame Code Commissie.
De RCC heeft IP en de Ster bericht dat het spotje niet meer kan worden uitgezonden, aldus een woordvoerster tegen Algemeen Dagblad. ‘Becam is niet in beroep gegaan tegen onze uitspraak. Daardoor wordt de uitspraak bindend.’ Woordvoerder Klaas Wilting van DSB (eigenaar van Becam) houdt nog een slag om de arm. Het veroordeelde spotje met Bom draait misschien nog wel een week tot veertien dagen door, zo zegt hij. Daarna komt er een aangepaste reclame-uiting met Bom op de buis.
Dat het spotje aangepast is, heeft volgens Wilting niets met de uitspraak van de codecommissie te maken. Hij zegt dat de verandering allang van te voren gepland was. Wilting noemt de uitspraak ‘onbegrijpelijk’. ‘De uitzending is duidelijk reclame die in een reclameblok wordt uitgezonden.’
De commercial is opgenomen in een studio die zich in niets lijkt te onderscheiden van de studio’s waarin in het verleden door Frits Bom voorlichtende consumentenprogramma’s werden geproduceerd. Daarom vindt de codecommissie de commercial misleidend. Op het vertrouwen dat Bom in de eerder genoemde programma’s heeft opgebouwd, wordt volgens de reclamewaakhond voortgeborduurd. Veel tv-kijkers associëren Bom nog steeds met zijn strijd tegen misstanden.
meer nieuws
RSSSan ABC Accenten: KLM, W+K Amsterdam en Volkswagen
donderdag 24 mei 2012, 21:51
Lotto komt met Voetbalvrienden app
vrijdag 25 mei 2012, 10:43
Eindhoven krijgt wereldprimeur met augmented outdoor campagne
vrijdag 25 mei 2012, 8:27
Commercials leveren NLEnergie meer klanten op
vrijdag 25 mei 2012, 7:31
Lipton Ice Tea komt met Schreeuwhelmus
vrijdag 25 mei 2012, 7:24
Kruidvat wint Gouden Deurmat
vrijdag 25 mei 2012, 7:11
Unilever blijft bij Mindshare in de VS
vrijdag 25 mei 2012, 7:03
tip
Marketing Performers
Meer halen uit marketingtalent.Dit boek is geschreven voor marketingmanagers die willen weten hoe zij het beste uit hun medewerkers naar boven kunnen halen.
Vacature: Adformatie zoekt
De Adformatie Groep is door de recentelijke overname door Sijthoff Media Groep aan haar tweede jeugd begonnen. Om onze bruisende ambities gestalte te geven zijn wij per direct op zoek naar mensen die ons team willen versterken.
Concreet zoeken wij op dit moment:
- Operations Manager
- Accountmanager(s) Cross Media
rondvraag
Na afloop van het afgelopen WK stond de Oranje Actie Teller op 161 inhaak campagnes. Gaan we daar met het EK 2012 overheen?
In samenwerking met Activate&Co en Verse Reclame houdt Adformatie bij welke Oranje EK2012 inhakers van start gaan in Nederland.
Actuele stand: 129 inhakers.
vacatures
-
Marktonderzoeker
Ziekenhuis Bernhoven, Veghel en Oss
-
Senior coördinator Studentenzaken
USG Capacity West-Zuid, Den Haag
-
Webredacteur
Abvakabo FNV, Zoetermeer
-
Grafik Abteilungsleiter DACH - Deutsch (AH8836)
Personato Werving en Selectie, Venlo
-
Hoofd Marketing & Communicatie
Het Nationale Toneel, Den Haag
De Opportunisten elke donderdag vers
laatste reacties
Erna Matroos: Hoezo refereer je aan Gall&Gall;en Intratuin? Er wordt in dit artikel op de Adformatie-website niet over...
Henk De bruin: De shirtsz van de makro moet dit jaar maar winnen, is nl. ook nog nuttig.
En de makro is nooit met...
Tosca: Heel erg lekker ... Ik maakte Caiprihinia altijd zelf ... maar dit is makkelijker en smaakt...
MARCOM12

Ontmoet nieuwe zakenpartners en relaties. MARCOM12 is the playground for professionals! Twee dagen vol met kennis en inspiratie, maar vooral ook om te delen!
Piece of Work: Stephanie Pistel
In de nieuwe aflevering van Piece of Work vertelt Stephanie Pistel, directing photographer bij Caviar over de totstandkoming van de reclamecampagne ‘vintage’ voor schoenenmerk Sacha. En ze vertelt over hoe ze ‘ontdekt’ werd als topfotografe van wereldartiesten. Daarnaast laat ze zien waar ze haar inspiratie vandaan haalt. Pistel is ‘slave to the rhythm’. Dat blijkt ook uit haar keuze voor favoriete reclame van de Toyota Swagger. Een must see.
Bekijk het interview.
Meer video op Adfotube.
kennisbank
Boekentips en meer
deze week in adformatie
- Roy Kahmann
- ABC: KLM, W+K en Volkswagen
- Adverteerder zuinig op sociale media
- PANL Award Van der Velden
neem gratis een abonnement
nieuwsbrief
Blijf op de hoogte van het laatste Marcom-nieuws met een gratis abonnement op één van onze nieuwsbrieven.Aanmelden

