UbachsWisbrun/JWT krijgt ING
UbachsWisbrun/JWT is het nieuwe bureau van ING.
Gisteravond presenteerde UbachsWisbrun/JWT aan de directie van ING Retail, waarna de bank besloot met het bureau in zee te gaan.
Hiermee komt een einde aan de pitch die de bank in november uitschreef en waar drie van de vier deelnemende bureaus om verschillende redenen uitstapten, waarna UbachsWisbrun/JWT als enige combattant overbleef.
ING-woordvoerder Harold Reusken: ‘Toen UbachsWisbrun/JWT als enige bureau overbleef in de pitch hebben we extra tijd genomen om ons te bezinnen op de ontstane situatie en te kijken welke mogelijke scenario’s we konden volgen. We wilden hoe dan ook een weloverwogen besluit nemen en het keuzeproces zorgvuldig laten verlopen. De intentie is immers om een langlopende relatie met elkaar aan te gaan. UbachsWisbrun/JWT heeft ons er in de korte tijd dat de pitch geduurd heeft van overtuigd dat zij het bureau zijn waarmee ING de volgende stap in de communicatie kan zetten. Hun verhaal is goed en de samenwerking voelt goed.’
Eind november trok Leukwerkt Worldwide zich terug - het bureau was zes jaar lang verantwoordelijk voor de Postbank-campagnes en won in april 2007 de competitie om het bankbrede ING-account.
Half december stapte Doom & Dickson uit de competitie omdat klant Ohra conflicterende belangen voorzag wanneer het bureau ook voor ING zou gaan werken.
Als klap op de vuurpijl stapte Selmore eind januari uit de pitch, omdat ABN Amro zich als klant had aangemeld.
Dit laatste nieuws viel niet alleen ING rauw op het dak, maar vooral ook TBWA\Neboko, dat van niets wist.
reageer (8)
Een gedenkwaardige pitch. Desalniettemin een opsteker voor UW/JWT.Gefeliciteerd Ralph cs
Henny Nieuwenhuis, dinsdag 9 februari 2010, 17:44
@Henny,wat bedoel je met gedenkwaardig, waardoor het ‘desalniettemin’ een opsteker is voor UW/JWT?
Astrid Prummel, dinsdag 9 februari 2010, 17:48
astrid, “gedenkwaardig”; omdat ik nog nooit een pitch zo heb zien verlopen. “desalniettemin een opsteker”; omdat UW/JWT een mooi A-merk aan zijn klantenlijst mag toevoegen in een tijd, dat bureau’s het niet makkelijk hebben.
Henny Nieuwenhuis, dinsdag 9 februari 2010, 22:45
Top nieuws voor een bureau dat op de een of andere onverklaarbare manier (voor mij althans) ineens in een verkeerde spiraal terecht kwam. Ralph en collega’s: gefeliciteerd. Moet toch ook even denken aan het feit dat dit bureau (in een andere tijd en met andere naam) ooit de Postbank groot - heel groot maakte in Nederland.
Ton Schoonderbeek, woensdag 10 februari 2010, 10:13
Eerst Nationale Nederlanden, nu ING. Lekker voor UW/JWT. Ik hoop dat ze hiermee de weg naar boven hebben gevonden.
Marthijn, woensdag 10 februari 2010, 10:35
Ondanks het rommelige en ongelukkige verloop van deze pitch, waarvan ik wens dat de markt daar lering uit trekt (als grote adverteerder moet je het proces adequaat laten borgen) is het niet een account wat je krijgt maar verdient! Ralph en Harold cs gefeliciteerd met jullie besluit. Maak er iets memorabels van....
Fred Moolhuijsen, woensdag 10 februari 2010, 15:39
Ton Schoonderbeek, dat was niet PPGH maar PMS&vW;die de Postbank via de Thuisbank (Jim Prins)
groot heeft gemaakt.
jan pastoor, vrijdag 12 februari 2010, 13:38
Jan, laten we het er op houden , dat beide bureaus bijgedragen hebben aan dit succes. Ik weet in ieder geval zeker, dat het succesvolle “giroblauw past bij jou"uit de PPGH stal kwam. Toen zelfs nog PPGH/ Moussault.
Henny Nieuwenhuis, vrijdag 12 februari 2010, 13:51
meer nieuws
RSSBraam en Gerkema weg bij DDB
woensdag 8 februari 2012, 15:10
Wouter Bax hoofdredacteur NU.nl
woensdag 8 februari 2012, 11:45
Tv-zenders en fabrikanten zetten in op HbbTV
woensdag 8 februari 2012, 11:28
Topman Zeiler vertrekt bij RTL Group
woensdag 8 februari 2012, 9:11
Creative Niche opent in Amsterdam
woensdag 8 februari 2012, 9:00
RTV Noord-Holland daagt provincie voor rechter
woensdag 8 februari 2012, 8:49
Temmink hoofdredacteur Plus Magazine
woensdag 8 februari 2012, 8:39
rondvraag
Moet de commercie een stapje terug doen?
Het verzet tegen commercie bij evenementen als de Elfstedentocht lijkt te groeien. Of is het alleen een issue in de Grachtengordel? De vorige keer was Unox nog de held. Zijn de tijden veranderd? Moet Unox wegblijven?
In beeld: Hanen festival bij GVR

Prijzen voor vakgenoten die boven het maaiveld uitsteken.
![]()
In aanloop naar het MWG Congres zal er om de paar dagen een column geplaatst worden van een van de sprekers.
Let op het is een estafette column! Ruud de Langen start de pennenstrijd en geeft het stokje door aan…
vacatures
-
Redacteur
Artsen Zonder Grenzen, Amsterdam
-
Product Manager (JH7156)
Personato Werving en Selectie, Gelderland
-
Communicatie medewerker
Mediacollege Amsterdam (Ma), Amsterdam
-
Marketing Manager Acquisitie
NS Hispeed, Amsterdam
-
Traffic Medewerker Communicatie (Online)
Kwantum, Tilburg
laatste reacties
kermit de kikker: Goed nieuws!!!
José Bernaerts: The right man in the right place. Gefeliciteerd!
alexandra: Lieve marcel.gefeliciteerd,love you.xx
Helmer Molenaar: @Itai
Dat vermoeden had ik al ja ;-)
Natuurlijk, “it takes two to tango” en dat...
De Opportunisten elke donderdag vers
kennisbank
Boekentips en meer
tip
Handboek Online Marketing
Leer online koppelen aan offline en maak kennis met de voor- en nadelen van online marketinggereedschappen.
vacatures
-
Redacteur
Artsen Zonder Grenzen, Amsterdam
-
Product Manager (JH7156)
Personato Werving en Selectie, Gelderland
-
Communicatie medewerker
Mediacollege Amsterdam (Ma), Amsterdam
-
Marketing Manager Acquisitie
NS Hispeed, Amsterdam
-
Adviseur (m/v) fulltime
de Blecourt Werving & Advies, Vlijmen
deze week in adformatie
- Ceo Draftfcb Dik Klicks
- Zoek de verschillen bij Center Parcs
- Metro gaat meer agressie tonen
- Lemz zet politiepet op
neem gratis een abonnement
nieuwsbrief
Blijf op de hoogte van het laatste Marcom-nieuws met een gratis abonnement op één van onze nieuwsbrieven.Aanmelden

