Unilever-top wil concern niet splitsen

8 mei 2006, 23:00 Redactie

Splitsing van Unilever is geen oplossing, heeft chief executive officer Patrick Cescau gisteren gezegd tijdens de algemene vergadering van aandeelhouders.

De lage waardering van levensmiddelenconcern Unilever aan de beurs heeft volgens hem niets te maken met de uiteenlopende artikelen die het bedrijf produceert. Dat meldt Het Financieele Dagblad. Cescau reageert daarmee op uitspraken van ontevreden aandeelhouders die opsplitsing als beste optie zien om de koers van het concern weer omhoog te krijgen.
Volgens Cescau hangt de lage waardering in vergelijking met bijvoorbeeld het Zwitserse Nestlé of het Franse Danone niet samen met de productie van zowel voeding (Knorr en Calvé) als schoonmaakmiddelen en artikelen voor persoonlijke verzorging (Omo en Dove).
‘Nestlé heeft ook geen coherent portfolio, met water en ijs, maar ook diervoeding en medicijnen’, aldus Cescau. ‘De lage waardering gaat om onze prestaties, over de kloof tussen 3 en 5 procent omzetgroei. Het is mijn taak die kloof te dichten.’
Cescau zei niet tevreden te zijn over de resultaten in 2005, ‘omdat we achterliggen op onze concurrenten’. Wel wees hij erop dat de omzetgroei vorige jaar gelijke tred hield met de marktgroei, terwijl de omzet in 2004 niet groeide.



 

reageer


Onze huisregels

Neem de volgende beveiligingscode over:


Je reactie verschijnt na een kwartier op de site.

tip de redactie


tip ons nu

meer nieuws

RSS

tip

ValueFraming

ValueFraming

Een nieuwe en praktische methode voor werkelijk effectieve professionele communicatie. ValueFraming beschrijft in een aantal stappen hoe het beste te communiceren.

Meer informatie



Vacature: Adformatie zoekt


De Adformatie Groep is door de recentelijke overname door Sijthoff Media Groep aan haar tweede jeugd begonnen. Om onze bruisende ambities gestalte te geven zijn wij per direct op zoek naar mensen die ons team willen versterken.

Concreet zoeken wij op dit moment:
- Operations Manager
- Accountmanager(s) Cross Media

Download advertentie (Pdf)

rondvraag

Facebook ook voor kinderen jonger dan 13?

Facebook wil voortaan ook kinderen onder de 13 jaar toegang geven. Dat is tot nu toe verboden. Goed idee van Facebook?

reageer


Na afloop van het afgelopen WK stond de Oranje Actie Teller op 161 inhaak campagnes. Gaan we daar met het EK 2012 overheen?

In samenwerking met Activate&Co en Verse Reclame houdt Adformatie bij welke Oranje EK2012 inhakers van start gaan in Nederland.

Actuele stand: 129 inhakers.


Bekijk het overzicht

vacatures

meer vacatures

De Opportunisten elke donderdag vers

MARCOM12


Ontmoet nieuwe zakenpartners en relaties. MARCOM12 is the playground for professionals! Twee dagen vol met kennis en inspiratie, maar vooral ook om te delen!

Lees verder



Piece of Work: Stephanie Pistel

Piece of Work: Stephanie Pistel

In de nieuwe aflevering van Piece of Work vertelt Stephanie Pistel, directing photographer bij Caviar over de totstandkoming van de reclamecampagne ‘vintage’ voor schoenenmerk Sacha. En ze vertelt over hoe ze ‘ontdekt’ werd als topfotografe van wereldartiesten. Daarnaast laat ze zien waar ze haar inspiratie vandaan haalt. Pistel is ‘slave to the rhythm’. Dat blijkt ook uit haar keuze voor favoriete reclame van de Toyota Swagger. Een must see.
Bekijk het interview.
Meer video op Adfotube.



kennisbank






Boekentips en meer


deze week in adformatie

- Roy Kahmann
- ABC: KLM, W+K en Volkswagen
- Adverteerder zuinig op sociale media
- PANL Award Van der Velden

neem gratis een abonnement

nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van het laatste Marcom-nieuws met een gratis abonnement op één van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden