Van den Bergh stapt op bij VNU
VNU ziet af van de overname van IMS Health. Tegelijkertijd heeft bestuursvoorzitter Rob van den Bergh aangekondigd op te stappen. Hij zal aanblijven tot er een opvolger is gevonden.
Dat meldt FD.nl/Betten. Bestuursvoorzitter Rob van den Bergh stelt in een door VNU uitgegeven persbericht dat zijn beslissing om af te treden ‘zeer moeilijk’ was. Hij heeft volgens contractuele afspraken recht op bijna 4,1 miljoen dollar aan ontslagvergoedingen, zo blijkt uit berekeningen van Betten Beursmedia News.
Onder leiding van Van den Bergh veranderde VNU van een traditionele uitgever in een informatieverzamelaar. De overname van IMS Health had de spreekwoordelijke kroon op het werk moeten zijn. Eerder kocht VNU al ACNielsen en Nielsen Media Research.
Het informatieconcern ziet van de in juli aangekondigde overname af onder onder druk van een groep aandeelhouders. IMS Health krijgt een bedrag van 15 miljoen dollar voor gemaakte kosten. Als VNU in de komende 12 maanden wordt overgenomen, zal het Nederlandse bedrijf nog eens 45 miljoen overmaken. IMS zal VNU 15 miljoen dollar betalen als het zelf in de komende 12 maanden wordt overgenomen.
VNU zegt zich zonder de overname van IMS Health te willen richten op het versnellen van de winstgevende groei bij haar bestaande activiteiten.
meer nieuws
RSSBraam en Gerkema weg bij DDB
woensdag 8 februari 2012, 15:10
Wouter Bax hoofdredacteur NU.nl
woensdag 8 februari 2012, 11:45
Tv-zenders en fabrikanten zetten in op HbbTV
woensdag 8 februari 2012, 11:28
Topman Zeiler vertrekt bij RTL Group
woensdag 8 februari 2012, 9:11
Creative Niche opent in Amsterdam
woensdag 8 februari 2012, 9:00
RTV Noord-Holland daagt provincie voor rechter
woensdag 8 februari 2012, 8:49
Temmink hoofdredacteur Plus Magazine
woensdag 8 februari 2012, 8:39
rondvraag
Moet de commercie een stapje terug doen?
Het verzet tegen commercie bij evenementen als de Elfstedentocht lijkt te groeien. Of is het alleen een issue in de Grachtengordel? De vorige keer was Unox nog de held. Zijn de tijden veranderd? Moet Unox wegblijven?
In beeld: Hanen festival bij GVR

Prijzen voor vakgenoten die boven het maaiveld uitsteken.
![]()
In aanloop naar het MWG Congres zal er om de paar dagen een column geplaatst worden van een van de sprekers.
Let op het is een estafette column! Ruud de Langen start de pennenstrijd en geeft het stokje door aan…
vacatures
-
Redacteur
Artsen Zonder Grenzen, Amsterdam
-
Product Manager (JH7156)
Personato Werving en Selectie, Gelderland
-
Communicatie medewerker
Mediacollege Amsterdam (Ma), Amsterdam
-
Marketing Manager Acquisitie
NS Hispeed, Amsterdam
-
Traffic Medewerker Communicatie (Online)
Kwantum, Tilburg
laatste reacties
kermit de kikker: Goed nieuws!!!
José Bernaerts: The right man in the right place. Gefeliciteerd!
alexandra: Lieve marcel.gefeliciteerd,love you.xx
Helmer Molenaar: @Itai
Dat vermoeden had ik al ja ;-)
Natuurlijk, “it takes two to tango” en dat...
De Opportunisten elke donderdag vers
kennisbank
Boekentips en meer
tip
Brand Flow
Hoe creëer je als merk een optimale merkervaring? In Brand Flow lees je hoe merken als IKEA, Nike, BMW, Apple en Starbucks in staat zijn om over langere periode succesvol te zijn.
vacatures
-
Redacteur
Artsen Zonder Grenzen, Amsterdam
-
Product Manager (JH7156)
Personato Werving en Selectie, Gelderland
-
Communicatie medewerker
Mediacollege Amsterdam (Ma), Amsterdam
-
Marketing Manager Acquisitie
NS Hispeed, Amsterdam
-
Adviseur (m/v) fulltime
de Blecourt Werving & Advies, Vlijmen
deze week in adformatie
- Ceo Draftfcb Dik Klicks
- Zoek de verschillen bij Center Parcs
- Metro gaat meer agressie tonen
- Lemz zet politiepet op
neem gratis een abonnement
nieuwsbrief
Blijf op de hoogte van het laatste Marcom-nieuws met een gratis abonnement op één van onze nieuwsbrieven.Aanmelden
