Verdeeldheid Kamer over toekomst omroep

8 september 04 Redactie

Het publieke omroepbestel moet in de toekomst anders worden ingericht. Daarover waren alle fracties in de Tweede Kamer het gisteren eens. Maar de oplossingen en alternatieven lagen ver uiteen.

Dat bleek tijdens een overleg met staatssecretaris Van der Laan (Media) over de toekomst van de Publieke Omroep. Door de grote verschillen bij de partijen zal de bewindsvrouw veel moeite hebben consensus te krijgen. De Kamerleden voerden het debat naar aanleiding van het rapport van de visitatiecommissie-Rinnooy Kan.

De parlementariërs konden zich allen vinden in die conclusie. ‘Het bestel ligt onder vuur: het is te zuur, te duur en heeft een slechte structuur’, vatte CDA’er Atsma de diverse meningen samen.

Het CDA ziet als oplossing dat de omroepen meer zeggenschap krijgen over de aansturing van het net waarop ze uitzenden. Op die manier zouden ze meer binding met hun leden kunnen bewerkstelligen. Rinnooy Kan adviseerde juist om de netcoördinatoren en de raad van bestuur van Publieke Omroep meer macht te geven. De plannen van Van der Laan gaan ook in die richting en bijvoorbeeld de PvdA kan zich er eveneens in vinden.

De VVD wil juist dat het bestel teruggaat van drie naar twee tv-netten en dat beide reclamevrij zijn. Op die manier zouden omroepen zich het best kunnen onderscheiden van commerciële zenders. VVD-woordvoerster Örgü gaf toe dat de financiële onderbouwing van dat plan wellicht meer aandacht behoeft.

Om alle alternatieven goed tegen het licht te houden wil Van der Laan een gedegen discussie houden en daarom vanaf 2005 eenmalig concessies verlenen aan de omroepen die niet vijf, maar drie jaar duren. Vervolgens kan in 2008 een geheel nieuw bestel worden ingevoerd (ANP).



 

reageer


Onze huisregels

Neem de volgende beveiligingscode over:

Je reactie verschijnt na een kwartier op de site.

tip de redactie


tip ons nu

meer nieuws

RSS

rondvraag

Moet de commercie een stapje terug doen?

Het verzet tegen commercie bij evenementen als de Elfstedentocht lijkt te groeien. Of is het alleen een issue in de Grachtengordel? De vorige keer was Unox nog de held. Zijn de tijden veranderd?

reageer

In beeld: Hanen festival bij GVR


Prijzen voor vakgenoten die boven het maaiveld uitsteken.

Bekijk de foto's



In aanloop naar het MWG Congres zal er om de paar dagen een column geplaatst worden van een van de sprekers.
Let op het is een estafette column! Ruud de Langen start de pennenstrijd en geeft het stokje door aan…

Lees hier

vacatures

meer vacatures

De Opportunisten elke donderdag vers


kennisbank


Boekentips en meer






tip

Goed Boek

Goed Boek

Op zoek naar kansen voor een maatschappelijke innovatie? Goed Boek biedt tien kansen om de overgang naar een betere toekomst mogelijk te maken. Voor iedereen die niet alleen hoop wil bieden maar ook tot handelen over wil gaan.


vacatures

recente vacatures

deze week in adformatie

- Ceo Draftfcb Dik Klicks
- Zoek de verschillen bij Center Parcs
- Metro gaat meer agressie tonen
- Lemz zet politiepet op

neem gratis een abonnement

nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van het laatste Marcom-nieuws met een gratis abonnement op één van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden