‘Verkoopverbod aan jonge roker werkt niet’

23 juni 2003, 23:00 Redactie

Het overgrote deel van de winkeliers houdt zich niet aan het verbod om tabakswaren aan jongeren onder de zestien jaar te verkopen, blijkt uit een onderzoek van de Stichting volksgezondheid en roken (Stivoro).

Middenstanders zijn sinds 1 januari verplicht naar een legitimatiebewijs te vragen als ze twijfelen aan de leeftijd van de klant. Ondanks die regel zegt 84 procent van de jonge rokers dit jaar nog gewoon sigaretten te hebben gekocht.

Slechts 12,8 procent van de jongeren stelt dat winkeliers regelmatig vragen of ze zich kunnen identificeren. Het merendeel van de jeugdige rokers (ruim 51 procent) koopt de tabakswaar in de supermarkt.

Stivoro wil dat de overheid strenger toeziet op naleving van de wetgeving. ‘Het is duidelijk dat winkeliers niet van plan zijn zich aan de regels te houden’, aldus een woordvoerster van de organisatie. ‘Uit het onderzoek blijkt zelfs dat kinderen van tien jaar oud moeiteloos sigaretten kunnen kopen. De handelaren riskeren een boete maar de pakkans is veel te klein. Er moet strenger worden gecontroleerd. Net als bij de drankhandel zou overtreding gevolgen moeten hebben voor een vergunning om tabak te verkopen.’

De Keuringsdienst van Waren, die toeziet op naleving van de wetgeving, is niet verbaasd over de uitkomsten van het onderzoek. ‘We zitten nog maar in het begin van de nieuwe wetgeving en we hebben nog geen zware trajecten ingezet om op de handhaving toe te zien’, aldus een woordvoerster (ANP).



 

reageer


Onze huisregels

Neem de volgende beveiligingscode over:


Je reactie verschijnt na een kwartier op de site.

tip de redactie


tip ons nu

meer nieuws

RSS

tip

ValueFraming

ValueFraming

Een nieuwe en praktische methode voor werkelijk effectieve professionele communicatie. ValueFraming beschrijft in een aantal stappen hoe het beste te communiceren.

Meer informatie



Vacature: Adformatie zoekt


De Adformatie Groep is door de recentelijke overname door Sijthoff Media Groep aan haar tweede jeugd begonnen. Om onze bruisende ambities gestalte te geven zijn wij per direct op zoek naar mensen die ons team willen versterken.

Concreet zoeken wij op dit moment:
- Operations Manager
- Accountmanager(s) Cross Media

Download advertentie (Pdf)

rondvraag

Facebook ook voor kinderen jonger dan 13?

Facebook wil voortaan ook kinderen onder de 13 jaar toegang geven. Dat is tot nu toe verboden. Goed idee van Facebook?

reageer


Na afloop van het afgelopen WK stond de Oranje Actie Teller op 161 inhaak campagnes. Gaan we daar met het EK 2012 overheen?

In samenwerking met Activate&Co en Verse Reclame houdt Adformatie bij welke Oranje EK2012 inhakers van start gaan in Nederland.

Actuele stand: 129 inhakers.


Bekijk het overzicht

vacatures

meer vacatures

De Opportunisten elke donderdag vers

MARCOM12


Ontmoet nieuwe zakenpartners en relaties. MARCOM12 is the playground for professionals! Twee dagen vol met kennis en inspiratie, maar vooral ook om te delen!

Lees verder



Piece of Work: Stephanie Pistel

Piece of Work: Stephanie Pistel

In de nieuwe aflevering van Piece of Work vertelt Stephanie Pistel, directing photographer bij Caviar over de totstandkoming van de reclamecampagne ‘vintage’ voor schoenenmerk Sacha. En ze vertelt over hoe ze ‘ontdekt’ werd als topfotografe van wereldartiesten. Daarnaast laat ze zien waar ze haar inspiratie vandaan haalt. Pistel is ‘slave to the rhythm’. Dat blijkt ook uit haar keuze voor favoriete reclame van de Toyota Swagger. Een must see.
Bekijk het interview.
Meer video op Adfotube.



kennisbank






Boekentips en meer


deze week in adformatie

- Roy Kahmann
- ABC: KLM, W+K en Volkswagen
- Adverteerder zuinig op sociale media
- PANL Award Van der Velden

neem gratis een abonnement

nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van het laatste Marcom-nieuws met een gratis abonnement op één van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden