VNU Media niets meer waard

12 juni 09 2 Maarten Hafkamp

Investeringsmaatschappij 3i heeft de waarde van VNU Media afgeschreven tot nul euro.

VNU Media niets meer waard

Dat meldt Het Financieele Dagblad. Het Britse private equity bedrijf kocht de uitgever begin 2007 voor 320 miljoen euro (inclusief schuldenlast) van VNU, dat door investeerder KKR van de beurs was gehaald. Enkele onderdelen zijn daarna verkocht.
VNU Media, met 380 werknemers, zit in financiële problemen. Het voldoet sinds begin dit jaar niet meer aan de financieringsafspraken die het met zijn banken heeft gemaakt.
Onderhandelingen over een herfinanciering van de schuld van naar verluidt 100 miljoen euro lopen sinds januari. President-commissaris en oud-VNU-topman Rob van den Bergh gaf eerder aan dat er uiterlijk in mei een oplossing zou zijn gevonden.
3i bevestigt de afboeking maar voegt daaraan toe dat dit ‘niet betekent dat de participatie in VNU Media in de ogen van 3i waardeloos is geworden’. De afwaardering hangt volgens de investeerder ook samen met de waardedaling van (beursgenoteerde) branchegenoten en heeft, aldus 3i, vooral een ‘boekhoudkundige’ betekenis.
3i noch VNU Media wil zeggen waarom de onderhandelingen met de banken nog niet zijn afgerond.



 

reageer (2)

komt doordat logo.. zelfs investeerders worden er panisch van.

maar jammer..

mike, vrijdag 12 juni 2009, 18:12

Triest dat een gevestigd merk het zo extreem moeilijk heeft, who’s next ?!

Hansel, vrijdag 12 juni 2009, 19:15


Onze huisregels

Neem de volgende beveiligingscode over:

Je reactie verschijnt na een kwartier op de site.

tip de redactie


tip ons nu

meer nieuws

RSS

rondvraag

Moet de commercie een stapje terug doen?

Het verzet tegen commercie bij evenementen als de Elfstedentocht lijkt te groeien. Of is het alleen een issue in de Grachtengordel? De vorige keer was Unox nog de held. Zijn de tijden veranderd?

reageer

In beeld: Hanen festival bij GVR


Prijzen voor vakgenoten die boven het maaiveld uitsteken.

Bekijk de foto's



In aanloop naar het MWG Congres zal er om de paar dagen een column geplaatst worden van een van de sprekers.
Let op het is een estafette column! Ruud de Langen start de pennenstrijd en geeft het stokje door aan…

Lees hier

vacatures

meer vacatures

De Opportunisten elke donderdag vers


kennisbank


Boekentips en meer






tip

Communicatiedesk vernieuwd

Communicatiedesk vernieuwd

Vind antwoorden op jouw communicatievraagstukken. Bekijk dan nu gratis drie artikelen in de Communicatiedesk. Deze database bevat meer dan 2.500 checklists, cases en artikelen.


vacatures

recente vacatures

deze week in adformatie

- Ceo Draftfcb Dik Klicks
- Zoek de verschillen bij Center Parcs
- Metro gaat meer agressie tonen
- Lemz zet politiepet op

neem gratis een abonnement

nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van het laatste Marcom-nieuws met een gratis abonnement op één van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden