Welk bedrijf is het meest klantgericht?

Marketing 26 mei 2011, 10:52 1 Jaap Bartelds

KPN, ASN Bank, Univé, Xs4All, Delta, Toyota, Total en Jumbo zijn uitgeroepen tot meest klantgerichte onderneming. Ze winnen een Customer Centric DNA Award.

Welk bedrijf is het meest klantgericht?

Dit is een publieksprijs voor de meest klantgerichte ondernemingen van Nederland, die dit jaar voor het eerst wordt uitgereikt. De Customer Centric DNA Awards zijn een initiatief van BearingPoint Consulting en TNS Nipo. Doel van deze award is het erkennen en belonen van de organisaties die het meest klantgericht ondernemen.

De winnaars zijn geselecteerd op basis van hun Customer Centric performance, gemeten op basis van zes indicatoren zoals proces performance, medewerker performance, consistente dienstverlening, consistente merkbeleving, kwaliteit van webcare, klant aanbevelingen (via b.v. social media) en vertrouwen.  Het onderzoek is uitgevoerd door TNS Nipo in acht verschillende industrieën.

Hier volgt een overzicht van de prijswinnaars, voorzien van commentaar uit het onderzoek.

Jumbo wint in de categorie ‘Supermarkten’. De supermarkt branche kent gemiddeld een hoge mate van Customer Centricity, een tweede plaats na Automotive. Opvallend is de relatieve gelijkmatigheid in deze branche. Er zijn drie ketens (Jumbo, Deen, Lidl) die op een of meer van de pijlers van Customer Centricity de hoogste score hebben. De ene supermarktketen blinkt uit in webcare, de ander in vertrouwen en een derde kent excellente medewerkers. Jumbo is op geen van de aspecten de beste maar heeft wel de beste overall score.

KPN wint in de categorie ‘Mobile Phone’. Over het algemeen scoren de bedrijven uit dit segment onder gemiddeld. Er is dus veel ruimte om het hier volgend jaar veel beter op te gaan doen. De klanten van de verschillende aanbieders zien geen grote verschillen in de mate waarin de klant centraal staat. De nummer een, twee en drie zitten elkaar op de hielen. KPN blinkt uit in de kwaliteit van de processen en de klanten zijn erg te spreken over de webcare van deze aanbieder.

XS4ALL wint in de categorie ‘Internet’. De internet providers kunnen in de ogen van de Nederlandse consument weinig goeds doen. Gemiddeld genomen scoren de internet providers het laagst op zowel de klantgerichte processen als de werknemers performance. Het gemiddelde van de internet industrie komt daarmee ook als laagst scorend uit het onderzoek. In het kader van de bereidheid tot aanbeveling doet de internet industrie het daarentegen relatief goed. Volgens de Nederlandse consument is XS4ALL het meest klantgericht.

Total wint in de categorie ‘Olie & Gas’. Het onderzoek heeft aangetoond dat Total over 6 dimensies heen uiteindelijk door de Nederlandse consument als meest klantgerichte onderneming wordt ervaren. Total zet klantgerichtheid op nummer een en heeft de kracht hiervan ingezet om de klant gerichte cultuur tot uiting te laten komen. Toewijding aan Customer Centricity en consistentie is wat de Nederlandse consument verwacht en waarmee Total zich onderscheidt.

Delta wint in de categorie ‘Energie’. Delta doet het erg goed op de pijlers vertrouwen en aanbevelen en is de runner-up op de kwaliteit van de processen en medewerkers. Het blijkt in deze branche dus van belang om een betrouwbare aanbieder te zijn. Toewijding aan Customer Centricity en consistentie is wat de Nederlandse consument verwacht en waarmee Delta zich onderscheidt.

Univé wint in de categorie ‘Insurance’. In deze categorie spelen een aantal actuele zaken die de ‘customer centricity’ beïnvloeden. Aan de ene kant was er veel publiciteit over de woekerpolis en de provisie voor de tussenpersonen en aan de andere kant zijn er de verschillende manieren waarop maatschappijen hun distributie organiseren. Univé heeft de beste score op 4 van de 6 pijlers van de customer centric DNA index en is, ondanks slechts een verschil van één punt met de nummer twee, een zeer terechte winnaar.

Toyota wint in de categorie ‘Automotive’. Gemiddeld genomen is de Nederlandse consument erg positief over de manier waarop auto dealers de klant centraal stellen. Vooral het gedrag van de werknemer wordt zeer gewaardeerd wat resulteert in een hoge mate van aanbeveling en een hoge betrouwbaarheid binnen deze industrie. . Toyota steekt boven de andere merken uit daar de Nederlandse consument Toyota als beste waardeert op 5 van de 6 indicatoren van Customer Centricity. Deze waardering zorgt ervoor dat Toyota in de top 3 van alle 61 onderzochte bedrijven eindigt.

ASN wint in de categorie ‘Banking’. Het vertrouwen in de bancaire sector staat er niet best voor. Toch hebben consumenten vertrouwen in hun eigen bank. De sector heeft geen best imago, maar de individuele bank zelf gaat daar minder onder gebukt. ASN behaalde de hoogste score van alle 61 bedrijven over alle 8 categorieën. aan Customer Centricity en consistentie is wat de Nederlandse consument verwacht en waarmee ASN zich onderscheidt.

Kijk ook op http://www.customercentricdna.nl.



 

reageer (1)

Leuk artikel. Ik vond hier nog wel een interessante aanvulling: http://www.beste-internet-provider.nl/internet-provider/de-webcare-teams-van-internetproviders-die-actief-zijn-via-tw-3.html
Dit artikel gaat over internetproviders die werken via Twitter. Xs4all is namelijk zeker niet de enige internetprovider die een webcare team heeft dat actief is via twitter.

john voorts, vrijdag 12 augustus 2011, 20:15


Onze huisregels

Neem de volgende beveiligingscode over:


Je reactie verschijnt na een kwartier op de site.

tip de redactie


tip ons nu

meer nieuws

RSS

meer opinie

tip

ValueFraming

ValueFraming

Een nieuwe en praktische methode voor werkelijk effectieve professionele communicatie. ValueFraming beschrijft in een aantal stappen hoe het beste te communiceren.

Meer informatie



Vacature: Adformatie zoekt


De Adformatie Groep is door de recentelijke overname door Sijthoff Media Groep aan haar tweede jeugd begonnen. Om onze bruisende ambities gestalte te geven zijn wij per direct op zoek naar mensen die ons team willen versterken.

Concreet zoeken wij op dit moment:
- Operations Manager
- Accountmanager(s) Cross Media

Download advertentie (Pdf)

rondvraag

Facebook ook voor kinderen jonger dan 13?

Facebook wil voortaan ook kinderen onder de 13 jaar toegang geven. Dat is tot nu toe verboden. Goed idee van Facebook?

reageer


Na afloop van het afgelopen WK stond de Oranje Actie Teller op 161 inhaak campagnes. Gaan we daar met het EK 2012 overheen?

In samenwerking met Activate&Co en Verse Reclame houdt Adformatie bij welke Oranje EK2012 inhakers van start gaan in Nederland.

Actuele stand: 129 inhakers.


Bekijk het overzicht

vacatures

meer vacatures

De Opportunisten elke donderdag vers

MARCOM12


Ontmoet nieuwe zakenpartners en relaties. MARCOM12 is the playground for professionals! Twee dagen vol met kennis en inspiratie, maar vooral ook om te delen!

Lees verder



Piece of Work: Stephanie Pistel

Piece of Work: Stephanie Pistel

In de nieuwe aflevering van Piece of Work vertelt Stephanie Pistel, directing photographer bij Caviar over de totstandkoming van de reclamecampagne ‘vintage’ voor schoenenmerk Sacha. En ze vertelt over hoe ze ‘ontdekt’ werd als topfotografe van wereldartiesten. Daarnaast laat ze zien waar ze haar inspiratie vandaan haalt. Pistel is ‘slave to the rhythm’. Dat blijkt ook uit haar keuze voor favoriete reclame van de Toyota Swagger. Een must see.
Bekijk het interview.
Meer video op Adfotube.



kennisbank






Boekentips en meer


deze week in adformatie

- Roy Kahmann
- ABC: KLM, W+K en Volkswagen
- Adverteerder zuinig op sociale media
- PANL Award Van der Velden

neem gratis een abonnement

nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van het laatste Marcom-nieuws met een gratis abonnement op één van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden