Zaak Duitse Stargames tegen Nederlandse Staat

21 april 2004, 23:00 Redactie

Stargames, de aanbieder van loten in de Duitse Staatsloterij, vindt dat het onterecht wordt geboycot door de Nederlandse Staat. Het bedrijf heeft de zaak dan ook aanhangig gemaakt bij het Europese Hof van Justitie.

Stargames moest zijn Nederlandse activiteiten in september 2003 op last van de rechter staken. Tegen dat vonnis gaat het bedrijf nu in beroep. ‘Nederland verschuilt zich achter de Wet op de Kansspelen’, stelt Bart Maussen, woordvoerder van Stargames. ‘Daarin staat dat er een terughoudend beleid jegens gokken moet worden gevoerd. Maar de Nederlandse overheid staat gewoon toe dat de consument door de Staatsloterij en de Postcodeloterij wordt verleid om toch vooral veel loten te kopen. Holland Casino geeft zelfs cursussen hoe je kunt gaan gokken.’

Dit staat volgens Stargames haaks op het Europese recht. Want voor het Europese Hof van Justitie was juist deze aansporing eerder al aanleiding om het verbod op buitenlandse aanbieders in Italië in strijd te achten met het Europese recht. Maussen: ‘De Duitse deelstaat Hessen volgt deze regel al en de Europese Commissie zit nu ook Denemarken op de hielen.’

Volgens John Sijmonsbergen, directeur van Stargames Nederland heeft de Nederlandse Staat amper argumenten om het bedrijf tegen te houden. ‘Het is toch vreemd dat Nederlandse aanbieders van kansspelen de buitenlandse markt willen betreden maar dat Nederland haar grenzen gesloten houdt voor aanbieders uit het buitenland.’



 

reageer


Onze huisregels

Neem de volgende beveiligingscode over:


Je reactie verschijnt na een kwartier op de site.

tip de redactie


tip ons nu

meer nieuws

RSS

tip

iChange

iChange

Juist in een tijd waarin we in economisch moeilijk vaarwater verkeren, moet een organisatie veranderen. Hoe blijf je daarbij zelf op koers en lever je toegevoegde waarde? Kom naar iChange; het congres over communicatie en verandering in de praktijk.

Meer info



Vacature: Adformatie zoekt


De Adformatie Groep is door de recentelijke overname door Sijthoff Media Groep aan haar tweede jeugd begonnen. Om onze bruisende ambities gestalte te geven zijn wij per direct op zoek naar mensen die ons team willen versterken.

Concreet zoeken wij op dit moment:
- Operations Manager
- Accountmanager(s) Cross Media

Download advertentie (Pdf)

rondvraag

Facebook ook voor kinderen jonger dan 13?

Facebook wil voortaan ook kinderen onder de 13 jaar toegang geven. Dat is tot nu toe verboden. Goed idee van Facebook?

reageer


Na afloop van het afgelopen WK stond de Oranje Actie Teller op 161 inhaak campagnes. Gaan we daar met het EK 2012 overheen?

In samenwerking met Activate&Co en Verse Reclame houdt Adformatie bij welke Oranje EK2012 inhakers van start gaan in Nederland.

Actuele stand: 129 inhakers.


Bekijk het overzicht

vacatures

meer vacatures

De Opportunisten elke donderdag vers

MARCOM12


Ontmoet nieuwe zakenpartners en relaties. MARCOM12 is the playground for professionals! Twee dagen vol met kennis en inspiratie, maar vooral ook om te delen!

Lees verder



Piece of Work: Stephanie Pistel

Piece of Work: Stephanie Pistel

In de nieuwe aflevering van Piece of Work vertelt Stephanie Pistel, directing photographer bij Caviar over de totstandkoming van de reclamecampagne ‘vintage’ voor schoenenmerk Sacha. En ze vertelt over hoe ze ‘ontdekt’ werd als topfotografe van wereldartiesten. Daarnaast laat ze zien waar ze haar inspiratie vandaan haalt. Pistel is ‘slave to the rhythm’. Dat blijkt ook uit haar keuze voor favoriete reclame van de Toyota Swagger. Een must see.
Bekijk het interview.
Meer video op Adfotube.



kennisbank






Boekentips en meer


deze week in adformatie

- Roy Kahmann
- ABC: KLM, W+K en Volkswagen
- Adverteerder zuinig op sociale media
- PANL Award Van der Velden

neem gratis een abonnement

nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van het laatste Marcom-nieuws met een gratis abonnement op één van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden