Adverteerders merken niets van één net minder
Het schrappen van een publiek net; altijd goed voor een mooi potje moddergooien. Eén ding staat vast: adverteerders missen niets.
De discussie over het VVD-voorstel om van drie naar twee publieke zenders te gaan verloopt overal, dus ook op Adformatie.nl, volgens de bekende lijnen. Liefhebbers van een aantal publieke programma’s zien het VVD-idee als een persoonlijke hetze tegen alles wat kwalitatief en cultureel is. Anderen denken dat met het schrappen van amusement en sport uit het publieke aanbod niets mis is. Die categorieën worden immers prima opgepakt door commerciële zenders.
Feitelijk is er natuurlijk geen enkele reden waarom er überhaupt een publieke omroep nodig zou zijn. Net zo min als er een reden is om staatskranten, -tijdschriften of –sites te exploiteren. Dat gebeurt ook niet. En terecht. Waarom moet de overheid een Volkskrant, NRC of De Groene uitgeven? Precies. Waarom dan wel met belastinggeld Pauw & Witteman ‘publiceren’. Of het Journaal. Voor de liefhebber: deze redenatie is uitstekend verwoord in HP de Tijd.
Ter zake nu: wat merken adverteerders – dit is wel Adformatie.nl – van een mogelijk schrappen van één net? Niets. Helemaal niets. Laten we ervan uitgaan dat sport en amusement sneuvelen. De behoefte aan sport en amusement verdwijnt niet. Dus zullen andere partijen deze schone taak op zich nemen. Informatie blijft een categorie waarvan doemdenkers vermoeden dat democratie verdwijnt bij het verdwijnen van deze categorie uit de publieke netten. Het tegendeel is natuurlijk waar. Net als bij kranten zullen commerciëlen graag en snel eigen Pauw & Wittemans produceren en andere rubrieken. Net het verdwijnen van oneerlijke concurrentie is daar een prima boterham mee te verdienen.
De kijker merkt dus niets. Er verdwijnen geen banen, er verschuiven louter banen. De adverteerder heeft werkelijk nergens last van; die verhuist mee met de kijker naar een andere zender.
Kortom, kan iemand uitleggen wat het probleem is?
meer opinie
RSSDe mediawerkelijkheid van Job Cohen
woensdag 22 februari 2012, 15:16
Laat ze praten
woensdag 22 februari 2012, 14:20
Schrijven voor Adformatie is geen sinecure
woensdag 22 februari 2012, 11:53
Besloten social clubjes
woensdag 15 februari 2012, 20:30
Schaatsen op Vikings omdat pa het zei
maandag 13 februari 2012, 17:24
Focus op socials een contradictie?
maandag 13 februari 2012, 11:53
Advertising versus content property
zondag 12 februari 2012, 9:59
vacatures
-
Online marketeer
MS Mode Nederland BV, Amsterdam
-
Marketing Specialist Evenementen
de Bijenkorf, Amsterdam
-
Operational manager
Marcel Wanders, Amsterdam
-
Projectleider Darmkankerscreening
Bevolkingsonderzoek Zuid, Eindhoven
-
Business Development Manager in de Media
Red Chocolate, Haarlem
rondvraag
Lekken klantgegevens funest voor vertrouwen?
Door lekken in adressenbestanden liggen de klantgegevens van bedrijven als KPN en Bavaria en waarschijnlijk ook Philips op straat. Wordt de consument weer de stenen winkel ingejaagd omdat de beveiliging van het web blijkbaar zo lek is als een mandje?
tip
Brand Flow
Hoe creëer je als merk een optimale merkervaring? In Brand Flow lees je hoe merken als IKEA, Nike, BMW, Apple en Starbucks in staat zijn om over langere periode succesvol te zijn.
De Opportunisten elke donderdag vers
laatste reacties
JAN MOOR: Lid worden van een politieke partij, bestaat dat nog?
Koos de Zeeuw: De beregeile vraag uit de markt is als de klaarkomwaan van de dag. Alleen al de, door uitsluitend...
Jan Bennink: Die laatste alinea, die doen het hem. Dat ze bij de PVDA nu nog steeds een debat moeten voeren over...
Gemma Span: Mooi om te (kunnen) zien hoe Deloitte hiermee omgaat! Uit het pas verschenen SWOCC-onderzoek...
Beestapart: Joe go pal! Nu echt snel die date even doen?!
MARCOM12

Ontmoet nieuwe zakenpartners en relaties. MARCOM12 is the playground for professionals! Twee dagen vol met kennis en inspiratie, maar vooral ook om te delen!
Piece of Work: Jason Shragger (BSUR)
In de vierde aflevering van Piece of Work legt international creative director bij BSUR, Jason Shragger, uit waarom een Peruaan die lange spijkers in zijn neus slaat, goede reclame voor Mini is. En waarom hij geïnspireerd wordt door Japanners die marshmallows eten met een elastiek om hun neus.
Bevat schokkend beeldmateriaal.
Meer video op Adfotube.
Adformatie meets marketing
Hyves heeft het niet makkelijk. Maar algemeen directeur Marc de Vries legt uit dat er nog altijd toekomst is. 'We zijn nog steeds in leven en jong'. Theo van Vugt spreekt met hem in de serie Adformatie meets Marketing. 'Hyves is nog altijd de grootste site van Nederland.' En over Facebook en de Telegraaf.
Bekijk het interview. Meer video op Adfotube.
kennisbank
Boekentips en meer
deze week in adformatie
- Jan Rijkenberg
- C1000 zet nieuwe stap op digitale pad
- Traditionele media dipgevoeliger
- APG Netherlands verenigt strategen
neem gratis een abonnement
nieuwsbrief
Blijf op de hoogte van het laatste Marcom-nieuws met een gratis abonnement op één van onze nieuwsbrieven.Aanmelden



