IT’S YOUR BUSINESS MODEL STUPID!
Door Bernd Damme
Jildou, de techniek die jij graag wenst is al in ontwikkeling. Echter, wij willen geen ‘fun pas tool’ maar een systeem dat webcam- en biometrische technologie combineert. Zo zie je niet alleen of de bril staat, maar ook of deze daadwerkelijk past. Markeer 1 juni in je agenda!
Het viel me overigens al op dat je op zonnebrillenjacht bent, voor toekomstige lezeressen dan! Je collega’s vroegen me onlangs 500 zonnebrillen te doneren, in ruil voor een spread (over de actie!) en aandacht online. Nu barteren wij vaker maar karrenvrachten Italiaanse designer producten à €150 doneren, gaat ons iets te ver. Dan schenk ik die kleine € 23.000 die ons dat kost liever aan War Child.
Dat brengt me bij het probleem. Bladen rekenen nog altijd astronomische bedragen voor advertenties. Crisis of geen crisis. Soms met succes maar de eerste spaanders zijn al gevallen (Fancy, YES en FEM Business verdwenen al). En wat kost een pagina in zo’n dode-bomen-blad eigenlijk? Bij LINDA. zo’n € 12.350, in Quote sta je al voor € 9.150 en een pagina in Esquire doet € 4.900. Overpriced wellicht? Je zegt het. Tja, voor dat marketinggeld kun je veel meer realiseren; 5 jaar lang een promo auto, een nieuwe merklancering à la Cravata Pelliano, 1 jaar lang drie marketingstagiaires of een PR-bureau inzetten, of 40.000 clicks via Google Adwords. Aan de lezer de keuze: adverteren of een van de andere opties. Ik ben benieuwd!
Daarnaast is stijging van naamsbekendheid of klanten vrijwel onmeetbaar. Uiteindelijk gaat het niet om een ad hier of daar maar om branding en conversie op lange termijn. Dus beste uitgevers, herbezint u! Een LINDA. (ook ik lees het graag, Jildou!) daargelaten, nieuwe ideeën zullen de crisisstorm overleven. Boor andere inkomstenbronnen aan; events, apps, kijk over de landsgrenzen, lanceer een TV programma, open een restaurant. IT’S YOUR BUSINESS MODEL STUPID!
Hoe heeft War Child haar branding opgepakt, vraag ik me dan af, want eerlijk is eerlijk, als één goed doel zich de afgelopen decennia heeft geprofileerd zonder dure printadvertenties, dan zijn zij het wel!
Mark, wat kunnen wij van jou leren?
![]()
‘Samenwerken is de toekomst. Interview met Edward van de Ridder, medeoprichter van en strateeg bij Noise.
Lees verder
‘Geen liter water voor één kopje’. Interview Anniek Mauser, directeur Duurzaamheid bij Unilever.
Lees verder
Estafette columns
![]()
Het begin van de estafette column door Ruud de Langen
Lees verder
![]()
Het vervolg door Edward van de Ridder: Branded content 2.0: de smeerolie van interactie
Lees verder
![]()
Het vervolg door Jildou van der Bijl: Content is King. Quality is Queen.
Lees verder
![]()
Het vervolg door Bernd Damme: IT’S YOUR BUSINESS MODEL STUPID!
Lees verder
![]()
Het vervolg door Mark Vogt: Co-creation? Co-ownership!
Lees verder
![]()
Het vervolg door Dick Molman: The name of the game is C
Lees verder
Wilt u zich graag als kennispartner op onze events profileren?
Bent u op zoek naar leads? Wilt u zich op een innovatieve manier middels een speciale actie op een event of congres profileren? Als sponsor op onze events krijgt u de mogelijkheid voorafgaand, tijdens en na afloop van het congres direct in contact met de deelnemers te komen.
Neem contact op met Vincent van Beek: 06-20394656 of vincent@adformatie.nl om te kijken welk event van Adformatie Groep het beste bij uw wensen aansluit.
nieuwsbrief
Blijf op de hoogte van het laatste Marcom-nieuws met een gratis abonnement op één van onze nieuwsbrieven.Aanmelden
