
De Publieke Omroep had in 2005 een dalend aandeel: van 38,5 naar 35,1 procent. RTL Nederland ging van 26,4 naar 26,0 procent. Vanaf de start heeft Talpa een marktaandeel van 7,8 procent in de avond gerealiseerd in de doelgroep 6 jaar en ouder.
Bij SBS was Veronica de grootste stijger (20-49). De zender sloot 2005 af met een marktaandeel van 5,5 procent, 0,4 procent hoger dan het vorig jaar. Veronica trekt steeds meer vrouwelijke kijkers in de doelgroep 20-34. SBS6 groeide met 0,3 procent tot 12,7 procent, eveneens in de doelgroep 20-49.
Ook in 2005 vormden Hart van Nederland, Shownieuws en Actienieuws de pijlers van de programmering van SBS6. Daarnaast waren nieuwe programma’s als De Afvallers en Groeten uit de Rimboe een succes. Op 30 maart trok SBS6 3.784.000 mensen met de interland Nederland-Roemenië.
Vacatures
Creatieve Marketing Communicatie medewerker
Stichting Federatie Financieel PlannersCommunicatieadviseur – Buurtteam Zuidoost & Weesp-Driemond (40 uur)
B&AWoordvoerder
ConsumentenbondNederlanders hebben in 2005 opnieuw meer televisie gekeken. Kijkers van 6 jaar en ouder zaten gemiddeld 195 minuten per dag voor de buis, drie minuten meer dan in het jaar ervoor. De Stichting KijkOnderzoek (SKO), die de cijfers gisteren bekendmaakte, noemt de stijging opvallend, omdat er in 2005 geen grote sportevenementen als het WK Voetbal of de Olympische Spelen plaatsvonden.
De voetbalwedstrijd Nederland-Armenië op 30 maart was de allerbest bekeken uitzending. Ruim 3,9 miljoen mensen stemden ervoor af op SBS6. Op de tweede plaats staat de uitzending van Studio Sport op dezelfde dag, met net iets minder kijkers.
Reacties:
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee