Overslaan en naar de inhoud gaan

Boekrecensie: COOL! Winst door belevenismarketing

Het Platform Innovatie in Marketing(PIM) selecteerde uit alle Nederlandse marketingboeken die het afgelopen jaar werden uitgegeven, 3…
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie

Het (PIM) selecteerde uit alle Nederlandse marketingboeken die het afgelopen jaar werden uitgegeven, 3 boeken die kans maken op de PIM Marketing Literatuurprijs 2008. De prijs wordt 25 november bekend gemaakt.

related partner content for mobile comes here

In Tijdschrift voor Marketing werden een aantal van de boeken op de short- en longlist (deze bestond uit 12 titels) al van een recensie voorzien. Drie staan inmiddels op Molblog, bij deze de vierde: Cool!, van Diederik van Thiel.

Max Kohnstamm, marketingspecialist bij SRM, las het boek en schreef de volgende recensie:

'In een flamboyant betoog vertelt Diederick van Thiel waar het in marketing de komende periode om moet gaan: van winstgericht naar inspiratiegericht. Merken moeten consumenten zo sterk inspireren dat zij niet alleen fans worden, maar ambassadeurs. Om dit te bereiken zijn nieuwe kerncompetenties nodig. En die zijn gebaseerd rond innovatiekracht (creativiteit en lef) en het fundamenteel in staat zijn op een interactieve wijze met de consument om te gaan. Om vervolgens ook daadwerkelijk iets met de resultaten van die interactiviteit te doen.

De grote kracht van het boek (en de auteur) zit hem in de wijze waarop de boodschap wordt verteld. Het is een vlot geschreven en zeer actueel boek met een heldere en overtuigende boodschap. Bij het schrijven heeft ook geholpen dat de auteur niet alleen over zeer ruime praktijkervaring beschikt, maar tevens over 'marketingeruditie' dankzij zijn voortreffelijke kennis van de hedendaagse marketing lite-ratuur.

Wel een paar kanttekeningen. Het boek is gebaseerd op onvoorwaardelijk geloof in lef, interactiviteit en innovatiekracht. Een boek gebaseerd op een 'geloof' heeft natuurlijk ook een keerzijde: de nuance en de wetenschappelijke onderbouwing ontbreken. Zo verheft van Thiel de theorie van Kondratieff over conjunctuurgolven en de daaraan verbonden theorie van Gaus over menselijk gedrag tot de waarheid, zonder enige vorm van bewijs. Daarnaast: het boek geeft tal van fraaie en soms wat hoog-dravende adviezen, die wel erg weinig concreet zijn uitgewerkt. In het voorwoord wordt het MKB nog wel genoemd, maar bij de uitwerking wordt grootschalig gedacht.

Deze kritiek neemt niet weg dat COOL! een waardevol boek is. Er staan aanvechtbare zaken in, maar Diederick van Thiel toont lef en creativiteit. En dat is nu precies waar het volgens van Thiel de ko-mende jaren om zal gaan.'

Praktisch: ***
Leesbaar: *****
Actueel: *****
Vernieuwend: ****

'Ons oordeel: **** Een aanrader. Voor diegenen die hun vakliteratuur slecht bijhouden zelfs een must.'

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word lid

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in