Overslaan en naar de inhoud gaan

De Schatkamer maakt sterke start met breed bereik

In de eerste week bereikte het media-archief van Beeld & Geluid direct 1,1 miljoen Nederlanders (13+).
Kopspijkers best bekeken in De Schatkamer
Kopspijkers is tot nu toe het best bekeken programma in De Schatkamer
© NPO

De Schatkamer van Beeld & Geluid ging op 26 mei live. Het initiatief maakt een rijk media-archief toegankelijk wordt gemaakt voor een breed publiek. En die start is veelbelovend. In de eerste week werden direct 1,1 miljoen Nederlanders (13+) bereikt, goed voor een bereik van 7,4 procent, blijkt uit cijfers van GfK (GfK DAM).

Het bezoek komt vooral uit de groep 35-plussers. Met name 50-64-jarigen vormen een sterke kern, met een bereik van 11,3 procent. Ook 35-49-jarigen zijn bovengemiddeld vertegenwoordigd. Jongeren (13-34-jarigen) blijven vooralsnog achter met een bereik van 3,6 procent.

Mannen en praktisch opgeleiden goed vertegenwoordigd

De site trekt relatief veel mannen (8,9 procent bereik tegenover 6,0 procent onder vrouwen). Daarnaast valt op dat praktisch opgeleiden bovengemiddeld vaak gebruikmaken van De Schatkamer.

Het profiel van bezoekers benadrukt dit beeld: mannen en 35-64-jarigen zijn duidelijk oververtegenwoordigd, terwijl jongeren juist minder vaak de weg naar het platform vinden.

Brede interesse, ook buiten medialiefhebbers

De Schatkamer bereikt niet alleen mensen met een sterke interesse in film en media. Juist ook groepen die daar minder mee bezig zijn, weten de site te vinden. Dat wijst op een toegankelijke propositie met een bredere aantrekkingskracht.

De Schatkamer van Beeld & Geluid is goed van start gegaan

Jongeren combineren met NPO Start

Jongeren laten ander gedrag zien. Zo was het volgens GfK qua platform voor hen waarschijnlijk logischer geweest om de content binnen YouTube te vinden. Deze doelgroep consumeert (recente) content van de NPO wordt door deze doelgroep meer dan gemiddeld op YouTube geconsumeerd. Net zoals jongeren ook meer dan andere doelgroepen hun weg naar NPO Start weten te vinden.

Bijna een derde van de jongeren die De Schatkamer bezochten, maakte in dezelfde week ook gebruik van NPO Start. Tussen de jongeren die De Schatkamer bezoeken en in dezelfde periode NPO Content bekijken op YouTube is nauwelijks overlap: content en platform zijn blijkbaar heel complementair.

YouTube als etalage met de Schatkamer als het archief erachter, zou voor deze doelgroep goed werken. Al is de kans groot dat de nostalgie van de Schatkamer meer iets is voor de 35-plussers.

Dit wordt tot nu toe het meest bekeken in de Schatkamer (volgens gegevens van de site zelf):

1 Kopspijkers

2 Kreatief met Kurk

3 Floris

4 Lingo

5 Q&Q

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Abonneer nu

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie
Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Al abonnee? Log hier in