Overslaan en naar de inhoud gaan

DPG Media gaat politieke advertenties voorzien van label en extra informatie

Ook worden vanaf 10 oktober geen persoonlijke data van consumenten gebruikt om politieke advertenties gericht te verspreiden.
DPG Media
© DPG Media

DPG Media gaat politieke advertenties voortaan op een nog transparantere en gecontroleerde manier distribueren via al zijn mediakanalen. Elke politieke advertentie (audio/video/digitaal/print) wordt voorzien van een duidelijk label en extra informatie, onder meer over wie de advertentie betaalt en aan welke verkiezing deze gekoppeld is.

Ook kiest DPG Media ervoor om vanaf 10 oktober geen persoonlijke data van consumenten meer te gebruiken om politieke advertenties gericht te verspreiden. In plaats van inzet van persoonlijke data wordt ingezet op contextual advertising, waarbij advertenties enkel verschijnen op plaatsen die inhoudelijk relevant zijn voor de adverteerder.

Nieuwe Europese regelgeving

Het mediabedrijf volgt niet alleen de vernieuwde Europese regelgeving, maar wil ook extra controlemechanismen inbouwen. Hierdoor blijft het voor politieke partijen mogelijk om op een verantwoorde manier te adverteren bij de titels van DPG Media.  

Op 10 oktober treden nieuwe EU-regels in werking die bepalen hoe politieke advertenties in de toekomst aan consumenten mogen worden getoond. 

Technische aanpassingen

Politieke campagnes blijven verkocht worden op alle mediatypes: print, video, audio en digitaal. De verkoop gebeurt uitsluitend rechtstreeks via de salesafdeling van DPG Media en niet via de geautomatiseerde systemen, laat het bedrijf weten. 

De nieuwe aanpak vergt 'aanzienlijke technische aanpassingen'. Digital advertising wordt gefaciliteerd door de lokale technologieleverancier Opt Out Advertising, waarmee DPG Media al samenwerkt.

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Abonneer nu

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie
Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al abonnee? Log hier in