Overslaan en naar de inhoud gaan

Firefox onder vuur vanwege nieuwe 'homofobe' ceo

Werknemers en merken keren zich tegen Brendan Eich.
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie

Het was een pruttelende start voor Brendan Eich, de nieuwe topman van Mozilla, het bedrijf waaronder Firefox valt. De met zijn aanstelling, terwijl werknemers zich op Twitter uitspraken tegen zijn benoeming. Ook keerden tal van merken zich tegen hem. App-ontwikkelaar heeft al zijn apps al teruggetrokken uit de Firefox Marketplace, en Firefox-gebruikers krijgen bij de datingsite OkCupid het dringende verzoek over  te schakelen op een andere browser - zie onder.  

De reden voor dit alles: de nieuwe ceo van Firefox  steunde in 2012 de campagne tegen het homohuwelijk. Brendan Eich maakte 1000 dollar over aan de California&;s Proposition 8, het initiatief-wetsvoorstel om het homohuwelijk te verbieden.

 

Toen het nieuws in 2012 naar buiten kwam haastte Eich zich al om zijn gift te relativeren: ‘De donatie is op zichzelf geen bewijs voor animositeit’, schreef hij destijds, zonder overigens werkelijk afstand te nemen van zijn gift en in te gaan op zijn opvattingen.

Dit keer als ceo onderstreept Eich het feit dat hij de beginselen van Mozilla steunt, waaronder gelijkheid van mensen ongeacht hun seksuele voorkeur. Toch wil hij ook nu niet niet concreet op zijn eigen opvattingen ingaan. In het eerste mediaoptreden als ceo weigerde Eich te praten over zijn opvatting over homo’s en het homohuwelijk. ‘Dus ik wil niet over mijn persoonlijke opvattingen praten, want ik heb ze buiten Mozilla gehouden in de 15 jaar dat we bezig zijn’, zei hij tegen de Guardian. ‘Ik geloof niet dat ze relevant zijn.’

Het publiek denkt daar klaarblijkelijk wat anders over.  

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word lid

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in