Overslaan en naar de inhoud gaan

Kroes: kritisch kijken naar verscheidenheid media

Europees Commissaris Neelie Kroes vraagt zich af of de Europese Unie wel over voldoende middelen beschikt om de verscheidenheid aan media…
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie

Kroes sluit niet uit dat de EU meer zou moeten doen op het gebied van wetgeving. Ze pleit op haar voor een serieuze discussie. Ze wil dat Brussel tegemoet kan komen aan de publieke verwachtingen over de verdediging van de verscheidenheid aan media.

Kroes erkent dat persvrijheid en verscheidenheid aan media geen zaak zijn van wetgeving alleen. Die moeten ook worden verdedigd door journalisten en actieve burgers.Ook is volgens haar een politieke cultuur nodig die dergelijke ideeën steunen.

In haar blog verwijst de Nederlandse eurocommissaris (Digitale Agenda) naar EU-lidstaat Hongarije, waar de persvrijheid en de verscheidenheid aan media onder druk staan. De Europese Commissie, het dagelijks bestuur van de EU, dwong de conservatieve regering-Orban al de nieuwe mediawet te verbeteren, voor zover Europees recht werd geschonden.

Maar een deel van de wetswijzigingen valt niet onder Europees, maar onder nationaal recht. Hier kan Kroes slechts hopen dat de Hongaarse regering luistert naar de kritiek van Hongaarse rechters op de mediawet.

Bron: ANP.

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Abonneer nu

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie
Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Al abonnee? Log hier in