Overslaan en naar de inhoud gaan

Lidewij Edelkoort weg bij Designhuis

Trendconsultant Lidewij Edelkoort, eigenaar en initaitiefnemer van het concept het Designhuis in Eindhoven, stapt boos op.
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie

Ze vreest dat het initiatief geannexeerd dreigt te worden door 'onkundige marketing- en managementkrachten'. Dat schrijft Edelkoort in een brief aan de media. Ze stelt dat de reden voor haar voortijdig vertrek ligt in de huidige politieke situatie in de stad Eindhoven en het beleid aangaande vormgeving. 'Nu design in Nederland op de kaart staat hebben marketingmanagers zich op het concept gestort.'

Edelkoort: 'Ze proberen het ongrijpbare van het conceptuele proces in kaart te brengen en te duiden, het creatieve proces grijpbaar te maken en naar hun hand te zetten in termen van marketing. Met zeer weinig respect wordt de kracht van de vormgeving ingelijfd bij en geofferd aan het midden-en kleinbedrijf en wordt de creatieve sector gedwongen een moeizaam huwelijk aan te gaan met de plaatselijke technologie.'

Het is de trendwatcher duidelijk geworden dat in de stad de eerste strategische besluiten al zijn genomen om deze twee partijen te laten fuseren. 'Het gedwongen confisqueren van het Designhuis binnen deze visie is voor mij dan ook de directe aanleiding tot opzegging.'

Edelkoort blijft wel eigenaar van het concept, de naam en het merk Designhuis.

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Abonneer nu

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie
Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Al abonnee? Log hier in