Uit eerder onderzoek bleek dat meer dan de helft van de ouderen niet aan de norm van gezond bewegen voldoet. Zij zijn bang dat beweegprogramma's te moeilijk zijn en zien dat niet zitten. De campagne met Olga Commandeur in de hoofdrol heeft volgens de initiatiefnemers een gevoelige snaar geraakt.
Olga Commandeur reisde voor de campagne van augustus tot en met september door het land om 65-plussers ten dans te vragen en ze uit te nodigen voor een dansfeest in de buurt. In een regionaal televisieprogramma 'Mag ik deze dans van u?' bracht zij dagelijks verslag uit van haar tour.
180.000 65-plussers gaven aan van plan te zijn meer te gaan bewegen of zich verder te verdiepen in valpreventie naar aanleiding van de campagne. In de campagneperiode zijn 300 dansfeesten georganiseerd door meer dan 500 gemeenten, dansscholen, verenigingen en ouderenorganisaties. Elk feest met zijn eigen invulling en thema.
Naar schatting zijn er in totaal 50.000 voetjes van de vloer gegaan. 98% van de feestgangers was enthousiast. Acht op de tien senioren zou beslist nog een keer naar een dansfeest gaan als het weer wordt georganiseerd.
Consument en Veiligheid en NISB continueren de campagne in 2012.
Reacties:
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Abonneer nu