Nike heeft een onderzoek laten uitvoeren naar hoe vrouwen tussen de 16 en 30 jaar zich voelen en uit het onderzoek komt een oplossing naar voren voor het ontwikkelen van een beter zelfbeeld: sporten!
Wat een gelukkige uitkomst voor het sportmerk ;-)
Het onderzoek:
In vergelijking met andere landen is de Nederlandse jonge vrouw trots, heeft zij veel vertrouwen in zichzelf en ervaart ze weinig stress, zo blijkt uit het onderzoek dat TNS Nipo in opdracht van Nike onder 10 duizend meiden in negen Europese landen uitvoerde.
Bijna negen van de tien Nederlandse vrouwen van 16 tot 30 jaar zijn trots op zichzelf (87 procent) en 83 procent van deze jonge vrouwen heeft vertrouwen in zichzelf. Hiermee scoren de Nederlandsen significant hoger dan leeftijdsgenoten uit andere Europese landen. Alleen van de aan het onderzoek deelnemende dames uit Turkije is een hoger percentage trots en vol zelfvertrouwen.
Russinnen
Als het aankomt op de beoordeling van het uiterlijk, scoren vooral Russinnen opvallend hoog. Terwijl 59 procent van de Nederlandsen zichzelf aantrekkelijk vindt ? iets lager dan het Europese gemiddelde van 65 procent ? geeft maar liefst 94 procent van de deelnemende Russische dames aan zichzelf aantrekkelijk te vinden. Ook op de stelling 'ik voel me sexy' reageerden de Russische dames aanmerkelijk positiever (86 procent) dan de Nederlandsen (47 procent).
Waar Nederland qua beoordeling van uiterlijk en sex appeal weliswaar onder het totale gemiddelde scoort, lijken vooral de jonge vrouwen in Groot-Brittannië en Frankrijk bijna gebukt te gaan onder hun zelfbeeld. Minder dan de helft van de vrouwen in deze landen vindt zichzelf aantrekkelijk en een nog lager percentage voelt zich sexy (42 procent en 37 procent). Zelfs minder dan een derde van de jonge Françaises (31 procent) voelt zich zeker over haar lichaam, tegenover 55 procent in Nederland.
Meer zelfvertrouwen
Hoewel Nederlandse jonge vrouwen internationaal gezien relatief trots, zelfverzekerd en stressbestendig zijn, ze bovendien positief in het leven staan (89 procent) en zichzelf vaak zien als succesvol (71 procent), kan het beeld van het eigen uiterlijk nog een stuk positiever.
Het onderzoek dat door TNS Nipo is uitgevoerd, laat zien dat de vrouwen die sporten een significant positiever zelfbeeld hebben. Ze voelen zich fysiek en mentaal sterker aantrekkelijker en sexier, ervaren minder stress, hebben meer zelfvertrouwen en een beter idee van wat ze willen.
Acht procent bang om bezweet te raken
Ondanks die positieve invloed, doet 43 procent van de vrouwen van 16 tot 30 jaar in Nederland niet aan sport. Tweederde vindt sporten dan ook erg duur (66 procent) en 57 procent geeft aan dat het erg veel tijd kost. Acht procent is bij het sporten bovendien bang dat ze te bezweet raken. In Rusland en Groot-Brittannië is een behoorlijk deel van de jonge vrouwen bang door sport haar vrouwelijkheid te verliezen. In Turkije en Italië zijn meiden vooral bang dat sporten hen te gespierd maakt.
Sport blijkt bij vrouwen in Europa om uiteenlopende redenen helaas nog lang niet zo populair als bij mannen, concludeert Nike. 25 procent van de 10 duizend ondervraagde Europese vrouwen zou het liefste zakenvrouw worden. Daarachter volgen de beroepen schrijfster, (mode)ontwerpster, filmster, zangeres en danseres. Drie procent wil een 'sportpersoonlijkheid' worden, in Nederland is dat vijf procent.

Reacties:
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Abonneer nu