Overslaan en naar de inhoud gaan

Regionale omroepen bezuinigen: 180 banen weg

De 'ingrijpende herstructurering' bij de zenders betekent ook dat de aparte directies per omroep verdwijnen.
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie

Er moet volgens de overkoepelende organisatie ROOS &;één efficiënt georganiseerd mediabedrijf komen, dat staat voor goede en betrouwbare journalistiek en voor aansprekende programma’s, toegespitst op de leefwereld van het publiek&;.

Dat voorstel is aangeboden aan staatssecretaris Dekker. De reorganisatie betekent dat de omroepen voldoen aan de verplichte bezuiniging van 17 miljoen euro. Dat gaat ten koste van &;150 tot 180 banen&;. 

De regionale omroepen vormen zich in hun voorstel om tot het nieuwe publiek regionale mediabedrijf. Het krijgt één bestuur dat op basis van een concessie van de Rijksoverheid het gezamenlijke beleid maakt én uitvoert. Nu doen de dertien regionale omroepen dat nog allemaal apart. De algemene strategie, personeels- en financiële zaken, sales en marketing en de techniek worden omroepoverstijgend georganiseerd en in vijf clusters van omroepen uitgevoerd. 

Staatssecretaris Dekker laat weten tevreden te zijn dat de regionale omroepen een gezamenlijk toekomstvisie presenteren waarin meer wordt samengewerkt. &;Het uitgangspunt van het plan is dat de bezuinigingen niet ten koste gaan van de kwaliteit van de programma’s. Ik vind het een goede keuze dat kijkers en luisteraars zo veel mogelijk worden ontzien, want voor veel mensen is de regionale omroep een belangrijke en betrouwbare bron van informatie.&; Wel wil de staatssecretaris goed bestuderen of de voorgestelde veranderingen in de organisatiestructuur van de regionale omroepen ook de beste oplossing is voor de toekomst.

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Abonneer nu

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie
Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Al abonnee? Log hier in