Overslaan en naar de inhoud gaan

Snacks- en zoetwarenmarkt groeide in 2004

In 2004 groeide de Nederlandse snacks- en zoetwarenmarkt in volume met 4,3 procent (2003: -0,4 procent). In totaal werd er 21.400 ton meer…
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie

Doordat de zomer van 2004 niet zo extreem warm was als die van 2003, herstelde de markt zich weer, hetgeen een extra groei van circa 1 procent inhield. Daarnaast telde 2004 één week extra ten opzichte van 2003. Deze extra week zorgde, statistisch gezien, voor een extra plus van ca. 1,9 procent. Tenslotte zorgden evenementen als EK-voetbal en Olympische Spelen op jaarbasis voor een extra volumegroei van ca. 1 procentpunt.

Door het prijsgeweld bij supermarkten bleef de waardegroei achter bij de volumegroei. In consumentenwaarde nam de markt met 2,1 procent (58 miljoen Euro) toe tot € 2,776 miljard. Het prijsniveau in de totale snacks- en zoetwarenmarkt daalde met gemiddeld -2,0 procent. Ondanks de sterke focus op prijs steeg de omzet van snacks en zoetwaren in de supermarkten met 3,1 procent.

De ontwikkeling van het grijze kanaal liet in 2004 een omzetdaling zien van -0,7 procent. Onder het grijze kanaal vallen verkooppunten als benzinestations, drogisterijen, tabakswinkels, zoetwaren-speciaalzaken, kantines e.d.
Snacks en zoetwaren hebben een aandeel van ca. 8,5 procent in de totale bestedingen aan voedings- en genotmiddelen (exclusief ambachtelijk vervaardigde producten). In het supermarktkanaal is deze categorie met een omzet van bijna 2,1 miljard euro (in consumentenwaarde) goed voor een omzetaandeel van 8,3 procent (2003 8,2 procent). De totale supermarktomzet bedraagt 25,1 miljard euro (GfK). Met een groeicijfer van 3,1 procent, tegen gemiddeld 1,5 procent (GfK) in het supermarktkanaal, is het belang van de categorie gestegen.

De chocolademarkt groeide in consumentenwaarde met 2,1 procent (volume 2,5 procent), terwijl de omzetgroei van de suikerwerkmarkt in 2004 uitkwam op 1,2 procent (volume stabiel). De markt voor biskwie/banket/snijkoek liet de hoogste groei zien: +4,9 procent (volume 6,5 procent). De snacksmarkt liet, bij een volumegroei van 5,2 procent geen waardegroei zien. De oorzaak hiervan is geheel terug te voeren op de scherpe prijsdaling ten gevolge van het prijsgeweld.

Een aantal producten in de snacks- en zoetwarenmarkt toonde in 2004 hoge groeicijfers (in waarde), zoals bijvoorbeeld zoute biskwie/pretzels (+12,2 procent), snijkoek (+9,6 procent), repen/tabletten (+7,7 procent). Andere groeiers waren: kauwbonbons/toffees/caramels (+7,5 procent), onderleggers/toast (+7,0), kleine cakejes (+6,7) en cake (+5,4). De belangrijkste oorzaken hiervan waren: de koelere zomer, activiteiten van fabrikanten, alsmede een consument die in een laagconjunctuur vaker thuis vertoeft (denk aan zoute biskwie, onderleggers).

De productcategorie zuurtjes/drups/lollies liet een negatieve waardegroei zien van -4,8 procent. Andere segmenten met een dalende omzet waren chips/sticks (-7,5 procent, volume +2,2 procent), candybars (-2,7 procent, volume +1,4 procent) en kauwgum (-1,5 procent, volume 2,4 procent). Het prijsgeweld dat vooral de A-merken in deze segmenten trof en verschuiving van omzet naar andere categorieën zijn aspecten die deze daling mede verklaren.

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Abonneer nu

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie
Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al abonnee? Log hier in