Overslaan en naar de inhoud gaan

Stilte in de trein

In de Intercity's van NS zijn sinds 2003 stiltezones aanwezig. Geen oeverloos geklets door mobieltjes of geblèr uit kleine oordopjes, maar…
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie

In de Intercity's van zijn sinds 2003 stiltezones aanwezig. Geen oeverloos geklets door mobieltjes of geblèr uit kleine oordopjes, maar ruimte om in alle rust te werken, lezen, slapen of niksen.

De Nederlandse Spoorwegen deden onderzoek naar de siltezones en het bleek dat dat de herkenbaarheid van de stiltezones wel beter kon.

Daarom worden de aanduidingen van de stiltezones aan de buiten- en binnenzijde van de trein opvallender. In december 2006 zal een groot deel van de Intercity's voorzien zijn van beter herkenbare stiltezones.

In de Intercity's van NS bevindt zich gemiddeld 30 procent van de zitplaatsen in stiltezones.

NS heeft door onderzoeksbureau Trendbox onderzoek laten doen naar de beleving van de stiltezones.Voor de overgrote meerderheid van de reizigers voorziet de stiltezone in hun behoefte om in alle rust te werken (89 procent), te lezen (93 procent), lekker te ontspannen (92 procent) en van het uitzicht te genieten (86 procent).

Uit het onderzoek blijkt ook dat een groot deel van de Nederlandse bevolking behoefte heeft aan stilte. Onder treinreizigers neemt de behoefte om in stilte te reizen toe.

Iets wat natuurlijk steeds moeilijker wordt in deze tijden.

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Abonneer nu

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie
Expert
Kari-Anne Fygi
Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Al abonnee? Log hier in