Overslaan en naar de inhoud gaan

Time Warner biedt op Endemol

Time Warner heeft een bod gedaan op televisieproducent Endemol, dat financieel in zwaar weer zit.
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie

Endemol bevestigt het bod en meldt dat de bieding ‘niet bindend’ is. Er zijn volgens het bedrijf op dit moment meerdere geïnteresseerde partijen. Potentiële kopers zouden volgens Het Financieele Dagblad nog op afstand gehouden worden zolang Endemol bezig is zijn schuld van 2,8 miljard euro opnieuw te financieren. Volgens een woordvoerder loopt dit gesprek goed en verandert er verder niets. 'Wat ons betreft is er geen sprake van een verkoopproces.'

De eigenaren van Endemol zijn de bank Goldman Sachs, het Italiaanse Mediaset van Sivio Berlusconi en investeringsfonds Cyrte. Die partijen zijn al maandenlang in gevecht met de geldschieters, waaronder een comittee van de banken.

Het FD meldde eerder dit jaar dat zij Endemol op het matje hebben geroepen omdat het niet meer aan zijn leenconvenanten zou kunnen voldoen. De financieringsstructuur van de tv-producent is in 2007 gebouwd op de premisse dat het wereldwijde megahits als Big Brother zou blijven afdraaien, maar dat gebeurde niet. De discussie werd heviger toen bleek dat de eigenaren geen nieuw kapitaal wilden injecteren. In juni stapte topman Ynon Kreiz op. Er wordt nog altijd gezocht naar een opvolger.

Bieder Time Warner is al langer op zoek naar manier om zijn productiecapaciteit te laten groeien buiten de Verenigde Staten.

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Abonneer nu

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie
Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Al abonnee? Log hier in