Overslaan en naar de inhoud gaan

Weer teleurstellende resultaten Wegener

Uitgeefconcern Wegener heeft vanochtend teleurstellende halfjaarcijfers gepresenteerd. Het concern draaide verlies door teruglopende omzet…
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie

In totaal daalde het advertentievolume met 5 procent. Ook de resultaten van de eind vorig jaar met PCM gevormde fusiekrant AD Nieuwsmedia vielen tegen. De betaalde oplage bleef ook in 2006 dalen. De advertentieomzet mag eveneens een zware tegenvaller worden genoemd. Wegener verwacht dat de gemeenschappelijke onderneming dit jaar niet zal renderen.

Tegen de verwachting in leed Wegener een verlies van 4,6 miljoen euro, terwijl er was gerekend op winstgroei. Het bedrijfsresultaat kwam met 21,9 miljoen euro 15 procent onder de verwachtingen uit. De omzet daalde met 0,4 procent tot 383,9 miljoen euro.

De slechte resultaten zijn volgens de uitgever vooral het gevolg van de teruglopende omzet bij de dagbladen.

De betaalde oplage van de regionale kranten van Wegener liep met 3,5 procent op jaarbasis terug. Wegener boekte 32 miljoen euro voor de gevolgen van de ingrijpende reorganisatie bij de kranten. Het concern laat het personeelsbestand met 15 procent krimpen.

Voor de rest van het jaar verwacht het uitgeefconcern geen veranderingen in de trend in de advertentiemarkt. Herstel is wel te verwachten op de markt van direct marketing.

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Abonneer nu

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie
Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Al abonnee? Log hier in