Overslaan en naar de inhoud gaan

Zoekallehuizen.nl hoeft niet te stoppen

De huizensite Zoekallehuizen.nl (ZAH) mag doorgaan met het doorzoeken van sites van makelaars.
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie

De huizensite (ZAH) mag doorgaan met het doorzoeken van sites van makelaars.

ZAH is een zoekmachine en daarom geen concurrent van de makelaars, zo bepaalde de Arnhemse rechtbank in een rechtszaak die was aangespannen door de (NVM) en twee makelaars.

De rechter vindt dat ZAH niet onrechtmatig handelt, hij volgt hiermee de redenering van ZAH dat de huizensite niet wezenlijk anders is dan een zoekmachine als Google.

'Het is niet aannemelijk dat de makelaars door het bestaan van deze zoekmachine schade lijden. Het is niet zo dat ZAH profiteert van of parasiteert op de inspanningen van de makelaars', aldus de rechter.

Volgens de makelaars en de NVM doet ZAH dat echter wel. Maar ZAH maakt volgens de rechtbank geen inbreuk op het databankenrecht. Ook is er geen sprake van schending van het auteursrecht.

'Het plaatsen van deeplinks of hyperlinks naar de websites van de makelaars is geen verveelvoudiging of openbaarmaking en vormt daarom geen auteursrechtinbreuk', zo oordeelt de rechtbank.
(bron: )

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Abonneer nu

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie
Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Al abonnee? Log hier in