Overslaan en naar de inhoud gaan

Hema’s Thuistoilet enthousiast onthaald door vrouwen, maar de eigen wc openstellen is een dingetje

Panelonderzoek in opdracht van Adformatie onder 500 vrouwen levert veel sympathie op voor Hema's activatie.
hema thuistoilet
Een poster van Hema's activatie
© Hema
hema thuistoilet
Een poster van Hema's activatie
© Hema

Deze inzichten komen naar voren uit representatief panelonderzoek dat MSI-ACI in opdracht van Adformatie heeft uitgevoerd onder 500 Nederlandse vrouwen van 18 jaar en ouder. Het panelonderzoek is gehouden naar aanleiding van Hema’s actie om aandacht te vragen voor het gebrek aan toiletten voor vrouwen op Koningsdag, en het uitdelen van gratis hygiëneartikelen aan mensen die hun eigen wc openstellen op de feestdag. De oproep van Hema resoneert bij een groot deel van de doelgroep: 64 procent van de vrouwen heeft op Koningsdag wel eens moeite gehad met een toilet vinden. Die zijn er te weinig of de rij is erg lang, klinkt het. Voor 18 procent is het vinden van een toilet op Koningsdag nooit een probleem, waar een even grote groep weigert om een openbaar toilet te gebruiken.

Bij een onbekende naar de wc

Bij een onbekende thuis naar de wc? 21 Procent van de vrouwen heeft dat wel eens gedaan – jongere vrouwen veel vaker dan oudere vrouwen. Hema roept mensen dus op om hun toilet op Koningsdag open te stellen voor feestgangers met hoge nood. Een aardig tot erg mooi initiatief, zegt 85 procent van de vrouwen. 4 Procent vindt dat niet, ook 4 procent heeft geen mening en 7 procent vindt dat Hema zich niet met dit soort zaken moet bemoeien.

Komende Koningsdag zegt 47 procent van de vrouwen bij hoge nood te gaan kijken of iemand in de buurt zijn of haar toilet ter beschikking stelt. Hema heeft daar een actiewebsite voor in het leven geroepen, waarop je via een kaart kunt zien welke thuistoiletten gratis of tegen betaling te gebruiken zijn. 33 Procent van de vrouwen wil wel naar een thuistoilet, mits zij er in het feestgedruis aan denken. Een minderheid van 19 procent van de vrouwen wil niet bij iemand thuis naar de wc.

Eigen wc openstellen

Hoewel een grote groep vrouwen op Koningsdag dus graag gebruikmaakt van andermans toilet, is er minder animo om het eigen toilet – gratis of tegen betaling – open te stellen voor feestende vreemden. 20 Procent van de vrouwen gaat dat absoluut doen en 35 procent denkt dat te gaan doen. 27 Procent houdt het kleinste kamertje waarschijnlijk privé en voor 18 procent is daar geen twijfel over, de oproep van Hema ten spijt.

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al abonnee? Log hier in