Overslaan en naar de inhoud gaan

Comeback? Matthijs van Nieuwkerk start interviewpodcast

Na jaren van ‘gecanceld zijn’, lanceert DWDD-icoon podcast ‘Schuilen in Schoonheid’. Zal hij weer in genade aangenomen worden?
Schuilen in Schoonheid
Schuilen in Schoonheid
© Dag en Nacht Media

Podcastproductiehuis Dag en Nacht brengt met Schuilen in Schoonheid een nieuwe interviewpodcast uit, gepresenteerd door Matthijs van Nieuwkerk. In de serie spreekt de interviewer met bekende en onbekende gasten over de manier waarop zij troost vinden in tijden van tegenslag. Het project onderzoekt waar mensen rust, comfort en schoonheid zoeken wanneer het leven zwaar voelt of op de proef stelt.

De rubriek werd oorspronkelijk bedacht en geïntroduceerd door Van Nieuwkerk op zijn eigen Substack-pagina. In samenwerking met Dag en Nacht is het concept doorontwikkeld tot een audio- en videoproductie waarin innerlijke veerkracht centraal staat in plaats van de dagelijkse actualiteit.

Genade

De podcast is niet de eerste stap die Van Nieuwkerk nam na zijn verdwijning van het mediatoneel. Eerder stond hij al in het theater met de literaire muziekvoorstelling Chansons! (samen met Erwin Nyhoff), schreef verhalen op zijn eigen Substack-pagina én werkte achter de schermen aan Franstalige tv-projecten. De stap naar Schuilen in Schoonheid markeert zijn terugkeer in het medialandschap met in potentie een groot bereik. De vraag is of hij door het brede Nederlandse publiek weer in genade aangenomen zal worden. Mogelijk is het een (tussen)stap richting een comeback op tv.

Bekende gasten en schuilplaatsen

In de eerste reeks passeren diverse prominente gasten de revue, onder wie Astrid Holleeder, rapper Fresku, voormalig hoofdredacteur Ellen Verbeek, acteur Pierre Bokma en oud-atlete Dafne Schippers. De gesprekken richten zich op hun specifieke ‘schuilplaatsen’, variërend van kunst, muziek en literatuur tot een fysieke plek, een dier, een herinnering of een dierbare persoon. Van Nieuwkerk in het persbericht: ‘Dat bijvoorbeeld de eenzame Astrid Holleeder vertelt dat ze al jarenlang liefdevol leeft met het gezelschap van vier eksters op haar balkon, ontroerde en inspireerde mij. Een ijzersterke vrouw die haar doodsangst dresseert met de liefde voor vogels.’

Behoefte aan verdieping

Voor Dag en Nacht en moederbedrijf Podimo geldt Schuilen in Schoonheid als een van de belangrijkste producties van dit jaar. De serie haakt in op een stijgende vraag naar langere audioformats waarin aandacht en vakmanschap de toon aangeven. Lieke Malcorps, hoofdredacteur bij Dag en Nacht: ‘Met Schuilen in Schoonheid wilden we een podcast maken die de tijd neemt. Niet gedreven door de actualiteit, maar door nieuwsgierigheid naar wat mensen beweegt.’ Volgens Malcorps is Van Nieuwkerk bij uitstek de persoon om een format te dragen waarin de kracht van een goed gesprek centraal staat.

De eerste reeks van de podcast omvat twaalf wekelijkse afleveringen. De serie is gratis beschikbaar via alle reguliere podcastplatforms en videokanalen.

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Abonneer nu

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie
Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Al abonnee? Log hier in