Overslaan en naar de inhoud gaan

Ongehoord Nederland mag voorlopig in omroepbestel blijven van Uslu

Staatssecretaris ziet te weinig juridische basis om aspirant omroep nu de wacht aan te zeggen.
Beeld racismeuitzending ON
Beeld racismeuitzending ON

Ongehoord Nederland (ON!) blijft voorlopig in het publieke bestel. Demissionair staatssecretaris Gunay Uslu van Media heeft besloten dat de aspirant-omroep zijn vergunning mag behouden. Dat laat ze weten in een brief aan de Tweede Kamer. Het gaat om een voorlopig besluit.

De NPO vroeg Uslu in april om de vergunning van Ongehoord Nederland in te trekken, maar dat verzoek legt de bewindsvrouw naast zich neer. Ze ziet op dit moment te weinig juridische basis om een dergelijk 'verstrekkend besluit' te nemen.

Drie sancties tegen ON!

De NPO had ON! afgelopen voorjaar een derde financiële sanctie opgelegd. De boetes hielden verband met het schenden van de journalistieke code van de NPO en gasten zonder weerwoord ongefundeerde uitspraken laten doen. Ook de wettelijke verplichting tot samenwerking bij de uitvoering van de publieke mediaopdracht kwam ON! niet na. Bij herhaalde overtredingen heeft de NPO de mogelijkheid om een verzoek te doen aan de staatssecretaris om de voorlopige erkenning in te trekken. Dat deed de NPO. 

Uslu zegt nu dat er ondanks haar besluit ON! te handhaven wel degelijk iets aan de hand is bij de aspirant-omroep. doelend op de eerdere sancties. Toch ziet ze ook dat ON! de afgelopen tijd bereid was verbeteringen aan te brengen. Ze verwacht dat de omroep deze lijn zal doorzetten en wil nu dat ON! en de NPO 'constructief met elkaar in gesprek gaan'.

'Enorme overwinning'

Voorzitter Arnold Karskens noemt het besluit van Uslu 'een enorme overwinning'. Hij verwijst ook naar de verkiezingsuitslag van vorige week. 'Een bewijs dat het geluid van ON! breed gedragen wordt.

De NPO en Ongehoord Nederland krijgen kunnen binnen twee weken reageren op dit voorlopige besluit. Daarna neemt de staatssecretaris een definitief besluit.

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Abonneer nu

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie
Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Al abonnee? Log hier in