Overslaan en naar de inhoud gaan

Top 3 luisteronderzoek: Qmusic, Radio 538 en NPO Radio 2

Marktaandeel NPO 3FM stijgt weer.
radio classic
© 12

De top 3 in de commerciële doelgroep van het nieuwste luisteronderzoek over mei-juni 2021 van NLO-GfK is Qmusic, Radio 538 en NPO Radio 2. Qmusic is inmiddels als marktleider boven de 20 procent marktaandeel gekomen: 20,2 (index 112 in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar). Voor Qmusic geldt dat in doelgroep 20-49 sinds 1999 geen enkele zender zo'n hoge score wist te behalen.

De marktaandelen van Radio 538 en NPO Radio 2 dalen. Daarmee zet die tendens zich voort.

Opvallend is de stijging van NPO 3FM dat van 3,1 naar 3,8 procent gaat na een lange periode van dalende marktaandelen. Ook in 10+ weet 3FM te stijgen. Verder blijven ook 110%NL, Kink en NPO Radio 5 plussen in de doelgroep 20-49. Een lichte stijging is er ook voor Radio Veronica, dat eind vorige maand een nieuwe programmering kreeg. De resultaten daarvan gaan we mogelijk de komende periode zien. 

Luister mei-juni 21

Vergeleken met de vorige periode (april-mei 2021) is er bovenin min of meer hetzelfde te zien: Qmusic stijgt, 538 en Radio 2 dalen in marktaandeel. Ook hier is er een plus voor NPO Radio 3.

Luist 2021 mei juni

10+

In 10+ maakt Kink procentueel de grootste stappen voorwaarts en nadert Qmusic marktleider NPO Radio 2. Hier is Radio 10 nu de nummer 3.

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Abonneer nu

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie
Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al abonnee? Log hier in