Webwinkels Bol en Amazon worden door de Consumentenbond op de vingers getikt. Beide winkels hebben zich volgens de bond niet aan de regels voor kortingen op hun producten gehouden. De Consumentenbond eist dat de winkels stoppen met de gewraakte kortingsclaims en prijzen eerlijk weergeven. Zo niet, dan volgen er juridische stappen.
De Consumentenbond heeft de afgelopen 2 maanden de prijzen van populaire producten rond het WK in de gaten heeft gehouden. Denk hierbij aan airfryers, bluetooth speakers en televisies. De bond volgde in totaal 1.142 producten. Daarvan werden er 323 minimaal één keer als aanbieding gepresenteerd. Volgens de Consumentenbond waren bij Amazon 46 van de 113 aanbiedingen misleidend afgeprijsd, en bij Bol 62 van de 210. Zo lagen bijvoorbeeld bij beide winkels de prijzen vóór een aanbieding lager, waardoor geen sprake was van een echte aanbieding.
'Afgeprijsd'
Bij Amazon was bijvoorbeeld een JBL-bluetooth speaker ‘afgeprijsd’ van €199,99 voor €147 met '26% korting'. Voorafgaand was de prijs bijna een maand lang €133. Bol bood een Samsung-televisie aan met ‘12% korting’ voor €349 in plaats van ‘meestal €399’. Maar volgens de Consumentenbond was de betreffende televisie de voorgaande twee maanden te koop voor €349, en een dag voor de ‘korting’ zelfs voor €329.
Wanneer een winkel een prijsverlaging afzet tegen een eerdere eigen verkoopprijs, moet de korting in beginsel worden berekend ten opzichte van de laagste prijs in de voorafgaande dertig dagen. Andere referentieprijzen mogen onder voorwaarden worden gebruikt, maar moeten duidelijk worden toegelicht en mogen geen misleidende indruk van het prijsvoordeel geven.
Geen herkenning
Bol en Amazon bestrijden de conclusies van de Consumentenbond. In reacties aan RTL zegt Bol zich niet te herkennen in het beeld dat het klanten bewust met nepaanbiedingen lokt. Het bedrijf bestudeert de bevindingen en stelt volgens de geldende wet- en regelgeving te handelen. Amazon zegt eveneens de beweringen te betwisten. Het bedrijf stelt duidelijke en nauwkeurige prijsinformatie te bieden die aan de toepasselijke wettelijke vereisten voldoet.
Volgens RTL hebben Bol en Amazon tot 31 juli om op de sommatie te reageren.
Reacties:
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Abonneer nu